Drodzy Parafianie i Przyjaciele Górki !!!

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Górki  !!!

Chrystus Zmartwychwstał - Prawdziwie Zmartwychwstał!!!

Radujmy się zmartwychwstaniem Jezusa, które dokonuje się dzisiaj, ale i zawsze, ilekroć my przybliżamy się do Boga- Ojca. Doceńmy to co mamy, swoich najbliższych, współmałżonka, dzieci, babcie i dziadków.

Usłysz Jezusa, który mówi Nie lękaj się…., Nie bój się ….  A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata

 Nie chodzi o to, by lęku nie odczuwać, bo tak się nie da, ale by w miejsce naszej zwyczajowej reakcji lękowej, często automatycznej coraz częściej odwoływać się do Boga, uświadamiać sobie, że nie jesteśmy sami z tym, co nam zagraża. Jezus pomaga nam zakorzenić w sobie prawdę o Bożej nieustannej obecności przy nas wskazując na Boga, który wie wszystko, który widzi wszystko - zna dokładnie liczbę włosów na naszej głowie, że ciągle na nas patrzy i ciągle jesteśmy w centrum Jego zainteresowania czyli miłości, bo patrzy z miłością.

Zapraszam Ciebie i mnie, abyśmy na nowo odkryli w sobie męstwo i odwagę, byśmy stawali się dzielnymi uczniami Chrystusa wiedząc, że On podąża przed nami i wspiera nas, by nie lęk, który więzi i obezwładnia nie  zdominował naszych serc, ale miłość, która czyni nas wolnymi i gotowymi do działania i służby.

Pragniemy Was zapewnić o naszej pamięci i modlitwie w Waszej intencji!

Ten czas jest dla nas wszystkich szczególnym wyzwaniem i zaproszeniem do wzajemnej odpowiedzialności, solidarności i życzliwości. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Wspierajmy się wzajemnie

Nasza świątynia jest otwarta od godz. 7.00 do 18.30.

Od dnia 17 maja   br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 40, nie licząc osób sprawujących posługę (por. https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem).

Na parafialnej stronie internetowej oraz na profilu facebookowym są transmisje z liturgii z naszego kościoła w niedzielę

o godz. 10.00, o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci oraz o godz. 13.00.

Przypominamy, że w związku z epidemią nie ma organizowanej spowiedzi w kościele, spowiadamy na zewnątrzkościoła przed Mszą św. o godz. 12.00. i 18.00  oraz w niedzielę albo można poprosić księdza po Mszy św. lub po wcześniejszym umówieniu pod numerem telefonu:  501 989 771 

Mamy dla Was czas –

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty, masz pytanie dotyczące obecnej sytuacji, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać Boga… zadzwoń!

Chcemy Wam towarzyszyć w tym czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności czy szukania porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie!

Zadzwoń pod numer tel.  501 989 771

w godzinach 9.00 -20.00.

Organizujemy także pomoc w zakupach. W środy i czwartki w godz. 17.00 -18.00 wydajemy paczki z jedzeniem dla bezdomnych. Przygotowaliśmy  paczki świąteczne dla ubogich. Zachęcamy do zgłaszania potrzeb osób chorych, samotnych, pozostających w domach. Czekamy także na sygnały od osób, które są gotowe wesprzeć osoby mieszkające w pobliżu. W ostatnich dniach przez modlitwę, sprawowanie Eucharystii w ich intencji, rozmowy telefoniczne czy inne media społecznościowe  towarzyszyliśmy studentom SGSP, dzięki wsparciu szczególnie rodziców ministrantów zorganizowaliśmy pomoc dla nich.

Módlmy się za chorych, za lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny. Módlmy się za rodziny, aby w tym trudnym momencie nie ucierpiały nasze wzajemne relacje: małżeńskie, rodzinne, sąsiedzkie. Oby ten trudny czas zaowocował jeszcze większym dobrem. Niech Pan pomoże nam odkryć nowe drogi, nowe przejawy miłości i bycia wspólnotą w tej nowej sytuacji.

Z Bożym błogosławieństwem i z pamięcią w modlitwie

Ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami