Wzajemna pomoc

Parafia jest wspólnotą wiary i miłości. Chrześcijaństwo wyraża się w konkretnej pomocy okazywanej drugiemu człowiekowi.  Miłość jest największym darem, danym przez Ducha Świętego dla budowania Kościoła i dla dobra ludzkości. „Tak pojęta miłość (...) jest i zawsze będzie potrzebna.

W każdą środę i czwartek przygotowujemy paczki dla bezdomnych i ubogich - Fundacji Prodoteo -  prodoteo.pl

Każdego dnia wolontariusze pomagają osobom starszym, ubogim, robiąc zakupy czy też służąc pomocą osobom chorym. Caritas parafialna przygotowuje paczki żywnościowe, współpracujemy z Ośrodkiem Pomocy dzielnicy Żoliborz, z fundacją  Prodoteo.  Dziękujemy wszystkim tym, którzy są zaangażowani w prowadzenie tych dzieł i tym którzy wspierają.

Bądźmy blisko siebie nawzajem, praktykując jako pierwsi miłość, zrozumienie, cierpliwość i przebaczenie.

Telefon duszpasterski: Jeśli chcesz porozmawiać, masz pytanie dotyczące obecnej sytuacji, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać Boga…… zadzwoń….
Chcemy Wam towarzyszyć w tym czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia. Czy chcesz skorzystać z sakramentu pokuty - zadzwoń i przyjdź.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel. 501 989 771
w godzinach 9.00 -20.00

Zapraszamy do modlitwy  się o opiekę Bożą w czasie pandemii, o ustanie pandemii, za chorych, zmarłych, ich rodziny, służbę zdrowia. Wszyscy módlmy się w tym trudnym czasie przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanie Poczętej i św. o. Stanisława Papczyńskiego.