Słowo od Proboszcza

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Górki  !!!

Chrystus Zmartwychwstał - Prawdziwie Zmartwychwstał!!!

Radujmy się zmartwychwstaniem Jezusa, które dokonuje się dzisiaj, ale i zawsze, ilekroć my przybliżamy się do Boga. Doceńmy to co mamy, swoich najbliższych, współmałżonka, dzieci, babcie i dziadków. Wspólna obecność niech będzie dla nas źródłem radości i nadziei na lepsze jutro.

Pragniemy Was zapewnić o naszej pamięci i modlitwie w Waszej intencji!

Ten czas jest dla nas wszystkich szczególnym wyzwaniem i zaproszeniem do wzajemnej odpowiedzialności, solidarności i życzliwości. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Wspierajmy się wzajemnie

Nasza świątynia jest otwarta od godz. 7.00 do 18.30.

Od dnia 20 kwietnia  br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 25 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem).

Na parafialnej stronie internetowej oraz na profilu facebookowym są transmisje z liturgii z naszego kościoła w niedzielę o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci oraz o godz. 13.00.

Osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi, niech wzbudzą akt żalu doskonałego, którego motywem nie jest lęk przed karą, ale miłość do Pana Boga. Taki akt przywraca łaskę uświęcającą w razie niemożności spowiedzi. Powiązany być winien z mocnym postanowieniem wyznania grzechów przy najbliższej okazji.  Po ustaniu epidemii będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Mamy dla Was czas –

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty, masz pytanie dotyczące obecnej sytuacji, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać Boga… zadzwoń!

Chcemy Wam towarzyszyć w tym czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności czy szukania porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie!

Zadzwoń pod numer tel.  501 989 771

w godzinach 9.00 -20.00.

Organizujemy także pomoc w zakupach. W środy i czwartki w godz. 17.00 -18.00 wydajemy paczki z jedzeniem dla bezdomnych. Przygotowaliśmy  paczki świąteczne dla ubogich. Zachęcamy do zgłaszania potrzeb osób chorych, samotnych, pozostających w domach. Czekamy także na sygnały od osób, które są gotowe wesprzeć osoby mieszkające w pobliżu. W ostatnich dniach przez modlitwę, sprawowanie Eucharystii w ich intencji, rozmowy telefoniczne czy inne media społecznościowe  towarzyszyliśmy studentom SGSP, dzięki wsparciu szczególnie rodziców ministrantów zorganizowaliśmy pomoc dla nich.

Módlmy się za chorych, za lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny. Módlmy się za rodziny, aby w tym trudnym momencie nie ucierpiały nasze wzajemne relacje: małżeńskie, rodzinne, sąsiedzkie. Oby ten trudny czas zaowocował jeszcze większym dobrem. Niech Pan pomoże nam odkryć nowe drogi, nowe przejawy miłości i bycia wspólnotą w tej nowej sytuacji.

Z Bożym błogosławieństwem i z pamięcią w modlitwie

Ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami