I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020

1.    Rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Przy wyjściu z Kościoła zachęcamy do zabrania książeczki Zgromadzeni na świętej wieczerzy Jak przeżywać Mszę św.

2.    W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty o godz. 7.00.

3.    Dla  Dzieci - Roraty w piątki o godz. 18.00 Msza św. transmitowana przez stronę internetową parafii.

Rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii świętej zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. transmitowanej w

niedzielę  o godz. 11.30  oraz w piątek w czasie Adwentu Roraty o godz. 18.00.

Msze św. o godz. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i rodziców zostają zawieszone aż do odwołania.

w niedzielę  na zewnątrz kościoła przy Krzyżu Misyjnym

( gdy pada deszcz w domu parafialnym wejście jak do kancelarii), w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej

Spowiedź  w tygodniu  w kościele

w godz. podczas Mszy św. o godz. 7.00. 12.00, 18.00

oraz w czwartki i soboty  w kościele o godz. 20.30 -21.30

W tygodniu o spowiedź można również poprosić księdza po Mszy Świętej  o godz. 8.00, 12.00, 18.00.

4.    Zapraszamy do przygotowywania paczek dla rodzin. Kartki są do odebrania w zakrystii.

Kosz na dary adwentowe dla potrzebujących wystawiony jest przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Kto by chciał się dołożyć do paczek świątecznych i pomóc przygotować Wigilię dla potrzebujących to może uczynić to również wpłacając na  Konto bankowe parafii:

PKO B19 1020 1026 0000 1802 0102 3159 z dopiskiem „pomoc świąteczna”

5.    W kiosku parafialnym można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, świece „Caritas”.

W tygodniu w kancelarii parafialnej i zakrystii po Mszy św.

1. Zapraszamy do włączenia się w modlitewną akcję Adwentowe Światło do Nieba. W związku z wieloma problemami, z którymi borykają się rodziny – kryzysy małżeńskie, rozwody, problemy z dziećmi, choroby, uzależnienia, depresje. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się zeszyt, do którego można wpisywać intencje. W tych intencjach będziemy się modlić w każdą niedzielę adwentu podczas Mszy św. o godz. 13.00.
  2. Msze św. transmitowane o godz. 10.00, 11.30.

przez stronę internetowa naszej parafii www.parafia-marymont.pl

1. Zapraszamy w czasie Adwentu w czwartek i sobotę o godz. 21.00  Rekolekcje dla młodych - Droga nadziei.

Możliwość spowiedzi w czwartek i sobotę od 20.30 do 21.30 w kościele.

Również transmitowane przez stronę internetowa parafii www.parafia-marymont.pl

1. Adwentowy dzień skupienia 13 grudnia w niedzielę: Nawrócenie Misyjne.

Prowadzi ks. bp. Piotr Jarecki.

1. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach.

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie

i przekazywane na konto bankowe parafii  oraz za modlitwę.

Konto bankowe parafii:

PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 3159

Dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie modlitewne i finansowe. Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych

W czwartki organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy paczki żywnościowe - odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo -  prodoteo.pl

11 Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty  masz pytania  dotyczące życia  ... wiary ...,

wątpliwości …, czy tracisz poczucie sensu,

albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności,

niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771.

1. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w Eucharystii

oraz nabożeństwach w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni.

1. Odeszli do Pana:

Śp. Agnieszka Guldynowicz z ul. Żeromskiego,

Śp. Carina Mroczkowska z ul. Marymonckiej

Śp. Marcin Majewski z ul. Łomiańskiej

Śp. Andrzej Perłowski z ul. Marii Kazimiery

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ....

W tym roku z racji sytuacji epidemicznej nie odbędą się w tradycyjnej formie

Odwiedziny Duszpasterskie – Kolęda. Tylko – na indywidualne zaproszenie Zainteresowanych – w związku z poświęceniem nowego mieszkania czy domu, lub w szczególnej konieczności – pragnieniu spotkania z duszpasterzem, trzeba zgłosić to w kancelarii parafialnej lub tel. ks. Proboszcz 501 989 771

Termin spotkania zostanie indywidualnie ustalony na po Nowym Roku.

Również  po Nowym Roku będą odprawiane specjalne Msze św. w intencji Parafian – Mieszkańców poszczególnych ulic.

Archiwum ogłoszeń parafialnych.