Koncert historyczny

Koncert historyczny „Od Sobieskiego do Wyszyńskiego: muzyczna historia Marymontu”

W sobotę 12 czerwca o godz. 19.30 odbędzie się pierwsze wydarzenie w ramach Kultury Na Górce -  koncert historyczny

 „Od Sobieskiego do Wyszyńskiego: muzyczna historia Marymontu”.

Koncert, poprzez muzykę, słowo i obraz, opowiada dzieje Marie Mont – Góry Marii, na której król Jan III Sobieski ufundował pałac - letnią rezydencję rodziny królewskiej, a dzisiaj nasz kościół parafialny. Historia, opowiedziana w 11 utworach – klasycznych i skomponowanych specjalnie na tę okazję -  składa się z siedmiu ważnych dla tego miejsca wydarzeń. Lektor oraz wizualizacje pomogą przybliżyć fakty, a utwory wykonane przez solistkę, orkiestrę i zespół, przeżyć emocje z tymi wydarzeniami związane.

Kultura Na Górce to cykl wydarzeń kulturalnych, które za cel stawiają sobie wskrzeszenie dawnej idei, by Marymoncka górka była przestrzenią dla kultury i sztuki. Organizując koncerty, warsztaty, zajęcia edukacyjne, wystawy czy konferencje, chcemy tworzyć miejsce integrujące lokalną społeczność wokół wartości  chrześcijańskich, miejsce spotkania, dialogu i wymiany doświadczeń.