Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne - 28 Niedziela zwykła-13.10.2019

1.     Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

w niedzielę o godz. 17.15.

w dni powszednie o godz. 18.30,

Dla dzieci  we wtorek  i piątek o godz. 17.30.

2.     W  dniu dzisiejszym   przypada Dzień Papieski, obchodzony w tym roku pod hasłem: „ WSTAŃCIE, CHODŹMY!”. – przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

3.     O godz. 19.00  zapraszamy na koncert z okazji Dnia Papieskiego.Wystąpi znakomita sopranistka, solistka Polskiej Opery Królewskiej – Justyna Stępień. Z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Fundacji Art. Connection. W programie najpiękniejsze utwory muzyki sakralnej – Bacha, Mozarta, Vivaldiego, Żebrowskiego.

4.     We wtorek  15 października  obchodzimy dzień dziecka straconego o godzinie 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą rodziców dzieci zmarłych przed urodzeniem i po narodzinach, dzieci kilkuletnich i już dorosłych, zmarłych w wyniku choroby lub nieszczęśliwych wypadków oraz wszystkich doświadczonych stratą dziecka bez względu na jego wiek i okoliczności śmierci.

5.     Młodzież zapraszamy do udziału w spotkaniach duszpasterstwa młodzieży.  Spotkanie w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali w podziemiach kościoła.

6.     W sobotę 19 października obchodzimy wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

7.     Zbieramy na wypominki , Kartki, na których można zgłaszać imiona zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8.      W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza Św. w intencji Pracowników Służby Zdrowia, lekarzy, pielęgniarek, pielęgniarzy, ratowników medycznych i wolontariuszy domowych

9.     Trwają prace remontowe. Za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za modlitwę- dziękujemy. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na kontynuację prac remontowych.

Konto bankowe parafii: PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 3159

10.                       Odeszli do Pana:

Śp. Joanna Łuka – Gloeh z ul. Zabłocińskiej,

Śp. Helena Grabowska z ul. Marii Kazimiery

Śp. Małgorzata Flis z ul. Gdańskiej

Śp. Barbara Gnoińska z Podleśnej

Śp. Piotr Bystrzanowski z Pęcickiej

 Wieczny odpoczynek Racz im  dać Panie...    

1.     W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich : w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.

2.     Zapraszamy na spotkania grupy Słów Życia- Ruchu Fokolare, które odbywają się w salce domu parafialnego w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19.00.

3.     Przypominamy, że przy parafii od wielu lat istnieje klub Anonimowych Alkoholików, który tworzy wspólnotę osób wzajemnie wspierających się na drodze trzeźwości. Mityngi otwarte odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego. 

4.     Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga i Kościoła? Przyjdź do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości! Spotkania w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w podziemiach kościoła (wejście od ul. Dembińskiego).

5.     W poniedziałki o godz. 19.00 w domu parafialnym wejście jak do kancelarii  zapraszamy na spotkanie wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym GÓRA TABOR.

6.     W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.  -  www.pmwarszawa.pl. .( I środę miesiąca Msza św. ,w pozostałe spotkania w kościele,  w ostatnią środę miesiąca- spotkania w małych grupach)

7.     Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel.
Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 25 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy św. i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy.

Próby we wtorki o godz. 18.00 w podziemiach kościoła – wejście od ul. Dembińskiego. Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres:
queenschoirwarsaw@gmail.com.

8.     Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty.....Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. 

9.     Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię  3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca. 

10.           Mariańskie Duszpasterstwo Młodych –Duszpasterstwo Studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej  Spotkania dla młodzieży i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali z w podziemiach kościoła . Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas.

11.           Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholii. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym.

12.           W trzecią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 16.00 dla Wspólnoty „Wiara i Światło” skupia osoby z upośledzeniem, specjalnej troski, ich rodziny i przyjaciół.

13.           Można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Porad psycholog i psychiatry. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

14.           Parafialny zespół –„Caritas” - pomoc ubogim, bezdomnym,  przygotowywanie paczek…itp., współpraca z OPS Żoliborz. Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka

15.           Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii. Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. w godz.  9:00 - 18:00 -  tel.  515 792 756    Piotr Szewczyk

W drugi poniedziałek miesiąca w naszej parafii o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin. Modlimy się za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 prowadzi wspólnota w Duchy Świętym. Góra Tabor.

W każdy drugi czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Św. o godz. 18.00 na modlitwę w intencji osób cierpiących na depresję i choroby psychiczne oraz ich rodzin. Zapraszamy rodziny, przyjaciół, sąsiadów oraz parafian, którzy chcą ofiarować swoją modlitwę w powyższej intencji.

Zapraszamy na Górkę
do Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Królowej Polski ul. Gdańska 6a
do Marianów

przyjdź i posłuchaj ...., zadzwoń i porozmawiaj..., jeśli chcesz skorzystać z sakramentu pokuty i chwilę porozmawiać..., Jest dla Ciebie miejsce .... czekamy

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami

 

Archiwum ogłoszeń parafialnych.