Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

32 Niedziela zwykła

10.11.2019

 1. W dniu dzisiejszym, w drugą niedzielę listopada, obchodzimy w Polsce dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także w dzisiejszych czasach w różnych miejscach na ziemi Kościół jest prześladowany, a nasi bracia dają świadectwo Chrystusowi przez męczeństwo. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach
 2. Jutro kolejna rocznica odzyskania niepodległości. Naszą wdzięczność Bogu i ludziom za dar wolności wyrażajmy przede wszystkim poprzez życie w ofiarnej miłości, która zwycięża każdą postać egoizmu. Pamiętajmy o słowach św. Pawła Nie daj się zwyciężyć złu ale zło dobrem zwyciężaj
 1. . W imieniu Warszawskiego Hufca Harcerek "Niwa Marymoncka" serdecznie zapraszamy na VI Wieczór Niepodległości (wieczornicę z wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych), który odbędzie się 11.11.2019r. w godzinach 18.30-20.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Warszawie przy ulicy Kiwerskiej 3.
 2. W poniedziałek, podczas Mszy świętej wieczornej modlimy się o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla małżeństw oczekujących i pragnących potomstwa, za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego.
 3. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.
 4. ZOSTAŃ MINISTRANTEM! Zapraszamy chłopców od III klasy wzwyż, by dołączyli do grona naszych Ministrantów. Zapisy w każdą niedzielę po każdej Mszy św..
 5. W piątek o godz. 19.30w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i rodziców                
 1. . W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich : w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców. 
 1. Zapraszamy na spotkania grupy Słów Życia- Ruchu Fokolare, które odbywają się w salce domu parafialnego w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19.00. 
 1. Przypominamy, że przy parafii od wielu lat istnieje klub Anonimowych Alkoholików, który tworzy wspólnotę osób wzajemnie wspierających się na drodze trzeźwości. Mityngi otwarte odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.  
 1. Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga i Kościoła? Przyjdź do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości! Spotkania w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w podziemiach kościoła (wejście od ul. Dembińskiego). 
 1. W poniedziałki o godz. 19.00 w domu parafialnym wejście jak do kancelarii zapraszamy na spotkanie wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym GÓRA TABOR.  
 1. W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.  -  www.pmwarszawa.pl..( I środę miesiąca Msza św. ,w pozostałe spotkania w kościele,  w ostatnią środę miesiąca- spotkania w małych grupach)
 1. Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel. Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 25 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy św. i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy.

Próby we wtorki o godz. 18.00 w podziemiach kościoła – wejście od ul. Dembińskiego. Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres: queenschoirwarsaw@gmail.com.

 1. Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty. Spotkania raz w miesiącu. W parafii istnieje 6 kręgów.. Celem Kręgów Małżeńskich jest wspieranie małżonków w budowaniu coraz głębszej więzi z Bogiem i między sobą, tym samym stwarzając najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Spotkania Kręgów pozwalają lepiej poznać siebie samego, swego współmałżonka i skonfrontować własne przeżycia z doświadczeniami innych małżeństw. Równocześnie poszczególne rodziny pogłębiają wzajemne relacje, integrują się i doświadczają mocy Ewangelii. 

Jeśli pragniesz wraz z innymi dzielić się wiarą, szukasz osób, które pragną na tych samych wartościach chrześcijańskich budować rodzinę – zapraszamy!

Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. 

 1. Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię  3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.  
 1. Mariańskie Duszpasterstwo Młodych –Duszpasterstwo Studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej Spotkania dla młodzieży i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali z w podziemiach kościoła . Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas.  
 1. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholii. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym 
 1. W trzecią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 16.00 dla Wspólnoty „Wiara i Światło” skupia osoby z upośledzeniem, specjalnej troski, ich rodziny i przyjaciół. 
 1. Można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Porad psycholog i psychiatry. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. 
 1. Parafialny zespół –„Caritas” - pomoc ubogim, bezdomnym, przygotowywanie paczek…itp., współpraca z OPS Żoliborz. Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka. 
 1. Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii. Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. w godz. 9:00 - 18:00 -  tel.  515 792 756    Piotr Szewczyk 
 1. W drugi poniedziałek miesiąca w naszej parafii o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin. Modlimy się za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego, oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 prowadzi wspólnota w Duchy Świętym. Góra Tabor.

17.W każdy drugi czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Św. o godz. 18.00 na modlitwę w intencji osób cierpiących na depresję i choroby psychiczne oraz ich rodzin. Zapraszamy rodziny, przyjaciół, sąsiadów oraz parafian, którzy chcą ofiarować swoją modlitwę w powyższej intencji.

Zapraszamy na Górkę do Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Królowej Polski ul. Gdańska 6a do Marianów

przyjdź i posłuchaj ...., zadzwoń i porozmawiaj..., jeśli chcesz skorzystać z sakramentu pokuty i chwilę porozmawiać..., Jest dla Ciebie miejsce .... czekamy

 1. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami

Duszpasterze

Archiwum ogłoszeń parafialnych.