Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne – 6. Niedziela Zwykła

17.02.2019

 

Chrześcijaństwo to osoba, która mnie bardzo umiłowała, która pragnie i prosi o moją miłość. Chrześcijaństwo to Chrystus”.

Chrześcijaństwo nie jest zespołem prawd, w które należy wierzyć, prawami, które należy przestrzegać lub zakazami. Postrzegane w ten sposób jest odpychające.

 1. W wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji   zmarłych, oraz Nieszpory za zmarłych z wypominkami. 
 1. W środę 20 lutego  o godz. 19.00 w Sali bł. Jerzego Matulewicza w podziemiach kościoła(wejście od ul. Dembińskiego) zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Otwarte Seminaria Filozofia i Teologia na wykład: Od psychologii do filozofii:o początkach filozofii współczesnej w Polsce, dr hab Witold Płotka prof. UKSW.
 1. Informujemy, że w naszej parafii została utworzona grupa Światło w mroku dla osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego, spotkania w środę o godz. 18.45 wejście jak do kancelarii.   
 1. W naszej parafii działa 5 kręgów małżeństw, spotykających się raz w miesiącu na modlitwę i rozmowę. Młode małżeństwa, które chciałyby tworzyć kolejną grupę zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem 
 1. Czasy, w których żyjemy nie sprzyjają w budowaniu żywych więzi rodzinnych. Jednak nie możemy wszystkiego „zwalić” na czasy i  „założyć ręce”. Takie  będą czasy, jakie będą rodziny W przyszłą niedzielę 24 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaangażować się w pomoc w przygotowaniu narzeczonych do małżeństwa, w pomoc małżeństwom przez modlitwę czy też przez świadectwo życia, że możliwe jest tworzenie pięknych  i dobrych więzi rodzinnych.
 1. Zapraszamy do udziału w parafialnej wycieczce i pielgrzymce na Bałkany oraz do Medjugorie w dniach od 6 do 14. sierpnia. Zapisy w kancelarii. Szczegółowe informacje w kancelarii i na stronie internetowej.
 1. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. W ubiegłym roku, dzięki środkom z 1% podatku, parafie mariańskie wyposażyły sale multimedialne dla dzieci i młodzieży, zorganizowały koncerty dla parafian, z kolei mariańscy misjonarze w Kamerunie prowadzą dzieła edukacyjne wśród dzieci i młodzieży.

Wpisz w PIT numer KRS 00 00 44 89 63

Cel szczegółowy:  Moja Parafia

 1. W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich : w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.

 2. Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga i Kościoła? Przyjdź do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodościSpotkania w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w podziemiach kościoła (wejście od ul. Dembińskiego) 
 1. Trwają prace remontowe. Za wszystkie ofiary złożone na tace oraz składane w kopertach, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości, za pomoc i prace na rzecz parafii, za ofiarność i każde dobre słowo.   
 1. Zapraszamy na spotkania grupy Słów Życia, które odbywają się w salce domu parafialnego w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19.00. 
 1. W kiosku parafialnym można nabyć najnowsze wydania tygodników katolickich oraz  album o Świętym Stanisławie Papczyńskim, autorstwa Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia pt. „Mocarz Boży”, zawierający między innymi zdjęcia z Jego beatyfikacji jak i kanonizacji. 
 1. Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty.....Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. 
 1. W drugi  poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw oczekujących i pragnących potomstwa oraz wszystkich rodzin naszej parafii za wstawiennictwem Św. Stanisława Papczyńskiego 
 1. Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca  o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię  3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca. 
 1. Mariańskie Duszpasterstwo Młodych - Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej ponadgimnazjalnej  i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym. Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas. Spotkania pod hasłem RAZEM SIĘGAJMY WYŻEJ. 
 1. W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.( I środę miesiąca Msza św. , w ostatnią środę miesiąca- spotkania w małych grupach) 
 1.  Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholi. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym. 
 1. Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel.
  Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 25 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy i uwielbieniu z adoracją Chrystusa,serdecznie zapraszamy.

Próby we wtorki o  godz. 18.00 w domu parafialnym w Sali św. Stanisława Papczyńskiego.

Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres:
queenschoirwarsaw@gmail.com.
 

Zapraszamy do skorzystania  z porad specjalistów w Poradni Rodzinnej, psychoterapeuta Piotr Szewczyk. Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii.Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. Prowadzi psychoterapeuta PIOTR SZEWCZYK Kontakt; 515 792 756.

 Można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. 

Odeszli do Pana: śp. Wiktor Królikowski z ul. Włodawskiej,  pogrzeb w środę o godz. 10.00,

Archiwum ogłoszeń parafialnych.