Przygotowanie do sakramentu małżeństwa

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na zajęcia warsztatowo rekolekcyjne dla narzeczonych:  Terminy na 2020 roku

- 19, 26 stycznia niedziela godz. 13.00 Msza św. oraz spotkanie spotkania trwają około 1,5 godziny, 30 styczeń czwartek godz. 19.30,  terminy kolejnych spotkań będą ustalane indywidualnie )

- 24 luty, 2, 9, 16,23 marca poniedziałek godz. 19.30 ( spotkania trwają około 2 godzin)

oraz 8 i 15 marca niedziela o godz. 13.00 Msza św.

spotkanie indywidualne - umawiane podczas spotkań.

- 25 luty 3, 10 ,17, 24 marca wtorek godz. 19.30 ( spotkania trwają około 2 godzin)

oraz 22, 29 marca o godz. 13.00 Msza św.

- 20, 27 marca, 3 kwietnia, 17 kwietnia piątek godz. 20.00

( spotkania trwają około 2 godzin)

oraz niedziela 29 marca godz. 13.00 i 19 kwietnia godz. 13.00

spotkanie indywidualne - umawiane podczas spotkań.

- 5, 12, 19, 26 maj wtorek godz. 19.30,  ( spotkania trwają około 2 godzin)

oraz 17, 24 maj niedziela godz. 13.00 Msza św.

spotkanie indywidualne - umawiane podczas spotkań.

- 7, 14, 21, 28 maj czwartek godz. 19.30 ( spotkania trwają około 2 godzin) oraz 17, 31 maj niedziela godz. 13.00 Msza św.

spotkanie indywidualne - umawiane podczas spotkań.

-  8, 15,  22,  29 czerwiec poniedziałek godz. 19.30 ( spotkania trwają około 2 godzin)

14, 21 czerwiec niedziela godz. 13.00.

spotkanie indywidualne - umawiane podczas spotkań.

Istnieje możliwość indywidualnych spotkań przygotowujących do sakramentu małżeństwa.

Zapisy: tel. 501989771 lub parafiamarianie@gmail.com

Spotkania prowadzone są metodą warsztatową. Spotkania są  przede wszystkim zaproszeniem do podjęcia refleksji nad powołaniem do życia małżeńskiego i rodzinnego oraz przypomnieniem podstawowych prawd naszej wiary. Jest to także okazja do indywidualnej rozmowy na temat rozeznawania powołania i konkretnych problemów życia duchowego. celem spotkań jest również przygotowanie uczestników do świadomego i pogłębionego przeżywania wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. Program zawiera między innymi problematykę dotyczącą:

• poznania samego siebie i przyszłego współmałżonka,
  • hierarchii wartości i celów, komunikacji życzeń i oczekiwań,
  • miłości i odpowiedzialności,
  • planowania rodziny,
  • zasad dobrego porozumiewania się,
  • relacji do otaczającego świata, ludzi i do Boga,
  • bezpośrednie przygotowanie do liturgii sakramentu małżeństwa.

Uczestnicy otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.

Poradnia Rodzinna

Karen i Robert Kharitonovie

Dyżury (po wcześniejszym umówieniu spotkania):
poniedziałek: 17.00-20.30; czwartek: 17.00 – 20.30;

tel.: 726190992 (wtorek od godz. 15.00 do godz. 17.00)

Zapraszamy do poradni rodzinnej na spotkania dla narzeczonych.

Informacje na temat spotkań:

Zapisy. Na spotkania w poradni rodzinnej należy wcześniej się zapisać. Najpóźniej po zgłoszeniu się na kurs przedmałżeński.

Gdzie się zgłosić? Zgłaszacie się do poradni według miejsca zamieszkania, to jest Wasza parafia lub do parafii, w której odbyliście kurs przedmałżeński. Jeśli w parafii nie ma poradni rodzinnej, zgłaszacie się do najbliższej parafii.

Ile spotkań? Z doradcą rodzinnym spotykacie się 3 razy, w odpowiednich odstępach czasowych.

Jaki jest temat spotkań? W czasie spotkań w poradni, między innymi zapoznacie się najnowszymi metodami rozpoznawania płodności, z zasadami prowadzenia obserwacji objawów płodności oraz ich interpretacji. Nauczycie się rozpoznawać dni płodności i niepłodności w cyklu miesiączkowym kobiety. Ta wiedza i umiejętności będzie Wam również potrzebna w przypadku oceny stanu zdrowia kobiety, diagnostyki i leczeniu zaburzeń płodności.