30 Niedziela zwykła 23.10.2016

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczony to znaczy posłany”. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach.

1.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.15. Dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 17.30.

2.

Zbieramy na wypominki ,w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych zgłoszonych do tej modlitwy, w czasie oktawy dnia zadusznego, Msza św. połączona z nieszporami za zmarłych i wypominki, jak również w każdy wtorek przez cały rok, będziemy sprawowali Mszę świętą, a po Mszy nieszpory za zmarłych z wypominkami. Kartki, na których można zgłaszać imiona zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii parafialnej.

3.

Wszystkich chętnych chłopców - zarówno starszych i młodszych zapraszamy do służby w szeregach ministranckich. Spotkanie w sobotę 29 października o godz. 11.00 w kościele..

4.

Spotkanie dla młodzieży ponadgimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 23 października po Mszy św. godz. 18.00 w domu parafialnym

5.

Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię 3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy . Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.

6.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholi. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.00 w Sali w Domu Parafialnym.
Msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej 6 listopada o godz. 16.00, w pozostałe niedzielę zapraszamy na godz. 11.30. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe we wtorek i piątek o godz. 17.30 .

7.

1001 Warszawska Drużyna Harcerska im. Bronisławy Zaborowskiej "Strumień". Działamy na Bielanach od ponad 25 lat. Zachęcamy wszystkie dziewczynki z klas 4-6 do dołączenia do harcerskiej rodziny, a co za tym idzie przeżycia niezapomnianej przygody. Zbiórki będą odbywały się co tydzień przy naszej parafii. Kontakt: Agata Jarmicka: 505 363 367.
www.facebook.com/1001strumien

8.

Mariańskie Duszpasterstwo Młodych - Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej ponadgimnazjalnej i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym. Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas.Spotkania pod hasłem RAZEM SIĘGAJMY WYŻEJ.

9.

Chór Królowej Polski” zaprasza osoby obdarzone słuchem muzycznym i ładnym głosem na przesłuchanie, które odbywają się we wtorki w godzinach między 18-tą a 19-tą w sali św. Stanisława w Domu Parafialnym. Nie jest wymagana znajomość nut, choć jest to umiejętność mile widziana. Zapraszamy osoby młode, w wieku około studenckim (z górną granicą wieku około 35 lat). Chór ma w planach wykonywanie i nagrywanie muzyki liturgicznej. Chór będzie również śpiewał w naszym kościele podczas Mszy o godzinie 18-tej w trzecią niedzielę każdego miesiąca. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: chorkrolowejpolski@gmail.com

10.

Porady prawnika w środę w godz. 18.00 - 19.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11.

Trwają prace remontowe. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy 7 300 zł. Za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za modlitwę i wszelką pomoc materialna dziękujemy

Odszedł do Pana:
Śp. Bohdan Krusiewicz z ul. Lektykarskiej

Wieczny odpoczynek Racz mu dać Panie....

Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami