II niedziela Wielkiego Postu.

1. Msze św. transmitowane o godz. 10.00, 11.30

przez stronę internetowa naszej parafii

www.parafia-marymont.pl

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Gorzkie Żale  w niedziele o godz. 17.15.

Droga Krzyżowa:

w piątek  dla dzieci  o godz. 17.30.

dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

1. Pierwszy czwartek miesiąca to dzień, w którym wspólnota Kościoła pochyla się nad tajemnicą Eucharystii i kapłaństwa. Oba sakramenty zostały ustanowione podczas Ostatniej Wieczerzy mającej miejsce dzień przed męką i śmiercią naszego Pana. W pierwsze czwartki warto swoją modlitwą objąć kapłanów, których Pan Bóg postawił na naszej drodze życia oraz módlmy się o dar nowych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.

W pierwszy piątek - spowiedź od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św.  o godz. 8.00 wynagradzająca modlitwa różańcowa, którą prowadzi wspólnota Żywego Różańca, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych

1. Zapraszamy do przygotowywania paczek dla rodzin z naszej parafii, które takiej pomocy potrzebują.  Kartki są do odebrania w zakrystii. Kosz na jałmużnę wielkopostną dla potrzebujących wystawiony jest przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
  2. W kiosku parafialnym są do nabycia Wielkanocne Świece Caritas.
  3.  W każdą sobotę od godz. 19.00 do 20.00.

Zapraszamy na Adorację z Maryją. Prowadzą wspólnoty uwielbienia z naszej parafii.

1.  W tym roku z racji sytuacji epidemicznej nie odbywają się w tradycyjnej formie Odwiedziny Duszpasterskie – Kolęda. Tylko – na indywidualne zaproszenie.

Można się zgłosić to w kancelarii parafialnej  tel. 22 833 23 11w godzinach kancelarii od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00- 19.00. lub tel. do ks. proboszcza.

1. Zapraszamy osoby przeżywające odejście osoby bliskiej do uczestniczenia w spotkaniach grupy wsparcia.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 12.04.2021.

Osoby zainteresowane, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat spotkań prosimy o kontakt z prowadzącą –

Anna Putro psycholog  507-330-700.

Zapisy do grupy  bezpośrednio u prowadzącej.

1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie

i przekazywane na konto bankowe parafii oraz za modlitwę  i  wszelką pomoc materialną.

Konto bankowe parafii:

PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 3159

Dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie modlitewne i finansowe.

Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych

W czwartki organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy paczki żywnościowe - odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo -  prodoteo.pl

1. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz naszej parafii poprzez Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

KRS 00 00 44 89 63

1. W ostatnim tygodniu odeszli  do Pana:

Śp. Sławomir Dzik z ul. Marii Kazimiery,

Śp. Wanda Chmielewska  z ul. Bieniewickiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty

masz pytania  dotyczące życia ..., wiary..., wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, oraz  dobrodziejom i ofiarodawcom naszej parafii, życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha św..

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami .

Archiwum ogłoszeń parafialnych.