24.05.2020

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Transmisje z liturgii z naszego kościoła w niedzielę  na parafialnej stronie internetowej oraz na profilu facebookowym są
  • godz. 10.00,
  •  godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci
  •  godz. 13.00.
  1. Kancelaria parafialna czynna

we wtorek i piątek  w godzinach od 9.00 -12.00  od 16.00 - 19.00

tel. do kancelarii 501 989 771

10 czerwca 2020 o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej  nasz parafianin Łukasz Dańczak alumn V roku Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie ma przyjąć święcenia Diakonatu. Pamiętajmy w modlitwie i prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej.

1. Trwa  Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. w intencji rodzin, aby w tym trudnym momencie nie ucierpiały nasze wzajemne relacje: małżeńskie, rodzinne, sąsiedzkie. Oby ten trudny czas zaowocował jeszcze większym dobrem. Niech Pan pomoże nam odkryć nowe drogi, nowe przejawy miłości i bycia wspólnotą w tej nowej sytuacji.
  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 19.30 Msza św. w intencji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i maturzystów.
  1. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

Zapraszamy na Mszę św.

w tygodniu o godz. 7.00, 8.00, 12.00 oraz 18.00.

Nasza świątynia jest otwarta od godz. 7.00 do 18.30.

1. Przypominamy, że w związku z epidemią nie ma organizowanej spowiedzi w kościele, jedynie można poprosić księdza przed lub po Mszy św. lub po wcześniejszym umówieniu pod numerem telefonu:  501 989 771
  1. We wtorek Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 18.00.
  1. W czwartek Adoracja po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 20.00- w intencji chorych, lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego.
  1. Jeśli chcesz porozmawiać, masz pytanie  dotyczące obecnej sytuacji, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  zadzwoń….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia. Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771 w godzinach 9.00 -20.00

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego: zachęcamy do skorzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

1. Od dnia 17 maja br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 40  osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por.www.gov.pl). Obowiązują maseczki.

Kościół jest otwarty w godzinach od 7.00 do 18.30

1.  Pierwsza Komunia święta-   W związku z zaistniałą sytuacją wywołaną stanem epidemii, w duchu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i ich rodzin, planujemy zmianę terminów Uroczystości Pierwszej  Komunii Świętej w naszej parafii. W wyznaczonych terminach w maju I komunia św. się nie odbędzie.

Nowe terminy uroczystości będą uzależnione od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju i będą konsultowane z rodzicami, w trosce o dobre i spokojne przygotowanie dzieci do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Proszę rodziców, aby wykorzystali ten czas na lepsze przygotowanie duchowe dzieci do czekających je uroczystości, poprzez wspólną modlitwę w rodzinie, wyjaśnianie prawd wiary i rozmowę. W razie pytań proszę o kontakt pod numerem telefonu: 501989771

Rocznica I komunii – odwołana.

Informujemy, że część rodziców zdecydowała się I Komunię św. swoich dzieci – 27.05.godz.18.00-  jedno dziecko, 6 czerwca godz. 11.00 i 15.00 -  3 dzieci, 7 czerwca godz. 11.30 – 2 dzieci,  13 czerwca godz. 13.00 – 2 dzieci, 14 czerwca godz. 11.30-  2 dzieci, 20 czerwca  godz. 12.00 -3 dzieci. Pamiętajmy w modlitwie w intencji dzieci i rodziców.

1.    Prowadzimy przygotowanie indywidualne:

do sakramentu małżeństwa

oraz dorosłych do sakramentu bierzmowania

kontakt telefoniczny  z ks. proboszczem 501 989 771

1.  Dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie modlitewne i finansowe. Jesteśmy wzruszeni, że po raz kolejny mimo fizycznej nieobecności w naszym kościele, nie zapominacie o nas i troszczycie się o potrzeby materialne naszej wspólnoty i kościoła. Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych

W środy i czwartki organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy paczki żywnościowe - odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić.

Każdego dnia wolontariusze pomagają osobom starszym, ubogim, robiąc zakupy czy też służąc pomocą osobom chorym.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię poprzez ofiary  składane na tacę oraz wpłacane na rachunek bankowy.

Konto bankowe parafii:

PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 3159

z dopiskiem na cele kultu religijnego.