Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.
  2. Zapraszamy również na pielgrzymkę Sanktuaria Podlasia w dniach  23 -25 sierpnia 2019. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.
  3. W środę 19 czerwca o godz. 19.00 w sali bł. Jerzego Matulewicza w podziemiach kościoła(wejście od ul. Dembińskiego), odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Otwarte Seminaria  Filozofia i Teologii, temat wykładu: Człowiek w przyrodzie, prowadzi dr hab. Krzysztof Wojcieszek profesor Pedagogium
  4. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy świętej o godz. 11.30 Uroczysta procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii -trasa procesji ulicami Paska, Marii Kazimiery, Potocka i Gdańska.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, przyjaciół, gości na uroczystości w naszej świątyni. Zapraszamy dzieci I komunijne i rocznicowe, aby przyszły w strojach komunijnych; ministrantów, asystę liturgiczną.

W środę o 19.00 zapraszamy dziewczynki, które pragną sypać kwiaty podczas procesji.

Zapraszamy na 39 piesza pielgrzymkę do Lichenia z Góry Kalwarii 7 16 lipca 2019 ( 10 dni 290 km). Temat: Maryja nasza Matką

Zapisy: 5184518

  1. Zmiany w miesiącach wakacyjnych: 

 W lipcu i sierpniu w niedzielę Msza św.

 o godz.  7.00, 8.30, 10.00 , 11.30, 18.00,  20.00, 

 Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, 

W lipcu i sierpniu w tygodniu od poniedziałku do soboty Msza św. godz. 7.00, 8.00, 18.00

 Nie będzie Mszy św.. o godz. 12.00. 

W Kaplicy u sióstr na ul. Smoleńskiego: w lipcu i sierpniu

Msza św. w niedzielę tylko o godz. 9.00.

Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna

od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 do 19.00

  1. Trwają prace w pomieszczeniach z tyłu kościoła, przygotowujemy projekt i ekspertyzy izolacji oraz wzmocnienia konstrukcji dachowej i zabezpieczenia pożarowego poddasza Kościoła, projekt remontu wnętrza kościoła Za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za modlitwę i wszelką pomoc materialną składamy serdeczne Bóg Zapłać. Msza św. w intencji ofiarodawców i dobrodziejów zostanie odprawiona 20 czerwca   o godz. 11.30.

  1. Odszedł do Pana śp. Edward Magdaliński z ul. Podleśnej.

Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie……  

 

W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich: w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców. Osoby pragnące się zaangażować w to dzieło prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

Informujemy, że w naszej parafii została utworzona grupa Światło w mroku dla osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego, spotkania w środę o godz. 18.45 wejście jak do kancelarii.

Przypominamy, że przy parafii od wielu lat istnieje klub Anonimowych Alkoholików, który tworzy wspólnotę osób wzajemnie wspierających się na drodze trzeźwości. Mityngi otwarte odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego. 

Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga i Kościoła? Przyjdź do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości! Spotkania w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w podziemiach kościoła (wejście od ul. Dembińskiego).

W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.

Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel.
Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 25 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy. Próby we wtorki o godz. 18.00 w podziemiach kościoła – wejście od ul. Dembińskiego. Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres:
queenschoirwarsaw@gmail.com.

Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty..... Zapisy do wspólnoty oraz szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię  3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.

Mariańskie Duszpasterstwo Młodych - Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej ponadgimnazjalnej  i studentów. Duszpasterstwo studentów SGSP. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym. Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas. Spotkania pod hasłem RAZEM SIĘGAJMY WYŻEJ.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholii. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym.

Zapraszamy do poradni rodzinnej, można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

W drugi poniedziałek miesiąca w naszej parafii o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin. Modlimy się za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego.

Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii.  Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. Kontakt:  PIOTR SZEWCZYK: 515 792 756.

Archiwum ogłoszeń parafialnych.