08.03.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.

 Droga Krzyżowa w piątki:

dla dzieci - o godz. 17.30.

dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30;

Rekolekcje wielkopostne:

  29 marca – 1 kwietnia  2020,

niedziela godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 18.00

poniedziałek, wtorek i środa

godz. 8.00, 12.00, 18.00, 20.00

Głosi o. Karol Karbownik  OP.

Temat: Dziesięć kroków do szczęścia.

Rekolekcje Akademickie – ostatniej szansy

 5 – 8 kwietnia  2020.

niedziela 5 kwietnia godz. 18.00

poniedziałek, wtorek i środa godz. 20.00

Głosi   ks. Matteo Campagnaro .

Temat  Święto na pustyni- piękno miłości paschalnej.

 1. Zapraszamy do przygotowywania paczek dla rodzin z naszej parafii, które takiej pomocy potrzebują. Kartki są do odebrania w zakrystii. Kosz na jałmużnę wielkopostną dla potrzebujących wystawiony jest przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
 2. W kiosku parafialnym są do nabycia Wielkanocne Świece Caritas oraz kartki świąteczne.
 3. W dniach 13-15 marca nasze Mariańskie Seminarium w Lublinie organizuje „Dni otwartych drzwi” – dni skupienia dla młodzieży męskiej w wieku szkoły średniej i starszych. Informacje i zapisy na wyjazd u ks. Michała.
 4. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w beatyfikacji Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca prosimy o zgłaszanie się do kancelarii do końca marca.
 5. W czwartek 19 marca Uroczystość św. Józefa. W tym dniu  zapraszamy  na Godzinę Łaski po Mszy św. o godz. 18.00 do 21.30,  prowadzi wspólnota Przymierze Miłosierdzia  
 6. Przypominamy, że przy parafii działają dwie grupy wsparcia dla dotkniętych chorobą alkoholową: Grupa AA dla uzależnionych (poniedziałki godz. 19.00); Wspólnota Al.-Anon dla współuzależnionych, czyli członków rodzin, w których istnieje problem alkoholowy (wtorki, godz. 17.00)
 7. W czasie Wielkiego Postu wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wspólną modlitwę poranną – Jutrznię. Będzie odmawiana od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w sali w domu parafialnym.
 8. W naszej parafii działa 6 kręgów małżeństw, spotykających się raz w miesiącu na modlitwę i rozmowę. Młode małżeństwa, które chciałyby tworzyć kolejną grupę zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem.
 9. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla naszej parafii.

W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 00 00448963

cel szczegółowy Moja Parafia .  

 1. Sakrament bierzmowania 18  kwietnia  2020  o godz. 12.00.
 2. Rocznica I Komunii Św. odbędzie się 24 maja 2020 o godz. 13.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy w piątek 22 maja od godz. 17.30 spowiedź, o godz.18.00 Msza św.
 3. Przygotowujemy się do kontynuacji remontu wewnątrz świątyni . Za wszystkie ofiary złożone na tace oraz składane w kopertach, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 4. Odeszła do Pana:

Śp. Gabriela Romańska z ul. Marii Kazimiery.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

 1. W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich: w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.
 2. Zapraszamy na spotkania grupy Słów Życia- Ruchu Fokolare, które odbywają się w salce domu parafialnego w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19.00.
 3. Przypominamy, że przy parafii od wielu lat istnieje klub Anonimowych Alkoholików, który tworzy wspólnotę osób wzajemnie wspierających się na drodze trzeźwości.

Mityngi otwarte odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.

 1. Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga i Kościoła?

Przyjdź do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości! Spotkania w czwartek godz. 18.30  w podziemiach kościoła (wejście od ul. Dembińskiego).

 1. W poniedziałki o godz. 19.00 w domu parafialnym wejście jak do kancelarii  zapraszamy na spotkanie wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym GÓRA TABOR.
 2. W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.  -  www.pmwarszawa.pl..

( I środę miesiąca Msza św. , w pozostałe spotkania w kościele, w ostatnią środę miesiąca- spotkania w małych grupach)

 1. Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel. Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 30 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy św. i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy.( 3 niedziela miesiąca Msza św. o godz. 18.00).

Próby we wtorki o godz. 18.00 w podziemiach kościoła – wejście od ul. Dembińskiego. Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres: queenschoirwarsaw@gmail.com.

 1. Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty. Spotkania raz w miesiącu. W parafii istnieje 6 kręgów.. Celem Kręgów Małżeńskich jest wspieranie małżonków w budowaniu coraz głębszej więzi z Bogiem i między sobą, tym samym stwarzając najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Spotkania Kręgów pozwalają lepiej poznać siebie samego, swego współmałżonka i skonfrontować własne przeżycia z doświadczeniami innych małżeństw. Równocześnie poszczególne rodziny pogłębiają wzajemne relacje, integrują się i doświadczają mocy Ewangelii.

Jeśli pragniesz wraz z innymi dzielić się wiarą, szukasz osób, które pragną na tych samych wartościach chrześcijańskich budować rodzinę – zapraszamy! Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

 1. Mariańskie Duszpasterstwo Młodych –Duszpasterstwo Studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Spotkania dla młodzieży i studentów. Dołącz do nas.

Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali z w podziemiach kościoła . Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się,            ale też po prostu miło spędzić wolny czas.

 1. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholi.

Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym.

 1. W trzecią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 16.00 dla Wspólnoty „Wiara i Światło” skupia osoby z upośledzeniem, specjalnej troski, ich rodziny i przyjaciół.
 2. Można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Porad psycholog i psychiatry. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

14  Parafialny zespół –„Caritas” - pomoc ubogim, bezdomnym, przygotowywanie paczek…itp., współpraca z OPS Żoliborz. Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka.

 1. Spotkania 60+ w trzecią sobotę miesiąca o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie. Zapraszamy do bycia razem.
 2. Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii. Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby.

w godz.  9:00 - 18:00 -  tel.  515 792 756    Piotr Szewczyk

 1. W drugi poniedziałek miesiąca w naszej parafii o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin. Modlimy się za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 prowadzi wspólnota w Duchy Świętym - Góra Tabor.

 

Zapraszamy na Górkę do Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Królowej Polski ul. Gdańska 6a do Marianów

przyjdź i posłuchaj ...., zadzwoń i porozmawiaj..., jeśli chcesz skorzystać z sakramentu pokuty i chwilę porozmawiać..., Jest dla Ciebie miejsce .... czekamy

Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami