03.05.2020

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski - odpust parafialny

Odpust parafialny – Suma odpustowa w niedzielę o godz. 13.00.

1. W  niedziele 3 maja o godz. 13.00 Msza św. w intencji strażaków pełniących służbę w najbardziej tragicznym momencie dla człowieka, a jednocześnie służbę najpiękniejszą, jaka może być przed Bogiem, w intencji studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.
  2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  1. Transmisje z liturgii z naszego kościoła w niedzielę  na parafialnej stronie internetowej oraz na profilu facebookowym są :
  • godz. 10.00, o  godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci
  •  oraz o godz. 13.00.
  1. Kancelaria parafialna czynna

we wtorek i piątek  w godzinach od 9.00 -12.00

od 16.00 - 19.00

tel. do kancelarii 501 989 771

1. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa „majowe” będziemy odprawiać po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

Przypominamy, że w związku z epidemią nie ma organizowanej spowiedzi w kościele, jedynie można poprosić księdza przed lub po Mszy św. lub po wcześniejszym umówieniu pod numerem telefonu:  501 989 771

1. We wtorek Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 18.00.
  1. W poniedziałek wypada Wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. We środę obchodzić będziemy Święto świętych: Filipa i Jakuba Apostołów. W piątek wypada Uroczystość św. Stanisława Bp. i Męczennika, głównego patrona Polski.

Jeśli chcesz porozmawiać, masz pytanie  dotyczące obecnej sytuacji, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  zadzwoń….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia. Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

w godzinach 9.00 -20.00

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego: zachęcamy do skorzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

1. Od dnia 20kwietnia  br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 25 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por.www.gov.pl). Obowiązują maseczki.

Kościół jest otwarty w godzinach od 7.00 do 18.30

1.  Pierwsza Komunia święta-   W związku z zaistniałą sytuacją wywołaną stanem epidemii, w duchu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i ich rodzin, planujemy zmianę terminów Uroczystości Pierwszej  Komunii Świętej w naszej parafii. W wyznaczonych terminach w maju I komunia św. się nie odbędzie.

Nowe terminy uroczystości będą uzależnione od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju i będą konsultowane z rodzicami, w trosce o dobre i spokojne przygotowanie dzieci do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Proszę rodziców, aby wykorzystali ten czas na lepsze przygotowanie duchowe dzieci do czekających je uroczystości, poprzez wspólną modlitwę w rodzinie, wyjaśnianie prawd wiary i rozmowę. W razie pytań proszę o kontakt pod numerem telefonu: 501989771

Rocznica I komunii – odwołana. Pamiętajmy w modlitwie w intencji dzieci i ich  rodziców.

1. Narzeczeni, którzy rozpoczęli przygotowanie

w lutym i w marcu  oraz byli zapisani  na przygotowanie mające się rozpocząć 20 marca prosimy o kontakt telefoniczny  z ks. proboszczem 501 989 771

w godzinach od 10.00 do 19.00.

1. Prowadzimy przygotowanie indywidualne:

do sakramentu małżeństwa

oraz dorosłych do sakramentu bierzmowania

kontakt telefoniczny  z ks. proboszczem 501 989 771

w godzinach od 10.00 do 19.00.

1.  Dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie modlitewne i finansowe. Jesteśmy wzruszeni, że po raz kolejny mimo fizycznej nieobecności w naszym kościele, nie zapominacie o nas i troszczycie się o potrzeby materialne naszej wspólnoty i kościoła. Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych oraz za pomoc w zorganizowaniu paczek dla studentów SGSP w tym trudnym dla nich czasie. Składamy  podziękowania rodzicom ministrantów, za pomoc prawną, kontakt z Wojewódzka Stacją Sanitarno - Epidemiologiczna w sprawie studentów SGSP, zorganizowanie transportu.
  1. W środy i czwartki organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy paczki żywnościowe - odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić.

Każdego dnia wolontariusze pomagają osobom starszym, ubogim, robiąc zakupy czy też służąc pomocą osobom chorym.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię poprzez ofiary wpłacane na rachunek bankowy.

Konto bankowe parafii:

PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 3159

z dopiskiem na cele kultu religijnego.