Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne - 28 Niedziela zwykła-14.10.2018.

1.     W  dniu dzisiejszym   przypada Dzień Papieski, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. – przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

1.   Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie  po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.15. Dla dzieci       we wtorek i piątek o godz. 17.30.

2.   Wydział Teologiczny UKSW oraz Wydział Filozofii Chrześcijańskiej UKSW zapraszają na otwarte seminaria naukowe pt. Filozofia i teologia. W środę 17 października o godz. 19.00 w Sali bł. Jerzego Matulewicza w podziemiach kościoła(wejście od ul. Dembińskiego) na wykład :Wątki protestanckie w życiu współczesnych katolików, prowadzi prof. Dr hab. Marcin Karas.

3.   W środę 17 października zapraszamy na pierwsze spotkanie grupy Światło w mroku dla osób cierpiących na depresję i inne zaburzenia psychiczne w domu parafialnym- wejście jak do kancelarii.

4.   Młodzież ze szkół średnich i studentów zapraszamy na spotkania grupy młodzieżowej Na górce do nowej sali w podziemiach kościoła w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.

5.   W piątek 19 października obchodzimy wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

6.   Zbieramy na wypominki , Kartki, na których można zgłaszać imiona zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7.   Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w połowie marca. Szczegółowe informacje w kancelarii.

8.   Trwają prace remontowe. Za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za modlitwę- dziękujemy. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 13.00 w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszej wspólnoty.

9.          W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Krzysztof Pazio MIC misjonarza z Kamerunu

10.    Odeszli do Pana:

Śp. Mirosława Kawka z ul. Marii Kazimiery, śp. Walenty Jaworski z ul. Mickiewicza, śp. Mieczysław Męzyk ul. Szklanych Domów . Wieczny odpoczynek Racz im  dać Panie...

W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich: w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców. Osoby pragnące się zaangażować w to dzieło prosimy  o kontakt z ks. proboszczem.

Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga i Kościoła? Przyjdź      do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi        w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości! Spotkania w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w podziemiach kościoła (wejście od ul. Dembińskiego).

W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.( I środę miesiąca Msza św. , w ostatnią środę miesiąca- spotkania w małych grupach)

Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością        i radością płynącą z gospel.
Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie,      z tendencją wzrostową, sięgającą już 25 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy. Próby we wtorki o godz. 18.00 w Sali św Śtanisławapapczyńskiego.  Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres:
queenschoirwarsaw@gmail.com.

Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty..... Zapisy do wspólnoty oraz szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię  3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.

Mariańskie Duszpasterstwo Młodych - Spotkania dla młodzież  i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym. Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas. Spotkania pod hasłem RAZEM SIĘGAJMY WYŻEJ.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholii. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym.

Zapraszamy do poradni rodzinnej, można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

W drugi poniedziałek miesiąca w naszej parafii o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin. Modlimy się za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego.

W każdy drugi czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Św. o godz. 18.00 na modlitwę w intencji osób cierpiących na depresję i choroby psychiczne oraz ich rodzin. Zapraszamy rodziny, przyjaciół, sąsiadów oraz parafian, którzy chcą ofiarować swoją modlitwę w powyższej intencji.

Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii.  Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. Prowadzi psychoterapeuta PIOTR SZEWCZYK Kontakt; 515 792 756.

„MOJE ŻYCIE PO ROZSTANIU” „Szkoła Miłości” Fundacji MEDIARE zaprasza do udziału w Rozwojowej Grupie Wsparcia dla osób, które po zakończeniu ważnego dla nich związku, chcą odzyskać wpływ na własne życie, zamknąć to, co „niedomknięte”, być sobą w relacjach bez „cienia przeszłości”, wrócić do sił i korzystać w pełni ze swojego potencjału. Poczucie wspólnoty i wzajemne zaangażowanie w proces rozwojowy umożliwiający poradzenie sobie z kryzysem, działają uzdrawiająco!!! Wystarczy to poczuć, chcieć, uznać za priorytet i dać sobie ten czas w życiu!!! Zapraszam serdecznie, służąc swoim ponad 18-letnim doświadczeniem w pracy mediacyjnej i terapeutycznej z parami w kryzysach, rozwodach, budowaniu opieki rodzicielskiej po rozstaniach.

Alicja Kuczyńska – Krata mediator, terapeuta relacji, trener empatycznej komunikacji, www.fundacjamediare.pl , informacje i rezerwacja miejsc: alicjakrata@fundacjamediare.pl, tel. 609 537 807

Darmowa pomoc prawna i psychologiczna dla rodzin osób pozbawionych wolności

Psycholog 787007151    -      Prawnik 512145358, email: poczta@zbudzmysię.plwww.zbudzmysię.pl

Zapraszamy na Górkę do Kościoła Matki Bożej Królowej Polski do Marianów

przyjdź i posłuchaj ...., zadzwoń i porozmawiaj..., jeśli chcesz skorzystać z sakramentu pokuty i chwilę porozmawiać  ..., Jest dla Ciebie miejsce .... czekamy

  1. Marcin Jurak MIC proboszcz  z duszpasterzami

Archiwum ogłoszeń parafialnych.