23.02.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020

 1. W środę, 26 lutego, rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty i przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem

o godzinie: 7:00, 8:00, 12:00, 18:00 i 20:00.

W kaplicy u sióstr na ul. Smoleńskiego 31

o godz. 6.30 i 17.00.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa - w piątki  

o godz. 18.30 dla dorosłych i młodzieży

o godz. 17.30 dla dzieci

 Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

 1. W najbliższy piątek 28 lutego, odpowiadając na prośbę papieża Franciszka o podjęcie modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele i apel Episkopatu Polski o wynagrodzeniu w I piątek Wielkiego Postu, zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w intencji osób skrzywdzonych w Kościele.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i rodziców.
 3. Przygotowanie osób dorosłych pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowani rozpoczniemy 5 marca o godz. 19.30 .Zapisy w kancelarii parafialnej.

Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku dla naszej parafii.
KRS 00 00 448963
Parafia Marymont

 1. Odeszli do Pana:

Śp. Alina Jerzy z ul. Kolektorska,

Śp. Marian Magos z ul. Gdańskiej

Śp. Andrzej Majzner z ul. Aspekt 

Wieczny odpoczynek racz im, dać Panie

 1. W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich: w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.
 2. Zapraszamy na spotkania grupy Słów Życia- Ruchu Fokolare, które odbywają się w salce domu parafialnego w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19.00.
 3. Przypominamy, że przy parafii od wielu lat istnieje klub Anonimowych Alkoholików, który tworzy wspólnotę osób wzajemnie wspierających się na drodze trzeźwości.

Mityngi otwarte odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego. 

 1. Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga i Kościoła?

 Przyjdź do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości! Spotkania w czwartek godz. 18.30  w podziemiach kościoła

(wejście od ul. Dembińskiego).

 1. W poniedziałki o godz. 19.00 w domu parafialnym wejście jak do kancelarii  zapraszamy na spotkanie wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym GÓRA TABOR.
 2. W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.  -  www.pmwarszawa.pl..

( I środę miesiąca Msza św. , w pozostałe spotkania w kościele, w ostatnią środę miesiąca- spotkania w małych grupach)

 1. Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel.
  Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 30 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy św. i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy.

Próby we wtorki o godz. 18.00 w podziemiach kościoła – wejście od ul. Dembińskiego. Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres: queenschoirwarsaw@gmail.com.

 1. Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty. Spotkania raz w miesiącu. W parafii istnieje 6 kręgów.. Celem Kręgów Małżeńskich jest wspieranie małżonków w budowaniu coraz głębszej więzi z Bogiem i między sobą, tym samym stwarzając najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Spotkania Kręgów pozwalają lepiej poznać siebie samego, swego współmałżonka i skonfrontować własne przeżycia z doświadczeniami innych małżeństw. Równocześnie poszczególne rodziny pogłębiają wzajemne relacje, integrują się i doświadczają mocy Ewangelii.

Jeśli pragniesz wraz z innymi dzielić się wiarą, szukasz osób, które pragną na tych samych wartościach chrześcijańskich budować rodzinę – zapraszamy!

Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

 1. Mariańskie Duszpasterstwo Młodych –Duszpasterstwo Studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Spotkania dla młodzieży i studentów. Dołącz do nas.

Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali z w podziemiach kościoła . Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się,            ale też po prostu miło spędzić wolny czas.

 1. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholii.

Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym

 1. W trzecią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 16.00 dla Wspólnoty „Wiara i Światło” skupia osoby z upośledzeniem, specjalnej troski, ich rodziny i przyjaciół.
 2. Można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Porad psycholog i psychiatry.Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.
 3. Parafialny zespół –„Caritas” - pomoc ubogim, bezdomnym, przygotowywanie paczek…itp., współpraca z OPS Żoliborz. Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka.
 4. Spotkania 60+ w trzecią sobotę miesiąca o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie. Zapraszamy do bycia razem.
 5. Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii. Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby.

 w godz.  9:00 - 18:00 -  tel.  515 792 756    Piotr Szewczyk

 1. W drugi poniedziałek miesiąca w naszej parafii o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin. Modlimy się za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 prowadzi wspólnota w Duchy Świętym - Góra Tabor.

Zapraszamy na Górkę
do Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Królowej Polski ul. Gdańska 6a
do Marianów

przyjdź i posłuchaj ...., zadzwoń i porozmawiaj..., jeśli chcesz skorzystać z sakramentu pokuty i chwilę porozmawiać..., Jest dla Ciebie miejsce .... czekamy

 1. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami