Pierwsza Komunia Św.

PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNIA ŚW. – 2021 ROKU.

Rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii świętej zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. transmitowanej w niedzielę o godz. 11.30 .

Msze św. o godz. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i rodziców zostają zawieszone aż do odwołania.

Jako Rodzice jesteście pierwszymi nauczycielami wiary swoich  dzieci. Lekcje religii w szkole w klasie trzeciej mają za zadanie  wspierać Was w przygotowaniu dzieci do I Komunii Świętej.
Prosimy  o jak najczęstsze (w miarę możliwości) powtórzenie  z dziećmi w formie wspólnej modlitwy tekstów następujących modlitw:

październik – W imię Ojca, Aniele Boży
listopad – Ojcze nasz, Wieczny odpoczynek
grudzień – Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu
styczeń – Anioł Pański, Przykazanie miłości
luty - 10 przykazań
marzec – Skład apostolski (Wierzę w Boga)
kwiecień – formuła spowiedzi
maj – Pod Twoją obronę

Większość z nich można znaleźć na stronie Episkopatu Polski:

Ujednolicone-modlitwy-tekst-integralny.pdf

Zależy nam, aby poznawanie tych tekstów nie było dla dzieci  przykrym i stresującym obowiązkiem, ale doświadczeniem Wspólnoty w modlitwie – zarówno w domu, szkole jak i kościele.

Polecamy też materiały dla dzieci i rodziców przed I Komunią na
stronie: https://modlitwawdrodze.pl/?id=448

Zapraszam Ciebie i mnie, abyśmy na nowo odkryli w sobie męstwo i odwagę, byśmy stawali się dzielnymi uczniami Chrystusa wiedząc, że On podąża przed nami i wspiera nas, by nie lęk, który więzi - obezwładnia nie  zdominował naszych serc, ale miłość, która czyni nas wolnymi i gotowymi do działania i służby.

Pragniemy Was zapewnić o naszej pamięci i modlitwie w Waszej intencji!

Ten czas jest dla nas wszystkich szczególnym wyzwaniem i zaproszeniem do wzajemnej odpowiedzialności, solidarności i życzliwości. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Wspierajmy się wzajemnie

W razie pytań czy sugestii proszę o kontakt.
ks. Marcin Jurak MIC proboszcz
tel. 501989771