Msza św. w intencji narzeczonych

Zapraszamy na Górkę do Marianów w niedzielę 24 lutego o godz. 13.00 na Mszę św. w intencji narzeczonych z indywidualnym błogosławieństwem.
Papież Franciszek zaznaczył, że ważność zawieranego małżeństwa domaga się jedności i harmonii między narzeczonymi, oraz wierności przez całe życie. Dlatego obowiązkiem pasterzy jest odpowiednia i ciągła formacja narzeczonych, a potem małżonków, aby byli świadomi praw i obowiązków odnoszących się do życia małżeńskiego.W tym kontekście Papież zauważył, że troska duszpasterska Kościoła o małżeństwo i rodzinę winna wyrażać się w przekazywaniu Słowa Bożego, spotkaniach katechetycznych, celebracji sakramentów, czy w kierownictwie duchowym, a także poprzez udział w grupach charytatywnych na rzecz ubogich.