Kancelaria parafialna nieczynna – do odwołania

Ważne !!!

Kancelaria parafialna nieczynna - do odwołania

Jeśli chcesz porozmawiać, masz pytanie  dotyczące obecnej sytuacji, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  zadzwoń….Chcemy Wam towarzyszyć w tym czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń….

pod tel.  501 989 771  w godzinach 9.00 -20.00

Organizujemy pomoc w zakupach (kontakt telefoniczny z ks. proboszczem). W środę i czwartek o godz. 18.00 -19.00  wydajemy paczkę z jedzeniem.

Zachęcamy do bardziej intensywnych praktyk modlitewnych w domach i razem z rodzinami dla pogłębienia naszej wiary w tym trudnym okresie próby, który dany nam został akurat na czas Wielkiego Postu. Zatrzymaj się i pomyśl jak żyjesz, aby nie zabrakło nam odwagi do podjęcia decyzji by stać się  mądrymi i odpowiedzialnymi za siebie i innych.

Dobry Boże.

Wszystko co stworzyłeś było bardzo dobre i było twoim prezentem dla nas.

Zawsze, kiedy zagubieni odchodziliśmy od Ciebie, Ty sam wychodziłeś do nas, żebyśmy nie zginęli.

Ty z każdego zła i nieszczęścia wyprowadzałeś dobro. Z niewoli prowadziłeś do wolności, z choroby do uzdrowienia, ze śmierci do życia.

Teraz, Panie, kiedy cały świat jest pogrążony w śmierci, chorobie i smutku, bądź z nami i pozwól nam doświadczyć Twojej dobroci.

Uzdrawiaj nasze oczy i serca, żebyśmy patrzyli na rzeczywistość z miłością i nadzieją.

Pozwól nam współodczuwać z cierpieniem tych, którzy zachorowali i ich bliskich.

Daj nam odczuć wdzięczność za bohaterstwo lekarzy, pielęgniarzy i wszystkich, którzy się chorymi opiekują.

Napełnij nas nadzieją, że wiedza i mądrość naukowców pomoże wkrótce pokonać chorobę.

Zapal nasze serca, żebyśmy pragnęli pomagać: tym, którzy potrzebują naszej pomocy – prostymi gestami dobroci; naszemu społeczeństwu – pozostaniem w domu; całemu światu – modlitwą.

Naucz nas patrzeć na ten czas izolacji, jak na pustynię, na którą zawsze wyprowadzałeś tych, których kochałeś, by mogli usłyszeć Twój głos. Pozwól nam teraz odnaleźć Ciebie w tęsknocie za sakramentami i za tymi, których kochamy, ale nie możemy teraz spotkać.

Daj nam wiarę, że tych, którzy już odeszli, zaprosiłeś do świata lepszego, niż ten, który dobrze znamy.

Prosimy o to Ciebie, który przenikasz wszystko, a wszystko jest w Tobie, który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Amen.

Niech Pan Bóg swoją mocą przenika nasze umysły i serca i pozwala nam w tym wszystkim odnaleźć najlepszą drogę. Z Bożym Błogosławieństwem i pamięcią w modlitwie

Ks. Marcin Jurak MIC z duszpasterzami