Misja apostolska Kościoła wciąż trwa! – warsztat

Misja apostolska Kościoła wciąż trwa! - warsztat

Słowa Chrystusa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” (Mk 16, 15) nie zostały odwołane. Każdy z nas, powinien zadać sobie pytanie, czy i co zrobić, aby docierać z Ewangelią do obojętnych, wątpiących, odchodzących z Kościoła czy wrogów Chrystusa, których spotykamy w naszych rodzinach, szkołach, zakładach pracy i wśród przyjaciół.  Warsztat ma służyć poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie zarówno w wymiarze osobistym, parafialnym czy w skali całego Kościoła w Polsce.

Zapraszamy 16 października 2021 r. o godzinie 15.00 do salki w domu parafialnym .

Zapisy u ks. proboszcza tel. 501989771 do 12 października. 

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz

Chcesz oddychać nowym powietrzem?

Szukasz tego spokoju i ciszy, które pomogą ci lepiej zmierzyć się z problemami i przeciwnościami życia?
Przestań narzekać i zmień na lepsze życie swoje i innych!

 

Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku rzucił wyzwanie:

„Nie podoba się wam świat dookoła? Zamiast narzekać, wstańcie z kanapy i zacznijcie go zmieniać.

Napełnijcie go wartościami, zarażając innych optymizmem i radością, która rodzi się z miłości Boga”.

 

Podziel się swoimi pomysłami, spostrzeżeniami …. .

Znajdź inspirację i inspiruj innych do czynienia dobra.

Poznawaj Słowo Boże - czytaj fragment Ewangelii wybrany na każdy dzień przez Kościół.

Inspiruj się cytatami z mistrzów życia duchowego.

 

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty  masz pytania  dotyczące życia ... wiary..., wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

Zapraszamy wspólnie tworzymy to miejsce przez modlitwę i bycie darem dla bliźnich......

Dziękujemy Wam, za Wasze modlitwy za naszą wspólnotę. 

Dziękujemy za wszelkiego rodzaju pomoc…

Niech Bóg błogosławi Wasze dobre serca!

Dobrego tygodnia …. z Bożym błogosławieństwem

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami.

przeczytaj i pomyśl

papież Franciszek pisze: Parafia nie jest strukturą przestarzałą. Właśnie dlatego, że ma wielką elastyczność, może przyjąć bardzo różne formy, wymagające otwarcia i misyjnej kreatywności ze strony duszpasterza i wspólnoty. Chociaż z pewnością nie jest jedyną instytucją ewangelizacyjną, to jeśli zachowuje zdolność do nieustannego reformowania się i przystosowania, nadal będzie «samym Kościołem zamieszkującym pośród swych synów i córek»26. Zakłada to, że będzie rzeczywiście utrzymywała kontakt z rodzinami i z życiem ludu, a nie stanie się strukturą ociężałą, odseparowaną od ludzi albo grupą wybranych zapatrzonych w samych siebie. Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji27. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi28. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania. Musimy jednak przyznać, że wezwanie do rewizji i odnowy naszych parafii nie przyniosło jeszcze wystarczających owoców, aby były one bliżej ludzi i były środowiskami żywej komunii i uczestnictwa oraz ukierunkowały się całkowicie na misję.28- ADHORTACJA APOSTOLSKA  EVANGELII GAUDIUM OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA