19.11.2017

-Papież Franciszek, na zakończenie Roku Miłosierdzia, w Liście Apostolskim Misericordia et Misera ogłosił, ze w XXXIII niedziele zwykłą, tydzień przed Uroczystością Chrystusa Króla, cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. W tym roku po raz pierwszy dzień ten będzie obchodzony 19 listopada pod hasłem: Nie miłujmy słowem , ale czynem. W dniu dzisiejszym modlimy się w intencji ubogich

-Dzisiaj w godz. 16.00 w domu parafialnym zapraszamy młode małżeństwa na cykl spotkań o miłości małżeńskiej.

-Również dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci przygotowujacych się do I Komunii św.
i rodziców.

-W wtorek o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych, oraz Nieszpory za zmarłych
z wypominkami.

-Młodzież ze szkół średnich i studentów zapraszamy na spotkania grupy młodzieżowej Na górce do nowej sali w podziemiach kościoła w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.

-Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 4 grudnia, Prosimy  osoby, które chcą przyjąć wizytę duszpasterza z ul. Żeromskiego 1, ul. Marymonckiej 6 oraz ul. Rudzkiej 9,
o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

-Trwają prace remontowe. Za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie
i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za modlitwę- dziękujemy.
Dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości, za pomoc i prace na rzecz parafii, za ofiarność i każde dobre słowo.

-W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
Na Mszy św. o godz. 13.00 zostaną przyjęci nowi ministranci do wspólnoty tych, którzy posługują przy ołtarzu jako służby liturgiczne.

-Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch z okazji 50 rocznicy śmierci
św. Ojca Pio, która odbedzie się od 27 kwietnia do 4 maja 2018 .
Szczegółowe informacje w kancelarii.

- Odeszli do Pana:

Śp. Maria Frączek z ul. Woronicza

Śp. Jadwiga Korpak z ul. Cząstkowskiej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami

_______________________________________________________________

Ogłoszenia stałe

-W drugi poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw oczekujących i pragnących potomstwa oraz wszystkich rodzin naszej parafii za wstawiennictwem ŚW. Stanisława Papczyńskiego

-W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele. - www.pmwarszawa.pl

-Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty.....Szczegółowe i nformacje u ks. Proboszcza.

-Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię 3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.

-Mariańskie Duszpasterstwo Młodych - Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej ponadgimnazjalnej i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym. Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas. Spotkania pod hasłem RAZEM SIEGAJMY WYŻEJ.

-Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholi. Spotkania

w każdą niedzielę o godz. 10.00 w Sali w Domu Parafialnym.

-Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel.
Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 25 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy.

Próby we wtorki o godz. 18.00 w domu parafialnym w Sali św. Stanisława Papczyńskiego. Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres:
queenschoirwarsaw@gmail.com.

-Zapraszamy do poradni rodzinnej, można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

-Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii. Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby.

-ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO INDYWIDUALNEJ PRACY Z PROGRAMEM 12 KROKÓW W DOGODNYM DLA PAŃSTWA TERMINIE - JESTEŚ ZAINTERESOWANY - PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY

PIOTR SZEWCZYK: 515 792 756

Archiwum ogłoszeń parafialnych.