Spotkania dla młodzieży

Serdecznie zapraszamy 31 marca o godz. 19.00  na kolejne spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Marymont z cyklu „Moc świadectwa” podczas, którego młodzież spotka się z gośćmi specjalnymi: pracownikami wolontariatu misyjnego „Salvator”, którzy opowiedzą na temat swojej pracy misyjnej

24 marca 2019 r.

To było wyjątkowe spotkanie. W niedzielę po Mszy św. o godz.18.00 pojechaliśmy na czuwanie w intencji ochrony życia nienarodzonych do kaplicy Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53. Czuwanie trwa dzień i noc przez cały tydzień. Formuła modlitwy ma konotację z biblijnym zburzeniem murów Jerycha po ich tygodniowym oblężeniu. Po kolacji w gościnnym klasztorze sióstr podjęliśmy dwugodzinną adorację w ramach naszego dyżuru modlitewnego.

17 marca 2019 r.

Okres Wielkiego Postu trwa, w ramach nieustannej pracy nad sobą skupiliśmy się tej niedzieli na cechach niedojrzałego mężczyzny zwanym inaczej syndromem „Piotrusia Pana”. Poprzez prezentację, rozmowy, dyskusję oraz krótki film dowiedzieliśmy się jakie cechy i zachowania czynią z ludzi osoby nierozsądne.

10 marca 2019 r.

Jaką moc ma Biblia? Jak bardzo może ona wpłynąć na życie każdego człowieka? „Smakowanie Słowa Bożego” przyczyniło się do ukazania naszej słabości ludzkiej. Analizowane fragmenty zwracały uwagę na ogromną miłość, którą obdarza wszystkich sam Jezus Chrystus. Był to czas na chwilę zadumy w okresie rozpoczętego Wielkiego Postu.

3 marca 2019 r.

„Moc Ducha Św.” to hasło pod którym poprowadziliśmy naszą wieczorną adorację w kościele w ramach coniedzielnego spotkania KSM. Przewodniczył jej ks. Michał, natomiast oprawę muzyczną przygotowała Ola wraz z organistą. Rozważania, spokój oraz wyciszenie pomogły nam lepiej złączyć się z Panem Bogiem. Na koniec adoracji wszystkim zgromadzonym zostało udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

24 lutego 2019 r.

Tej niedzieli mieliśmy okazję poczuć prawdziwy klimat tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. „Przystanek Panama” tak nazywało się nasze spotkanie z Weroniką, która opowiedziała o swoich przygodach, spostrzeżeniach, kulturze żyjących tam osób oraz przede wszystkim wartościach duchowych uzyskanych ze słów papieża Franciszka.

17 lutego 2019 r.

Spotkanie z Ewą Czaczkowską - autorką książek, pozwoliło nam bliżej poznać zaskakujące życie św. Faustyny Kowalskiej. Dowiedzieliśmy się jak dzięki niej oraz zaangażowaniu innych osób doprowadzono do rozpowszechnienia Kultu Bożego Miłosierdzia. Wspaniałe historie ludzi, które potwierdziły bezgraniczną dobroć Boga uświadomiły nas, że wystarczy tylko zaufać.