24.02.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7      NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W  dniu dzisiejszym 24 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaangażować się w pomoc w przygotowaniu narzeczonych do małżeństwa, w pomoc małżeństwom przez modlitwę czy też przez świadectwo życia, że możliwe jest tworzenie pięknych  i dobrych więzi rodzinnych.

Czasy, w których żyjemy nie sprzyjają w budowaniu żywych więzi rodzinnych. Jednak nie możemy wszystkiego „zwalić” na czasy i  „założyć ręce”. Takie będą czasy, jakie będą rodziny.

 1. W naszej parafii działa 5 kręgów małżeństw, spotykających się raz w miesiącu na modlitwę i rozmowę. Młode małżeństwa, które chciałyby tworzyć kolejną grupę zapraszamy 3 marca w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00. spotkanie w sali przy kancelarii.
 2. Przygotowanie osób dorosłych pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowani rozpoczniemy 28 lutego o godz. 19.30 . Zapisy w kancelarii parafialnej.
 3. Informujemy, że w naszej parafii została utworzona grupa Światło w mroku dla osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego, spotkania w środę o godz. 18.45 wejście jak do kancelarii. 
 4. W przyszłą niedzielę  3 marca 2019, będziemy gościli w naszej parafii ks. Aloszę Micińskiego MIC z Kazachstanu.
 5. Zapraszamy  na Godzinę Łaski w czwartek 28 lutego o godz. 18.00 Msza św.  i adoracja do godz. 21.00 modlitwa prowadzona przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Godzina Łaski to czas osobistego spotkania się z Bogiem to czas zatrzymania się, zamyślenia nad Jego słowem i zanurzenia w Jego obecności i miłości!
 6. W tym tygodniu przypadają I  piątek i sobota miesiąca. W piątek  spowiedź św. od godz. 17.30.  W piątek w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca Świętego. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca Świętego.
 7. Rocznica I Komunii Św. odbędzie się 26 maja 2019 o godz. 13.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy w piątek 8 marca 2019 od godz. 17.00 spowiedź, 17.30 Droga Krzyżowa, o godz.18.00 Msza św.
 8. Trwają prace remontowe. Za wszystkie ofiary złożone na tace oraz składane w kopertach, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za modlitwę i wszelką pomoc materialną składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 1. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. W ubiegłym roku, dzięki środkom z 1% podatku, parafie mariańskie wyposażyły sale multimedialne dla dzieci i młodzieży, zorganizowały koncerty dla parafian, z kolei mariańscy misjonarze w Kamerunie prowadzą dzieła edukacyjne wśród dzieci i młodzieży.

Wpisz w PIT numer KRS 00 00 44 89 63

Cel szczegółowy:  Moja Parafia

 1. Zapraszamy na spotkania grupy Słów Życia- Ruchu Fokolare, które odbywają się w salce domu parafialnego w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19.00.
 2. W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich :           w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.
 3. Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga i Kościoła? Przyjdź do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości! Spotkania w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w podziemiach kościoła (wejście od ul. Dembińskiego).
 4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach oraz Nieszpory za zmarłych z wypominkami.
 5. W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.  -  www.pmwarszawa.pl
 6. Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel.
  Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 25 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy.

Próby we wtorki o godz. 18.00 w podziemiach kościoła – wejście od ul. Dembińskiego. Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres:
queenschoirwarsaw@gmail.com.

Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty.....Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca       o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię  3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.

Mariańskie Duszpasterstwo Młodych - Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej ponadgimnazjalnej  i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym. Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas. Spotkania pod hasłem RAZEM SIĘGAJMY WYŻEJ.

 1. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholi. Spotkania

w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym.

W 3 niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 16.00 dla  Wspólnoty „Wiara   i Światło” skupia osoby z upośledzeniem, specjalnej troski, ich rodziny    i przyjaciół.

Zapraszamy do poradni rodzinnej, można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii.  Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. TELEFON W GODZINACH 9:00 - 18:00  : 515 792 756

Odszedł do Pana:

śp.  Jerzy Niedziński z ul. Rudzkiej . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Duszpasterze