Przygotowanie do sakramentu małżeństwa

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą lepiej przygotować się do sakramentu małżeństwa na zajęcia warsztatowo rekolekcyjne dla narzeczonych.

Rozpoczęcie cyklu spotkań dla narzeczonych:

5 października 2017 czwartek  godz. 19.30 kolejne spotkania 12,19,26 października godz. 19.30 oraz 29 października (niedziela) godz. 13:00.
Msza Św. oraz spotkanie trwają ok. dwóch godzin.
Istnieje możliwość indywidualnych spotkań przygotowujących do sakramentu małżeństwa.
Zapisy: tel. 501989771 lub parafiamarianie@gmail.com

Spotkania prowadzone są metodą warsztatową. Spotkania są  przede wszystkim zaproszeniem do podjęcia refleksji nad powołaniem do życia małżeńskiego i rodzinnego oraz przypomnieniem podstawowych prawd naszej wiary. Jest to także okazja do indywidualnej rozmowy na temat rozeznawania powołania i konkretnych problemów życia duchowego. celem spotkań jest również przygotowanie uczestników do świadomego i pogłębionego przeżywania wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. Program zawiera między innymi problematykę dotyczącą:

• poznania samego siebie i przyszłego współmałżonka,
  • hierarchii wartości i celów, komunikacji życzeń i oczekiwań,
  • miłości i odpowiedzialności,
  • planowania rodziny,
  • zasad dobrego porozumiewania się,
  • relacji do otaczającego świata, ludzi i do Boga,
  • bezpośrednie przygotowanie do liturgii sakramentu małżeństwa.

Uczestnicy otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.

Poradnia Rodzinna spotkania dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapisy:

Agnieszka Domienik    tel: 883799383