Duszpasterze

Aby Wam lepiej służyć, potrzebujemy każdego dnia Waszej modlitwy, o którą pokornie prosimy, i za którą Wam dziękujemy
Proboszcz

Duszpasterz rodzin, prowadzi przygotowanie do sakramentu chrztu, małżeństwa. Duszpasterz wspólnot małżeńskich. Wicedziekan: dekanat Żoliborski. Członek Rady kapłańskiej Archidiecezji Warszawskiej

Dyżur w konfesjonale czwartek i piątek od godz. 17.45- 18.30

Przełożony wspólnoty zakonnej

Prodziekan Wydziału Teologicznego UKSW, duszpasterz

Duszpasterz młodzieży

Prowincjalny Duszpasterz Młodzieży i Powołań.Katecheta w Zespole Szkół nr 118 im. Joachima Lelewela. Odpowiedzialny za przygotowanie do bierzmowania młodzieży ponadgimnazjalnej. Duszpasterz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Dyżur w konfesjonale –   w środa od godz. 17.45- 18.30

duszpasterz@marianie.pl

Wikariusz

Duszpasterz dzieci , katecheta, przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej, przygotowanie dorosłych do bierzmowania, ministranci.

Dyżur w konfesjonale –   we wtorek od godz. 17.45- 18.30

Duszpasterz

Duszpasterz wspólnoty Żywego Różańca, Rodzin Nazaretańskich i Ruchu Focolare, Wspólnota Wiara i Światło, duszpasterz chorych.

Dyżur w konfesjonale –   poniedziałek od godz. 17.45- 18.30

Rada parafialna

Do zadań rady należy min. budzenie postaw apostolskich wśród parafian, wspomaganie duchowieństwa w pracy duszpasterskiej, wyrażanie opinii i wysuwanie propozycji dotyczących doskonalenia duszpasterstwa parafialnego, wspomaganie proboszcza w zarządzaniu dobrami gospodarczo-materialnymi parafii.

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz

Teresa Wysocka

wspólnoty

• Dla dzieci – Schola – próby o godz. 10.30 w niedzielę;
  • Ministranci – sobota o godz. 11.00.
  • 301 WDH-y Knieja im. rtm. Witolda Pileckiego Działająca od 2005 roku drużyna harcerzy ZHR. Należymy do Warszawskiego Hufca Harcerzy “Klucz” grupującego drużyny z Żoliborza i Bielan. knieja@301.zhr.pl
  • 301 WDH-ek Na Szlaku im. Maryli Strzemboszowej – naszlaku301@zhr.pl
  • Mariańskie Duszpasterstwo Młodzieży „Na Górce” (liceum i studenci) – w każdą  3 niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 Zapraszamy
  • Duszpasterstwo Akademickie SGSP
  • Chór Królowej Polski – Queen’s Choir- we wtorek o godz. 18.00
  • chóru  parafialny IN GLORIA NUMERATI . Próby odbywają się w środy o godz. 18.30  w podziemiach kościoła wejście od ul. Dembińskiego.
  • Przymierze miłosierdzia – spotkania dla młodych w środę godz. 19.00 w kościele, pierwsza środa Msza św. o godz. 19.30.
  • Strefa Młodych JEST TAKIE MIEJSCE- spotkania  dla młodych, dzielenia się talentami, pasjami, organizowanie wernisaży, koncertów itp.
  • Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży i dorosłych.
  • Spotkania dla małżeństw w kręgach rodzin oraz na wspólnej modlitwie i formacji duchowej. Są one okazją do wzajemnego wspierania się na drodze powołania małżeńskiego. Informacje na stronie internetowej. W parafii istnieje 6 kręgi. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
  • Wspólnota Domowego Kościoła dla małżeństw.
  • Ruch Duchowości Małżeństw Ruch „Equipes Notre-Dame” wspiera małżeństwa w pełnym przeżywaniu ich sakramentu, we wspólnym dążeniu do świętości, pomaga także małżonkom spotykać się „w Imię Chrystusa”, aby w ten sposób mogli lepiej odpowiedzieć na Jego wezwanie i przez osobisty przykład starać się być świadkami chrześcijańskiej miłości małżeńskiej w Kościele i w świecie. Zapraszamy. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
  • Wspólnota Miriam – trzecia sobota miesiąca godz. 18.00 Msza św. oraz Modlitwa uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem – Daj dotknąć się Jezusowi
  • Strumienie życia – czwartek o godz. 18.00 Msza św. adoracja i spotkanie w podziemiach kościoła.  Kontakt: sekretariat@strumieniezycia.pl
  • Pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Wieczór Chwały
  • Przygotowanie do sakramentu małżeństwa w grupach i indywidualnie.
  • Warto na chwilę zatrzymać się i pomyśleć zadać sobie kilka ważnych pytań i porozmawiać. Zapraszamy -kontakt: parafiamarianie@gmail.com
  • Rada duszpasterska i ekonomiczna  jest organem doradczym wspierającym proboszcza w sprawach dotyczących całokształtu życia parafialnego, a szczególnie w projektowaniu i realizowaniu programu duszpasterskiego parafii.
  • Żywy Różaniec – W pierwszą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie. W pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i różaniec.
  • Akcja Katolicka spotkania w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Ruch Focolare
  • Wspólnoty Neokatechumenalne.
  • Grupa AA  spotkania poniedziałek godz. 19.00
  • Grupa Anonimowi Seksoholicy (SA) poniedziałek godz. 18.00 www. sa.org.pl
  • Grupa AL –  Anon  spotkania we wtorek 17.00 -19.00
  • Wspólnota Wiara i Światło – Jest to grupa, w której budowana jest przyjaźń osób niepełnosprawnych i osób w pełni sprawnych celem tej grupy jest nie tylko służba bliźniemu, ale i uczenie akceptacji samego siebie i bliźniego nie zależnie od tego, kim się jest. W trzecią niedzielę o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie.
  • Wzajemna pomoc – Caritas – działająca na rzecz pomocy osobom najuboższym z naszej parafii i nie tylko. Miedzy innymi zajmuje się organizowaniem paczek żywnościowych na święta, pomocy doraźnej.
  • Spotkania dla bezdomnych i ubogich  W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich: w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców. Osoby pragnące się zaangażować w to dzieło prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
  • Poradnia rodzinna: spotkania dla narzeczonych, spotkania z psychologiem -. Program Warsztatu „Wreszcie żyć. PIOTR SZEWCZYK-  pychoterapeuta  515 792 756.
  • Przystanek Jezus na Marymoncie – wspólnota ewangelizacyjna
  • Zobacz kanał na You Tube  KULTURA NA GÓRCE