Wspólnota wspierająca małżeństwa

W przyszłą niedzielę 24 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaangażować się w pomoc w przygotowaniu narzeczonych do małżeństwa, w pomoc małżeństwom przez modlitwę czy też przez świadectwo życia, że możliwe jest tworzenie pięknych  i dobrych więzi rodzinnych.

Czasy, w których żyjemy nie sprzyjają w budowaniu żywych więzi rodzinnych. Jednak nie możemy wszystkiego „zwalić” na czasy i  „założyć ręce”. Takie będą czasy, jakie będą rodziny.

“ To prawda, że są trudności, że są problemy z dziećmi czy w małżeństwie, spory, kłótnie – mówił Ojciec Święty. – Ważne jest, by pozostało jedno ciało. Wtedy wszystko można przezwyciężyć. I jest to sakrament nie tylko dla małżonków, ale również dla Kościoła. On zwraca nam uwagę: «Ależ popatrzcie, miłość jest możliwa!». Miłość może sprawić, że będziemy żyć przez całe życie jak zakochani: w radości i cierpieniu, w problemach z dziećmi i w problemach między sobą…. Ale zawsze iść naprzód. W zdrowiu i chorobie, zawsze naprzód. I to jest piękne. ”