II NIEDZIELA ADWENTU 4.12.2016

II Niedziela Adwentu - 4.12.2016

Nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Idźcie i głoście. Pragniemy, aby w naszej wspólnocie parafialnej ten rok był Rokiem Misji czasem odnowienia wiary w relacji osobistej, rodzinnej i wspólnotowej. Misje Święte to czas szczególnej łaski. Chociaż w każdą niedzielę słuchamy Słowa Bożego i wielu z Was z gorliwością uczestniczy w rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych, Kościół – nasza Matka, zachęca nas, byśmy przynajmniej raz na 10 lat uczestniczyli w wydarzeniu, o którym piszę. Można je przyrównać do generalnego remontu duchowej budowli, jaką stanowi wspólnota parafialna. Celem misji jest odnowienie wiary i życia sakramentalnego oraz wyjście z Dobrą Nowiną do wszystkich, którzy wiary nie mają, pozostają w licznych wątpliwościach, żyją w grzechu i porzucili praktyki religijne. Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne i każdego indywidualnie do modlitwy za siebie nawzajem. «Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie» (J 17, 20) — tak modlił się Jezus w Wieczerniku do Ojca. Prosi za przyszłe pokolenia wiernych. Sięga spojrzeniem poza Wieczernik, ku przyszłości. Modlił się także za nas. I prosi o naszą jedność. Ta modlitwa Jezusa nie jest jedynie przeszłością. On wciąż oręduje u Ojca za nami i również w tej chwili stoi pośród nas i pragnie nas włączyć w swoją modlitwę. W modlitwie Jezusa tkwi sedno naszej jedności. Będziemy zjednoczeni wówczas, kiedy włączymy się w tę modlitwę. Za każdym razem, kiedy jako chrześcijanie gromadzimy się na modlitwie, powinno to zmaganie Jezusa o nas i zmaganie z Ojcem dla nas poruszać nasze serca. Im bardziej pozwalamy wciągnąć się w tę dynamikę, tym bardziej urzeczywistnia się jedność.

1
Rozpoczęły się rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 12.00, 18.00, 20.00.
Rekolekcje poprowadzi bp. Antoni Długosz.

2
W czasie Adwentu zapraszamy na Mszę świętą roratnią o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i soboty. Dzieci ze świecami zapraszamy do procesji na początku Mszy św..

3
W czwartek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Patronalna uroczystość naszego Zgromadzenia Księży Marianów. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00 Msza św. konwentualna. Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina łaski.

4
W czasie Adwentu wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wspólną modlitwę poranną – Jutrznię. Będzie odmawiana od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w sali w domu parafialnym.

5
Dzisiaj w niedzielę 4 grudnia obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na ten cel.

6
Zapraszamy do przygotowywania paczek dla rodzin z naszej parafii, które takiej pomocy potrzebują. Kartki są do odebrania w zakrystii. Kosz na dary adwentowe dla potrzebujących wystawiony jest przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

7
W kiosku parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki, świece „Caritas” – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz czasopisma.

8

Za wszystkie ofiary złoże na tace oraz składane w kopertach, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, na kontynuację prac w naszej Wspólnocie oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę składamy serdeczne Bóg Zapłać. Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej wspólnoty zostanie odprawiona 4 grudnia o godz. 13.00.

9
1001 Warszawska Drużyna Harcerska im. Bronisławy Zaborowskiej "Strumień". Działamy na Bielanach od ponad 25 lat. Zachęcamy wszystkie dziewczynki z klas 4-6 do dołączenia do harcerskiej rodziny, a co za tym idzie przeżycia niezapomnianej przygody. Zbiórki będą odbywały się co tydzień przy naszej parafii ,poniedziałek godz. 17.00 w domu parafialnym. Kontakt: Agata Jarmicka: 505 363 367.

10
Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Fatimy z okazji 100 lecia objawień w dniach 1- 6 maja 2017.. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i w kancelarii. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zapisy do końca listopada.

11
Spotkanie dla młodzieży ponadgimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę o godz. 19.00 w domu parafialnym a kolejne 4, 11,18 grudnia.

12
Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię 3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.

13
Mariańskie Duszpasterstwo Młodych - Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej ponadgimnazjalnej i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym. Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas. Spotkania pod hasłem RAZEM SIEGAJMY WYŻEJ.

14
Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholi. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.00 w Sali w Domu Parafialnym

15
Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty.....Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza

16
W niedzielę 18 grudnia po Mszy św. o godz. 13.00 na Oratorium Roberta Grudnia„Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!”

Odeszli do Pana

śp. Halina Skonieczna z ul. Łomiańskiej pogrzeb w środę o godz. 10.30.

śp. Wanda Gąsecka z ul. Potockiej, pogrzeb w środę o godz. 12.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. ...