10.06.2020

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Transmisje z liturgii z naszego kościoła w niedzielę  na parafialnej stronie internetowej oraz na profilu facebookowym są
  • godz. 10.00,
  •  godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci
  •  godz. 13.00.
  1. Kancelaria parafialna czynna

we wtorek i piątek  w godzinach od 9.00 -12.00

od 16.00 - 19.00

tel. do kancelarii 501 989 771

1.  Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.
  1. W środę, 13 maja wspomnienie Matki Bożej  Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec i nabożeństwo majowe.
  1.  W sobotę, 16 maja uroczystość  św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Módlmy się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli o powstrzymanie pandemii”
  1. Wczoraj w kaplicy seminaryjnej naszego Zgromadzenia Księży Marianów biskup pomocniczy diecezji ełckiej ks. Adrian Galbas SAC udzielił święceń diakonatu naszym braciom - Bartłomiejowi, Pawłowi, Janowi, Cedricowi oraz Alfredowi. Pamiętajmy w modlitwie o nowo wyświeconych diakonach w naszym Zgromadzeniu
  1. Przypominamy, że w związku z epidemią nie ma organizowanej spowiedzi w kościele, jedynie można poprosić księdza przed lub po Mszy św. lub po wcześniejszym umówieniu pod numerem telefonu:  501 989 771

1. We wtorek Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 18.00.
  1. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja do godz. 20.00  Zapraszamy

Jeśli chcesz porozmawiać, masz pytanie  dotyczące obecnej sytuacji, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  zadzwoń….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia. Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

w godzinach 9.00 -20.00

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego: zachęcamy do skorzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

1. Od dnia 20  kwietnia  br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 25 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por.www.gov.pl). Obowiązują maseczki.

Kościół jest otwarty w godzinach od 7.00 do 18.30

1.  Pierwsza Komunia święta-   W związku z zaistniałą sytuacją wywołaną stanem epidemii, w duchu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i ich rodzin, planujemy zmianę terminów Uroczystości Pierwszej  Komunii Świętej w naszej parafii. W wyznaczonych terminach w maju I komunia św. się nie odbędzie.

Nowe terminy uroczystości będą uzależnione od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju i będą konsultowane z rodzicami, w trosce o dobre i spokojne przygotowanie dzieci do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Proszę rodziców, aby wykorzystali ten czas na lepsze przygotowanie duchowe dzieci do czekających je uroczystości, poprzez wspólną modlitwę w rodzinie, wyjaśnianie prawd wiary i rozmowę. W razie pytań proszę o kontakt pod numerem telefonu: 501989771

Rocznica I komunii – odwołana.

Pamiętajmy w modlitwie w intencji dzieci i ich  rodziców.

1.    Prowadzimy przygotowanie indywidualne:

do sakramentu małżeństwa

oraz dorosłych do sakramentu bierzmowania

kontakt telefoniczny  z ks. proboszczem 501 989 771

1.  Dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie modlitewne i finansowe. Jesteśmy wzruszeni, że po raz kolejny mimo fizycznej nieobecności w naszym kościele, nie zapominacie o nas i troszczycie się o potrzeby materialne naszej wspólnoty i kościoła. Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych

W środy i czwartki organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy paczki żywnościowe - odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić.

Każdego dnia wolontariusze pomagają osobom starszym, ubogim, robiąc zakupy czy też służąc pomocą osobom chorym.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię poprzez ofiary wpłacane na rachunek bankowy.

Konto bankowe parafii:

PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 3159

z dopiskiem na cele kultu religijnego.

Warto wrócić i przemyśleć słowo papieża Franciszka

wypowiedziane 27 marca na placu św. Piotra w Rzymie.

"Nadal byliśmy niewzruszeni myśląc, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie. "Wzywasz nas, byśmy wykorzystali ten czas próby, jako czas wyboru. Nie jest to czas Twojego sądu, ale naszego osądzenia: czas wyboru tego, co się liczy, a co przemija, oddzielenia tego, co konieczne od tego, co nim nie jest. Jest to czas przestawienia kursu życia ku Tobie, Panie, i ku innym".

Z Bożym Błogosławieństwem i pamięcią w modlitwie

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami.