Informujemy, że Msza św. o godz. 20.00

będzie odprawiana w każdą niedzielę przez cały rok.

Msza św. w niedzielę

o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00

Sytuacja, w której się znajdujemy jest dla nas wszystkich wezwaniem do odpowiedzialności i miłości bliźniego. Zasady sanitarne oraz wprowadzone obostrzenia mają nam pomóc zatroszczyć się o zdrowie i życie nasze i naszych bliskich. Dlatego bardzo prosimy o przyjęcie ze zrozumieniem i przestrzeganie poniższych zaleceń.

Od 17 października obowiązują limity wiernych w kościołach:

W naszym kościele nie powinno

być więcej niż 60 osób.

Przypominamy, aby stosować się do zaleceń sanitarnych: zajmowania w kościele wyłącznie wyznaczonych miejsc, pilnowania dystansu, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni.

Zasady  Udzielania  komunii św. jeden ks. udziela na rękę drugi do ust, jeśli udziela jeden ks. najpierw podchodzą osoby przyjmujące na rękę potem do ust.
Przestrzeganie tych zasad da nam wszystkim poczucie bezpiecznego uczestniczenia w życiu sakramentalnym i parafialnym w czasie pandemii

W tych trudnych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 17.15.
    w dni powszednie  po Mszy św. o godz. 18.00. Dla dzieci w piątek o godz. 17.30
    W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, a w czwartek św. Jana Pawła II.
  1. W ramach zbiórki na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy przed tygodniem 3900 zł.. Dziękujemy za złożone ofiary.
  1.  Spowiedź w niedzielę 18 października  na zewnątrz kościoła przy Krzyżu Misyjnym ( gdy pada deszcz w domu parafialnym wejście jak do kancelarii)

- w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej

-Spowiedź  w tygodniu  w kościele w godz. 11.45–12.15 i 17.30–18.30

W tygodniu o spowiedź można również poprosić księdza po Mszy Świętej  o godz. 8.00, 12.00, 18.00.

1. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych.

Zbieramy na wypominki , Kartki, na których można zgłaszać imiona zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii parafialnej.

W niedzielę 18 października przypada wspomnienie św. Łukasza  patrona Służby Zdrowia. Lekarzy i pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę  o godz. 10.00

W niedzielę 18 października o godz. 18.00 Msza św. w intencji studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, w intencji strażaków pełniących służbę w najbardziej tragicznym momencie dla człowieka, a jednocześnie służbę najpiękniejszą, jaka może być przed Bogiem.

SAKRAMENTY ŚWIĘTE - PRZYGOTOWANIE

Przygotowanie do I komunii św.:

15 listopada 2020 niedziela  o godz. 16.00 Msza św.

zapraszamy  rodziców z dziećmi.

Spotkania dla młodzieży szkół średnich przygotowujących się

do  sakramentu bierzmowania: nowe terminy spotkań zostaną podane.

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa rozpoczynamy:

30 października -  piątek godz. 19.30 spotkanie około 1,5 godziny ( cykl 4 spotkań oraz spotkania indywidualne

16 listopada- poniedziałek godz. 19.30 spotkanie około 1,5 godziny ( cykl 4 spotkań oraz spotkania indywidualne

zapisy: kontakt telefoniczny z ks. proboszczem 501 989 771

1. Zakończyliśmy  remont północnej i wschodniej  elewacji naszego kościoła.

Za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie   i przekazywane na konto bankowe parafii  oraz za modlitwę  i  wszelką pomoc materialną składamy serdeczne Bóg Zapłać .

Konto bankowe parafii:

PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 3159

Dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie modlitewne i finansowe. Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych

W środy i czwartki organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy paczki żywnościowe - odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo -  prodoteo.pl

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty  masz pytania  dotyczące życia ... wiary..., wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

Dziękujemy Wam, za Wasze modlitwy za naszą wspólnotę.  Dziękujemy za wszelkiego rodzaju pomoc…

W nadchodzącym tygodniu życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Polski

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami.

Archiwum ogłoszeń parafialnych.