Triduum Paschalne.

Triduum Paschalne, które stanowi serce Roku Liturgicznego. Nikt nie ma wątpliwości, że te święta od strony zewnętrznej będą wyglądały zupełnie inaczej.W tym trudnym okresie musimy na nowo odkryć drobne konkretne gesty, które pozwolą nam znaleźć się przy naszych najbliższych: rozmowa, modlitwa, czytanie lektury Pisma św., zauważenie siebie nawzajem i docenienie ...

Te zwyczajne gesty zwracania uwagi na codzienne szczegóły nadają sens życiu i sprawiają, że istnieje komunia między nami.

1. TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK -

Msza  Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.

WIELKI PIĄTEK

O godz. 15.00 Droga Krzyżowa

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00.

Adoracja przy Bożym Grobie w Wielki Piątek do  godz. 23.00.

WIELKA SOBOTA.

Błogosławieństwa pokarmów

w godz. 10.00 – 16.00  na placu przed kościołem.

Można również  to uczynić przed śniadaniem Wielkanocnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna osoba dorosła.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ   o godz. 20:00.

Zapraszamy aby każdy z Was mógł duchowo i w osobistej modlitwie łączyć się z nami, a My jako Wasi duszpasterze, będziemy sprawować te Święte Misteria w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, za każdego z Was.

Zachęcamy do korzystania z TRANSMISJI tych Liturgii

Na parafialnej stronie internetowej.

W Wielki Czwartek nie ma spowiedzi.

W Wielki Piątek od godz.  10.00 - 16.00.  oraz  20.00 - 22.00

w Wielką Sobotę   od godz. 10.00 - 16.00.

Spowiedź na zewnątrz jak pozwolą warunki atmosferyczne