Ogłoszenia parafialne

25 Niedziela zwykła 24.09.2017

-Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu artystów warszawskich scen muzycznych.

-W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.15. Dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 17.30. Poprzez modlitwę różańcową wypraszajmy potrzebne łaski dla nas samych i całego świata.

-We wtorek wspomnienie Kosmy i Damiana, piątek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Damianie i ks. Michale.

-W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

-Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 1 października o godz. 16.00. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w piątek 29 września o godz. 19.30 w kościele.

-1001 Warszawska Gromadą Zuchenek "Kraina Tęczy", razem z 1001 Warszawską Drużyną Harcerek "Rzeka przeprowadzi nabór na nowy rok szkolny w niedzielę 24.09.2017, w godz. 8.00-14.00(same harcerki) i 10.30-13.15 (ZUCHENKI i harcerki).

-Wszystkich chętnych chłopców - zarówno starszych i młodszych zapraszamy do służby w szeregach ministranckich.. Osoby zainteresowane zapraszamy do zgłaszania się do ks. Michała.

-Zapraszamy na pielgrzymkę w ramach wielkiej modlitwy „Różaniec na granicy” w sobotę 7 października. Zapisy w kancelarii parafialnej.

-Spotkanie dla młodzieży ponadgimnazjalnej, przygotowujace do sakramentu bierzmowania, odbędzie sięw przyszłą niedzielę 1 października o godz. 16.30 w domu parafialnymi o godz. 18.00 Msza św..

-Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy 4 października o godz. 19.00 w domu parafialnym( wejście jak do kancelarii).

Rekolekcje na dobry początek dla studentów i nie tylko:

8 i 15 października niedziela godz. 18.00. Temat: Poznaj, Pokochaj i Zmień.

Głosi: O. Marcin Kowalewski CMF

-Trwają prace remontowe – został zamontowany dzwon, dzwony dzwonią o godz. 12.00 i 18.00, kontynuujemy prace z tyłu kościoła. Za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za modlitwę i wszelką pomoc materialna dziękujemy. Bóg zapłać wszystkim, którzy angażują się swoją ofiarą w to dzieło.

-Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą rozpoczną się 6 października o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się  - Eucharystyczny Ruch Młodych jest międzynarodową wspólnotą dzieci i młodzieży, która pragnie poznawać Chrystusa ukrytego w Eucharystii. ERM kształtuje młodzież na prawdziwych chrześcijan, dzięki głębokiej więzi z Jezusem- Hostią. Źródłem życia, nadziei i radości jest Eucharystia. Czerpiemy z niej światło i moc, by wnosić pokój do domów, szkół i przyjaźni. Na spotkaniach ERM-u uczymy się wzrastać w miłości oraz kochać ludzi tak, jak Bóg nas umiłował. Idziemy w świat z uśmiechem na twarzy, by otwierać innym drogę do Boga, który nadaje sens i piękno naszemu życiu.  

-Małżonkowie w drodze czyli katechezy dla małżeństw wymagających od siebie. Święty Jan Paweł II porównał kiedyś małżeństwo chrześcijańskie do bardzo wysokiej góry. Zauważył wtedy, że wspinaczka na tę górę „wymaga wiele czasu i wiele wysiłku”.. Wszystkie małżeństwa, które chcą się bardziej świadomie „wspinać”, naprawdę wspólnie wędrować, a także zachwycać pięknem drogi małżeńskiej, zapraszamy na cykl katechez „Małżonkowie w drodze”...

Terminy:  pierwsze spotkanie 24 września 2017 niedziela godz. 16.00 ( około 1,5 godz.), 22 października godz. 16.00, 19 listopada godz. 16.00, 10 grudnia godz. 16.00.

 

Ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami

 

_______________________________________________________________

Ogłoszenia stałe

 

Nabożeństwa Fatimskie będą odprawiane 13-ego dnia miesiąca od maja do października włącznie, po Mszy św. o godz. 18.00.

-W drugi poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw oczekujących i pragnących potomstwa oraz wszystkich rodzin naszej parafii za wstawiennictwem ŚW. Stanisława Papczyńskiego

-W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele. - www.pmwarszawa.pl

 

-Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty.....Szczegółowe i nformacje u ks. Proboszcza.

-Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię 3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.

-Mariańskie Duszpasterstwo Młodych - Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej ponadgimnazjalnej i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym. Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas. Spotkania pod hasłem RAZEM SIEGAJMY WYŻEJ.

-Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholi. Spotkania

w każdą niedzielę o godz. 10.00 w Sali w Domu Parafialnym.

-Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel.
Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 25 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy.

Próby we wtorki o godz. 18.00 w domu parafialnym w Sali św. Stanisława Papczyńskiego. Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres:
queenschoirwarsaw@gmail.com.

-Zapraszamy do poradni rodzinnej, można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

-Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii. Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby.

-ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO INDYWIDUALNEJ PRACY Z PROGRAMEM 12 KROKÓW W DOGODNYM DLA PAŃSTWA TERMINIE - JESTEŚ ZAINTERESOWANY - PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY

  PIOTR SZEWCZYK: 515 792 756

 

 

Archiwum ogłoszeń parafialnych.