KONCERTY NA GÓRCE

W dniu dzisiejszym o godz. 19.00 w podziemiach kościoła koncert w ramach Kultury na  Górce- Tobie Ufam w wykonaniu małżeństwa Joanny i Pawła Klin naszych parafian.
W niedzielę 26 września o godz. 19.00 koncert Małgorzaty Hutek i Karola Makowskiego - Mów do mnie czule.
Kultura Na Górce to cykl wydarzeń kulturalnych, które za cel stawiają sobie wskrzeszenie dawnej idei, by Marymoncka górka była przestrzenią dla kultury i sztuki. Organizując koncerty, warsztaty, zajęcia edukacyjne, wystawy czy konferencje, chcemy tworzyć miejsce integrujące lokalną społeczność wokół wartości  chrześcijańskich, miejsce spotkania, dialogu i wymiany doświadczeń.

Planowane wydarzenia w 2021roku

Muzyczna Podróż po Historii Marymontu - Vlogi historyczne:

publikowany na Youtube cykl opowiadający historię Marymontu. Jego treść jest oparta o zrealizowany 12 czerwca koncert "Od Sobieskiego Do Wyszyńskiego - Muzyczna Historia Marymontu.

Na pierwszym etapie planowanych jest siedem odcinków, każdy złożony z dwóch części: po opowieści o wybranym wydarzeniu z historii Marymontu nastąpi utwór muzyczny wykonany przez artystów związanych z parafią.

Termin realizacji: Od lipca do października

Muzyczna Podróż po Historii Marymontu - koncerty artystów związanych z parafią: planowane są trzy koncerty muzyki klasycznej a także współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Termin realizacji: Od lipca do września

Dwa powyższe wydarzenia są dofinansowywane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu Kultura - Interwencje 2021

Kultura Na Górce - u źródeł Marymontu - festiwal kulturalno- historyczny.

Złożony z trzech koncertów muzyki chrześcijańskiej (dwa kameralne i koncert symfoniczny), dwóch wystaw patriotyczno-historycznych i spotkań o zapomnianej historii Marymontu. Impulsem do powstania tego festiwalu był fakt, że parafia posiada zabytkowy relikwiarz z relikwiami św. Cecylii - patronki muzyków, jej wspomnienie przypada właśnie w listopadzie.

Termin realizacji: listopad.

Nauka śpiewu i gry na instrumentach: w parafii codziennie prowadzone są zajęcia wokalne a także nauki gry na pianinie, gitarze i banjo. Lekcje prowadzą profesjonalni muzycy.

W sobotę 12 czerwca o godz. 19.30 odbyło  się pierwsze wydarzenie w ramach Kultury Na Górce -  koncert historyczny

 „Od Sobieskiego do Wyszyńskiego: muzyczna historia Marymontu”.

Koncert, poprzez muzykę, słowo i obraz, opowiada dzieje Marie Mont – Góry Marii, na której król Jan III Sobieski ufundował pałac - letnią rezydencję rodziny królewskiej, a dzisiaj nasz kościół parafialny. Historia, opowiedziana w 11 utworach – klasycznych i skomponowanych specjalnie na tę okazję -  składa się z siedmiu ważnych dla tego miejsca wydarzeń. Lektor oraz wizualizacje pomogą przybliżyć fakty, a utwory wykonane przez solistkę, orkiestrę i zespół, przeżyć emocje z tymi wydarzeniami związane.