28.03.2020

Ogłoszenia

1.    Na parafialnej stronie internetowej oraz na profilu facebookowym są transmisje z liturgii z naszego kościoła  niedzielę o godz. 11.30 z kazaniem dla dzieci  oraz o godz. 13.00.

2.     Kancelaria parafialna nieczynna - do odwołania

Jeśli chcesz porozmawiać, masz pytanie  dotyczące obecnej sytuacji, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  zadzwoń….Chcemy Wam towarzyszyć w tym
czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń….

pod tel.  501 989 771  w godzinach 9.00 -20.00

3.     W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego:

zachęcamy do skorzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej następującym wiernym:
– osobom w podeszłym wieku,
– osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura,
itp.),
– dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi
bezpośrednią opiekę,
– osobom, które czują obawę przed zarażeniem,
– pracownikom służby zdrowia.

Od dnia 25 marca br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może
uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por.
www.gov.pl).  W pierwszej kolejności  zapraszamy osoby zamawiające intencję mszalną.

Godziny odprawianych Mszy św. nie ulegają zmianie –

4.     Zapraszamy na rekolekcje na kanale You Tube  prowadzonych przez biskupa Michała Janochę. Rekolekcje odbędą się w dniach 29 marca - 1 kwietnia (od V niedzieli wielkanocnej do środy włącznie) podczas transmitowanej Mszy św. o godz. 18.30 w kościele seminaryjnym.

6.     Osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi, niech  wzbudzą  akt żalu doskonałego, którego motywem nie jest lęk przed karą, ale miłość do Pana Boga. Taki akt przywraca łaskę uświęcającą w razie niemożności spowiedzi. Powiązany być winien z mocnym postanowieniem wyznania grzechów przy najbliższej okazji.  Po ustaniu epidemii  będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty  Można umówić się z duszpasterzem na indywidualną spowiedź.

7.     W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna osoba dorosła.

8.     Zapraszamy do skorzystania i przeżycia Rekolekcji Wielkopostnych na podstawie katechez internetowych i telewizyjnych. W przestrzeni medialnej można znaleźć wiele różnorakich rekolekcyjnych propozycji. Wykorzystajmy obecny czas wyciszenia na wysłuchanie konferencji, by usłyszeć również Boże Słowo.

9.     W przyszłą niedzielę 5 kwietnia – Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej

10.  W czwartek 2 kwietnia przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II

11.       Z kolei od środy 1 kwietnia do soboty 4 kwietnia z kościoła bł. Władysława z Gielniowa będziemy transmitować  rekolekcje wielkopostne dla młodzieży. Codziennie o godz. 20:00 nauka rekolekcyjna, a w sobotę również różaniec i adoracja. W środę konferencję wygłosi ks. Daniel Szafarz, w czwartek ks. Kamil Falkowski, w piątek ks. Marcin Żurek, a w sobotę ks. Karol Oparcik. Zapraszamy do umieszczania transmisji z tych rekolekcji na stronach parafialnych i zachęcenia młodych do udziału w nich. Linki już wkrótce, a transmisja niezmiennie na YouTube Archidiecezji Warszawskiej<

12.

Odwołane!!!

Spotkania przygotowujące ze względu na stan zagrożenia epidemią:

-nabożeństwa oraz spotkania przygotowujące  do I komunii św. dla dzieci

i rodziców

- odbiór alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. .

-przygotowania do sakramentu bierzmowania dla młodzieży i dorosłych

-przygotowania do sakramentu małżeństwa,

- spotkania w grupach w duszpasterstwie.

Spotkania zostaną wznowione po ustaniu stanu zagrożenia epidemii.

Kolejne informacje będziemy publikować na naszej stronie internetowe

Módlmy się za chorych, za lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny. Módlmy się za rodziny, aby w tym trudnym momencie nie ucierpiały nasze wzajemne relacje: małżeńskie, rodzinne, sąsiedzkie. Oby ten trudny czas zaowocował jeszcze większym dobrem. Niech Pan pomoże nam odkryć nowe drogi, nowe przejawy miłości i bycia wspólnotą w tej nowej sytuacji.

Z Bożym błogosławieństwem i z pamięcią w modlitwie

Ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami