Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 1.12.2019

I niedziela Adwentu

 

1.     W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem „ „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29). Zaproszenie aby na nowo odkryć dar Eucharystii. 

2.     W dniu dzisiejszym  o godz. 13.00 zapraszamy na Dzień Dziękczynienia za Dar Życia. Szczególnie zapraszamy Rodziców i Dzieci ochrzczone w tym roku na Mszę św. dziękczynną za dar życia i łaskę Chrztu św. W tym roku zostało ochrzczone  121 dzieci. 

 

3.      W czasie Adwentu zapraszamy na Mszę świętą roratnią o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i soboty,. Po roratach w sobotę  zapraszamy dzieci  i rodziców do salki w domu parafialnym na  śniadanie.

4.     W poniedziałek, wtorek i środę-  roraty dla studentów  SGSP o godz. 6.15 na terenie szkoły. 

5.      Przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny- Patronalna uroczystość naszego Zgromadzenia i rozpoczęcie 350-lecia Jubileuszu naszego Zgromadzenia. Uroczystości rozpoczniemy w sobotę 7 grudnia o godz. 12.00 Msza św. konwentualna w intencji naszej wspólnoty zakonnej.

6.     Zapraszamy 8 i 9 grudnia  o godz. 19.00 na Monodram na podstawie tekstów marszałka Stanisława Herakliusza Lubomirskiego - w którym to doradcy króla Artaksesa i Ewandra głoszą etyczne i moralne uwagi, a wszystko dzieje się wokoło postaci króla Jana Sobieskiego. Adaptacja i wykonanie Jolanta Juszkiewicz z Teatru Kropka .

Miejsce: Piwnice Marysieńki - na tyłach kościoła ).

7.     W czasie Adwentu wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wspólną modlitwę poranną – Jutrznię. Będzie odmawiana od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w sali     w domu parafialnym.

8.     W kiosku parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, świece „Caritas”.

9.     We wtorek  o godz. 18.00 Msza św.  za zmarłych poleconych w wypominkach.

10.          W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – prosimy o modlitwę w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 11.15 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca, o godz. 12.00 Msza św. Zostanie w tym dniu poświęcona tablica pamięci Dziecka Utraconego, która zostanie zamontowana z tyłu kościoła.

11.          Wspólnotę Róży Różańcowej Rodziców za dzieci  im św. Stanisława Papczyńskiego modlitwy, zapraszamy 7 grudnia o godz. 12.00 na Mszę św.

12.          Zapraszamy do przygotowywania paczek dla rodzin. Kartki są do odebrania w zakrystii. Kosz na dary adwentowe dla potrzebujących wystawiony jest przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

13.           Zapraszamy do włączenia się w modlitewną akcję Adwentowe Światło do Nieba. W związku z wieloma problemami, z którymi borykają się rodziny – kryzysy małżeńskie, rozwody, problemy z dziećmi, choroby, uzależnienia, depresje. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się zeszyt, do którego można wpisywać intencje. W tych intencjach będziemy się modlić w każdą niedziele adwentu podczas Mszy św. o godz. 13.00.

14.            Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy 15 grudnia . Temat:  WWW - wolność, wiara, wybór. Głosi ks. Łukasz Wiśniewski MIC 

15.            Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 3 grudnia we wtorek.

 Prosimy osoby, które pragną przyjąć wizytę duszpasterza

z ul. Żeromskiego 1, o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

 

Plan wizyty duszpasterskiej

3 grudnia wtorek ul. Żeromskiego 1( klatka 1, 2,3,4, 5)

4 grudnia środa  ul. Żeromskiego 1( klatka 6,7, 8, 9)

5 grudnia czwartek oraz ul. Podleśna 38, 40

6 grudnia piątek ul. Podleśna 42, 44.

9 grudnia poniedziałek ul. Podleśna  46, 48

10 grudnia wtorek ul. Podleśna 52,

11 grudnia środa  ul. Marymoncka 32B, Podleśna 50

12 grudnia czwartek ul. Smoleńskiego 27A

13 grudnia piątek  ul. Smoleńskiego 16A, ul. Smoleńskiego 16B

14 grudnia  sobota ul. Bieniewicka  od godz. 15.00 do godz. 19.00

 15, 16, 17 grudnia rekolekcje adwentowe prowadzi ks. Łukasz Wiśniewski MIC

18 grudnia  środa ul. Zabłocińska 2, 4

19 grudnia  czwartek ul. Zabłocińska 6, 8.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od 17.00 do około 20.30.

W soboty od 15.00 do około 19.00.

Informację o terminie wizyty duszpasterskiej spróbujcie przekazać również sąsiadom. Cały plan wizyty na grudzień duszpasterskie znajduje się na stronie internetowej oraz w gablocie przed kościołem.

Plan wizyty duszpasterskiej w nowym roku zostanie podany w późniejszym terminie.

      1.      W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich : w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców. 

2.     Zapraszamy na spotkania grupy Słów Życia- Ruchu Fokolare, które odbywają się w salce domu parafialnego w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19.00. 

3.     Przypominamy, że przy parafii od wielu lat istnieje klub Anonimowych Alkoholików, który tworzy wspólnotę osób wzajemnie wspierających się na drodze trzeźwości. Mityngi otwarte odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.  

4.     Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga i Kościoła? Przyjdź do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości! Spotkania w I i II czwartek godz. 18.30  w podziemiach kościoła (wejście od ul. Dembińskiego). 

5.     W poniedziałki o godz. 19.00 w domu parafialnym wejście jak do kancelarii  zapraszamy na spotkanie wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym GÓRA TABOR. 

6.     W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.  -  www.pmwarszawa.pl. .( I środę miesiąca Msza św. ,w pozostałe spotkania w kościele,  w ostatnią środę miesiąca- spotkania w małych grupach) 

7.     Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel.
Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 30 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy św. i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy.

Próby we wtorki o godz. 18.00 w podziemiach kościoła – wejście od ul. Dembińskiego. Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres:
queenschoirwarsaw@gmail.com.
 

8.     Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty. Spotkania raz w miesiącu. W parafii istnieje 6 kręgów.. Celem Kręgów Małżeńskich jest wspieranie małżonków w budowaniu coraz głębszej więzi z Bogiem i między sobą, tym samym stwarzając najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Spotkania Kręgów pozwalają lepiej poznać siebie samego, swego współmałżonka i skonfrontować własne przeżycia z doświadczeniami innych małżeństw. Równocześnie poszczególne rodziny pogłębiają wzajemne relacje, integrują się i doświadczają mocy Ewangelii. 

Jeśli pragniesz wraz z innymi dzielić się wiarą, szukasz osób, które pragną na tych samych wartościach chrześcijańskich budować rodzinę – zapraszamy!

Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. 

9.     Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię  3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.  

 

10.           Mariańskie Duszpasterstwo Młodych –Duszpasterstwo Studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Spotkania dla młodzieży i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali z w podziemiach kościoła . Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas. 

11.           Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholii. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym 

12.           W trzecią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 16.00 dla Wspólnoty „Wiara i Światło” skupia osoby z upośledzeniem, specjalnej troski, ich rodziny i przyjaciół.( wyjątkowo 15 grudniu 2019 o godz. 15.00) 

13.           Można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Porad psycholog i psychiatry. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. 

14.           Parafialny zespół –„Caritas” - pomoc ubogim, bezdomnym, przygotowywanie paczek…itp., współpraca z OPS Żoliborz. Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka. 

15.           Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii. Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. 

 w godz.  9:00 - 18:00 -  tel.  515 792 756    Piotr Szewczyk 

16.           W drugi poniedziałek miesiąca w naszej parafii o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin. Modlimy się za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 prowadzi wspólnota w Duchy Świętym. Góra Tabor. 

17.W każdy drugi czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Św. o godz. 18.00 na modlitwę w intencji osób cierpiących na depresję i choroby psychiczne oraz ich rodzin. Zapraszamy rodziny, przyjaciół, sąsiadów oraz parafian, którzy chcą ofiarować swoją modlitwę w powyższej intencji.

Zapraszamy na Górkę
do Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Królowej Polski ul. Gdańska 6a
do Marianów

przyjdź i posłuchaj ...., zadzwoń i porozmawiaj..., jeśli chcesz skorzystać z sakramentu pokuty i chwilę porozmawiać..., Jest dla Ciebie miejsce .... czekamy

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami

 

Archiwum ogłoszeń parafialnych.