Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2018

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30; dla dzieci - o godz. 17.30.
 2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci
  przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i rodziców.
 3. Przygotowanie osób dorosłych pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowani rozpoczniemy 28 lutego o godz. 19.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 4.  W przyszłą niedzielę 25 lutego w godz. 10:00 – 15:00 będzie się odbywać akcja oddawania krwi. Każda osoba chętna do oddania krwi musi być zdrowa, po śniadaniu i posiadać przy sobie dowód tożsamości. Krew będzie można oddać      w sali domu parafialnego.
 5. Trwają prace remontowe. Za wszystkie ofiary złożone na tace oraz składane w kopertach, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę składamy serdeczne Bóg Zapłać. W dzisiejszą niedzielę taca będzie przeznaczona n a dalsze prace remontów.
 6. Zapraszamy na spotkania grupy Słów Życia- Ruchu Fokolare, które odbywają się w salce domu parafialnego w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19.00.
 7. W kiosku parafialnym można nabyć najnowsze wydania tygodników katolickich oraz  album o Świętym Stanisławie Papczyńskim, autorstwa Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia pt. „Mocarz Boży”, zawierający między innymi zdjęcia z Jego beatyfikacji jak i kanonizacji.
 8. W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich: w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.
 9. Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga i Kościoła? Przyjdź do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości! Spotkania w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w podziemiach kościoła (wejście od ul. Dembińskiego).
 10.  We wtorek o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach oraz Nieszpory za zmarłych z wypominkami.
 11. Rocznica I Komunii Św. odbędzie się 27 maja 2018 o godz. 13.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy w piątek 2 marca 2018 od godz. 17.00 spowiedź, 17.30 Droga Krzyżowa, o godz.18.00 Msza św.
 12. W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.  -  www.pmwarszawa.pl
 13. Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel.
  Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 25 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy.
 14. Próby we wtorki o godz. 18.00 w podziemiach kościoła – wejście od ul. Dembińskiego. Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres:
  queenschoirwarsaw@gmail.com.
 15. Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty.....Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
 16. Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiącao godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię  3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.
 17. Mariańskie Duszpasterstwo Młodych - Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej ponadgimnazjalneji studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym. Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas. Spotkania pod hasłem RAZEM SIĘGAJMY WYŻEJ.
 18. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholi. Spotkaniaw każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym.
 19. W 3 niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 16.00 dlaWspólnoty „Wiara  i Światło” skupia osoby z upośledzeniem, specjalnej troski, ich rodziny i przyjaciół.
 20. Zapraszamy do poradni rodzinnej, można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.

Poradnia Rodzinna oferuje pomoc:

 • -osobom indywidualnym i parom małżeńskim w kryzysie
 • -rodzicom mającym problemy wychowawcze

Spotkanie z doradcą w Poradni to możliwość pierwszego kontaktu terapeutycznego dla osób potrzebujących wsparcia psychologicznego, konsultacji, wstępnej diagnozy i ukierunkowania w poszukiwaniu specjalistycznej pomocy.

PIOTR SZEWCZYK: 515 792 756 . Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii.  Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby.

 - UWAGA - ZAPRASZAM RÓWNIEŻ DO INDYWIDUALNEJ PRACY Z PROGRAMEM 12 KROKÓW W DOGODNYM DLA PAŃSTWA TERMINIE - JESTEŚ ZAINTERESOWANY - PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY

 PIOTR SZEWCZYK: 515 792 756

Informujemy, że mieszkańcy budynku przy ul. Stefana Żeromskiego 1 oraz ul. Rudzkiej 9 należą do naszej parafii.

 

Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny bądź urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Duszpasterze

Archiwum ogłoszeń parafialnych.