Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 9.12.2018
II niedziela Adwentu

1.            Rozpoczęły się rekolekcje w naszej parafii, potrwają do wtorku. Dzisiaj nauki  rekolekcyjne  podczas każdej Mszy św.. W poniedziałek i wtorek  o godz. 8.00, 12.00, 18.00, 20.00.

2.     W czasie Adwentu zapraszamy na Mszę świętą roratnią o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i soboty, młodzież  i studentów w czwartek o godz. 18.00. Po roratach w sobotę  zapraszamy dzieci  i rodziców do salki w domu parafialnym na  śniadanie.

3.     W czasie Adwentu wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wspólną modlitwę poranną – Jutrznię. Będzie odmawiana od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w sali w domu parafialnym.

4.      Jutro o godz. 18.00 -Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego

5.     W tym tygodniu  wizyta duszpasterska od czwartku. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od 16.30 do około 20.30. W soboty od 14.00 do około 20.00. Informację o terminie kolędy spróbujcie przekazać również sąsiadom.

12 grudnia ul. Podleśna 38, 50, ul. Parandowskiego
13 grudnia ul. Podleśna 52
14 grudnia ul. Marymoncka 32B oraz  ul. Smoleńskiego 16A
15 grudnia ul. Bieniewicka
17 grudnia ul. Zabłocińska 2 oraz ul. Smoleńskiego 16B
18 grudnia ul. Zabłocińska 4 oraz  6
19 grudnia Ul. Zabłocińska 8 oraz Smoleńskiego 27A

6.     Zapraszamy do przygotowywania paczek dla rodzin. Kosz na dary adwentowe dla potrzebujących wystawiony jest przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

7.      W kiosku parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne,  świece „Caritas”.

8.     Trwają prace remontowe. Za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za modlitwę- dziękujemy. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na kontynuacje prac remontowych.

9.      Odeszli do Pana śp. Joanna Grabowska z ul. Smoleńskiego, śp. Telimena Ziomacka z ul. Bieniewickiej, śp. Hanna Płudowska z ul. Płockiej. . Wieczny odpoczynek…..

W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych                 i ubogich: w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców. Osoby pragnące się zaangażować w to dzieło prosimy          o kontakt z ks. proboszczem.

Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga            i Kościoła? Przyjdź  do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości! Spotkania              w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w podziemiach kościoła (wejście od ul. Dembińskiego).

W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.( I środę miesiąca Msza św. , w ostatnią środę miesiąca- spotkania w małych grupach).

Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel.  Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 25 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy         i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy. Próby we wtorki o godz. 18.00 w Sali św Śtanisławapapczyńskiego.  Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres:queenschoirwarsaw@gmail.com.

Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty..... Zapisy do wspólnoty oraz szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię

3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.

Mariańskie Duszpasterstwo Młodych - Spotkania dla młodzież i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź     na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00      w domu parafialnym. Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas. Spotkania pod hasłem RAZEM SIĘGAJMY WYŻEJ.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholii. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym.

Zapraszamy do poradni rodzinnej, można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

W drugi poniedziałek miesiąca w naszej parafii o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin. Modlimy się za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego.

Informujemy, że w naszej parafii została utworzona grupa Światło w mroku dla osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego, spotkania w środę o godz. 19.00 w Sali domu parafialnego ( wejście jak do kancelarii parafialnej) kontakt: swiatlowmroku.warszawa@gmail.com.

    Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii.  Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. Prowadzi psychoterapeuta PIOTR SZEWCZYK Kontakt; 515 792 756.

Darmowa pomoc prawna i psychologiczna dla rodzin osób pozbawionych wolności

Psycholog 787007151    -      Prawnik 512145358, email: poczta@zbudzmysię.plwww.zbudzmysię.pl

Zapraszamy na Górkę do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski do Marianów

przyjdź i posłuchaj ...., zadzwoń i porozmawiaj..., jeśli chcesz skorzystać    z sakramentu pokuty i chwilę porozmawiać  ..., Jest dla Ciebie miejsce .... czekamy

 

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz  z duszpasterzami

 

Archiwum ogłoszeń parafialnych.