Święty Czas Świętej Nocy

W święto trzech Króli na platformie Youtube widzowie mieli okazję premierowo usłyszeć koncert „Święty Czas Świętej Nocy”, którego przesłanie sprawia, że Boże Narodzenie nabiera pełnego wymiaru. Koncert został zarejestrowany w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie 22.12.2020 i zrealizowano go w ramach Funduszu przeciwdziałania Covid-19.

 

Youtube

https://youtube.com/embed/VMYiTs5ZUwQ

„Święty czas świętej nocy” to muzyczna droga podczas której słuchacz może doświadczyć historii Bożego Narodzenia. Autorskie utwory przeplatane rozważaniami przeprowadzają przez czas oczekiwania i przyjścia narodzonego Boga. Autorem koncepcji koncertu jest Paweł Klin - gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, który tak mówi o tym przedsięwzięciu:

Koniec grudnia, kiedy spotykamy się z naszymi najbliższymi przy jednym stole jest wielką szansą na nasze pojednanie. Właśnie takie jest przesłanie tego koncertu: Chrystus rodzi się w moim sercu, a to uzdalnia mnie do przebaczenia.

Paweł Klin, Pomysłodawca koncertu

Jak mówi dalej Paweł: Jest to koncert, w którym wydźwięk teologiczny tajemnicy Bożego Narodzenia jest na pierwszym miejscu. Mogę tę tajemnicę odnieść do mojego życia, ona może we mnie wydać owoc. Bóg przyszedł na świat, stał się jednym z nas, jest to fakt historyczny i w tamtym momencie w historii ludzkości, odmienił losy świata, czego skutki widzimy i dzisiaj. Izraelici oczekiwali Mesjasza, a w narodzinach Jezusa to oczekiwanie się wypełniło. My dzisiaj, z jednej strony możemy się utożsamiać z tym oczekiwaniem, ponieważ Jezus zapowiedział swoje powtórne przyjście, a z drugiej w naszym codziennym, chrześcijańskim życiu, wciąż oczekujemy nawrócenia, nawiedzenia Łaski Bożej i kolejnego narodzenia się Jezusa w naszych sercach. On jest „lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce” (Ps 119). Oczekiwanie na Jezusa, zaproszenie Go do naszego serca może w nas dokonać tego, co jest najbardziej uwalniające: uzdolnić do przebaczenia.

Na koncert składa się 7 utworów w tym 5 autorstwa Pawła oraz pieśń "Archanioł Boży Gabryel" i kolęda "Bóg się rodzi" - w wersji rozszerzonej przez kompozytora o dodatkowe części. Autorami aranżacji są Krzysztof Pachołek oraz Przemysław Michalak.Koncert został wykonany przez 24 osobową grupę artystów: 9 osobowy zespół - w tym kwartet smyczkowy - połączony z brzmieniem 12 osobowego chóru oraz znakomitych solistek: Joanny Klin i Justyny Jędrusik - laureatki Szansy na sukces. Koncert poprowadził aktor teatralny i filmowy - Marcin Kwaśny. W ramach premiery za pośrednictwem platformy Youtube obejrzało go 200 osób na żywo a obecnie ma ponad 1600 wyświetleń.

Cieszymy się, że możemy z tym koncertem zwiać w Państwa domach, co jeszcze bardziej dopełnia jego misję. Mamy nadzieję, że będzie on inspiracją do przyjęcia Chrystusa w Waszych sercach i do bycia bliżej siebie nawzajem.

Justyna Jędrusik, wokalistka

Koncert powstał dzięki uprzejmości Księdza Marcina Juraka oraz Zgromadzenia Księży Marianów. Producentem projektu jest Adam Kędzierski, który zorganizował to wydarzenie wraz ze swoim zespołem - Agencją Artystyczną Proculture.