marianie – BIAŁA 10

Wspólną wędrówkę rozpoczniemy od Eucharystii w Wieczerniku Sanktuarium Ojca Stanisława Papczyńskiego,  6 sierpnia o godzinie 7:30, a zakończymy 14 sierpnia po południu (jest również możliwość pozostania na uroczystości w Częstochowie).

Zapisy na pielgrzymkę 5 sierpnia

  • W Górze Kalwarii, przy kościele parafialnym ul. Sajny 2, w godz. 16:00 – 19:00
  • W Warszawie, przy parafii Matki Bożej z Lourdes, ul. Wileńska 69, godz. 15:00 – 21:00

Koszt: dzieci i młodzież – 100 zł, dorośli – 115 zł (wszelkie opłaty, przewóz bagażu, gorące zupy)

Bardzo zachęcam do wzięcia udziału w pielgrzymce, zwłaszcza że można to uczynić na trzy możliwe sposoby:

  • Wybrać się w drogę na całą trasę

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwy czas, ale niezwykle błogosławiony. Dodam, że w pielgrzymce biorą udział rokrocznie pątnicy nie tylko z okolic Warszawy, czy Góry Kalwarii – „Biała 10” od lat gromadzi mariańskich sympatyków z tak odległych miejscowości jak Grudziądz, Głuchołazy, Lublin czy Londyn. Po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie mieliśmy pielgrzymów nawet z Australii.

  • Towarzyszyć pielgrzymce tyle ile mogę (choćby jeden dzień)

Kto wie? A może będzie to właśnie Twój dzień skupienia?

Wielu mówi, że nie warto iść tylko fragmentu drogi – wręcz przeciwnie! Podczas pielgrzymki nie chcemy bić rekordów, umacniać perfekcjonizmu czy czegokolwiek sobie udowadniać – chcemy po prostu dać się spotkać Jezusowi w drodze.

  • Pielgrzymować duchowo.

Bez modlitwy całe to przedsięwzięcie nie miałoby najmniejszego sensu, dlatego ośmielam się prosić o modlitewną pamięć za wędrujących na Jasną Górę. To ważne, zwłaszcza że wielu młodych ludzi podejmuje na pielgrzymce decyzje związane z powołaniem.

Biała 10 to grupa naznaczona obecnością mariańskiej Wspólnoty. W tym roku na pielgrzymi szlak (przynajmniej na jeden dzień) wyruszy 6 księży, 4 seminarzystów i 2 braci postulantów, dlatego zwracam uwagę, że jest to wspaniała okazja dla młodych ludzi, by mogli porozmawiać na temat życia zakonnego i rozeznawać swoje powołanie.

Zapraszamy
ks. Piotr Szyperski MIC