10. VI. 2018r (niedziela) – Aleksander Jurkowski

W niedzielę 10 czerwca godz. 19.00 w kościele zapraszamy

Koncert muzyki sakralnej pt. "Ojciec pełny miłosierdzia" pragnie przybliżyć świat poetyckich rozmyślań nad życiem i śmiercią oraz głębokiej Nadziei na zmartwychwstanie.

koncert malowany muzyką instrumentalną, nuty układające się w kolejność wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat – to wszystko złożyło się na niepowtarzalną całość, w której krok po kroku odnosimy się do tego, co działo się wtedy i do tego, co dzieje się teraz, dostrzegając, że pewne przeżycia, uczucia czy wrażenia nie straciły na znaczeniu pomimo upływu czasu.

Zabrzmi różnorodna muzyka, zarówno dawna, jak i współczesna, by oddać wszystkie ważne wydarzenia życia chrześcijańskiego – od narodzin poprzez śmierć po zmartwychwstanie. „Pragniemy stworzyć niepowtarzalny klimat duchowy, który pokaże z innej perspektywy nasze życie oraz prawdziwe wartości, które ten świat chce zamienić” –  Classic Angelicus.

Celem, do którego zmierza program artystyczny, to  ogarnięcie na tyle szerokiego spektrum dawnej i współczesnej muzyki, by móc ogarnąć i opisać za jej pomocą wszystkie ważne wydarzenia życia chrześcijańskiego - od narodzin poprzez śmierć do zmartwychwstania.

Cały koncert ma charakter rozważania człowieka nad głównymi pytaniami ludzkiej egzystencji.

Każdy z tych utworów, mimo odmienności faktury, brzmienia czy stylu, cechuje się jednakowo wyjątkowym pięknem.

_______________________________________________________________________________

Wykonawcy :

CLASSIC ANGELICUS (Klasyczne Anioły)

Wykonawcy : Natalia Jurkowska - śpiew (sopran), bandura Aleksander  Jurkowski - śpiew (tenor) , prowadzenie występu

Jesteśmy profesjonalnym zespołem wokalno-instrumentalnym. Naszą pasją jest muzyka i śpiew, a misją dzielenie się radością oraz energią płynącą z muzyki. Jako zespół Classic Angelicus w składzie: Natalia Jurkowska - bandura, śpiew, Aleksander Jurkowski - śpiew, prowadzenie koncertu, Koncertujemy od 2010 roku. Jesteśmy grupą artystyczna gromadząca w swych szeregach zawodowych muzyków (m.in. absolwentów Uniwersytetu Muzycznego w Kijowie (Ukraina), o szerokich kompetencjach i profilach muzycznych – od muzyki klasycznej po muzykę rozrywkową.


https://www.youtube.com/watch?v=VCf1gXE4iN4   https://www.youtube.com/watch?v=SfA2iP8312Y