Światowy Dzień Ubogich

„Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa – napisał Papież Franciszek w orędziu na III Światowy Dzień Ubogich, który będziemy obchodzić 17 listopada b.r. Mottem tegorocznego Dnia są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.
Przypominamy, że w naszej parafii odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich  w każdym tygodniu o godz. 18.00 w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. Podczas spotkań po kolacji jest czas na dzielenie się słowem Bożym, życiem codziennym jak sobie radzić, czas wspólnych rozmów, teraz  zaczynamy przygotowywać  ozdoby świąteczne, wspólne śpiewy, przygotowanie  koncertu kolęd
 
Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w to dzieło pomocy i za wszelkie ofiary składane na ten cel.