Ogłoszenia parafialne

19 NIEDZIELA ZWYKŁA      12.08.2018

  1. We wtorek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  2.  W środę Uroczystość Wniebowzięcia  NMP.

Msze św. jak w niedzielę ( 7.00. 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00). Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.

  1. Odeszli do Pana:

Śp. Jolanta Karwowska z ul. Cząstkowskiej
Śp. Bożenna Małozewska- Boćko z ul. Gwiaździstej
Śp. Andrzej Zachara z ul. Łojewskiej

 

  1. Zmiany w miesiącach wakacyjnych:

 W lipcu i sierpniu w niedzielę Msza św.
o godz.  7.00, 8.30, 10.00 , 11.30, 18.00,  20.00,

Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00,

W lipcu i sierpniu w tygodniu od poniedziałku do soboty Msza św. godz. 7.00, 8.00, 18.00

 Nie będzie Mszy św.. o godz. 12.00.

W Kaplicy u sióstr na ul. Smoleńskiego:

 w lipcu i sierpniu Msza św. w niedzielę tylko o godz. 9.00.

Kancelaria parafialna

w lipcu i sierpniu

czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 do 19.00

W niedzielę 23 września o godz. 13.00 będzie Msza św. podczas której małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice ślubu będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa, które pragną uczestniczyć w tej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. i kancelarii parafialnej

Wszystkim rozpoczynającym wakacje i udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku, nabrania sił do wypełniania codziennych obowiązków        

W środę i czwartek odbywają się spotkania dla bezdomnych i ubogich: w środę dla mężczyzn a w czwartek dla kobiet. O godz. 18.00 kolacja, potem spotkania w grupach dzielenie się słowem Bożym, uczenie umiejętności odnalezienia sensu i celu swojego życia. Dziękujemy wszystkim którzy angażują się w to dzieło, podziękowania dla wszystkich ofiarodawców. Osoby pragnące się zaangażować w to dzieło prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

Zastanawiasz się co w życiu jest ważne? Chcesz żyć blisko Boga i Kościoła? Przyjdź do nas - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania młodych ludzi w wieku 13-30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać czas swojej młodości! Spotkania w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w podziemiach kościoła (wejście od ul. Dembińskiego).

W środę o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia dla młodych w kościele.

Chór Królowej Polski - Queen’s Choir rozpoczął działalność w lutym 2015 roku, ale wizja chóru powstała już kilka lat wcześniej. Wykonujemy i nagrywamy głównie pieśni liturgiczne, ale bliska nam jest również muzyka z pogranicza gospel, którą obecnie odkrywamy i szukamy drogi pomiędzy klasycznym chórem a energią, naturalnością i radością płynącą z gospel.
Zaczynaliśmy od prób w kilka osób. Obecny zaś skład chóru zmienia się dynamicznie, z tendencją wzrostową, sięgającą już 25 osób. Związaliśmy się z kościołem na Marymoncie w Warszawie, gdzie włączyliśmy się w życie parafii i gdzie również realizujemy nasze nagrania. Staramy się śpiewać przynajmniej raz w miesiącu na Mszy i uwielbieniu z adoracją Chrystusa, serdecznie zapraszamy. Próby we wtorki o godz. 18.00 w podziemiach kościoła – wejście od ul. Dembińskiego. Możesz się z nami skontaktować wysyłając maila na adres:
queenschoirwarsaw@gmail.com.

Zapraszamy na Spotkania małżeńskie - Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty..... Zapisy do wspólnoty oraz szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

Spotkania dla dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie. Od tego roku proponujemy aby włączyć się - Eucharystyczny Ruch Młodych,. Formację streszczają 4 zasady:1. Żyj Mszą świętą 2. Czytaj Ewangelię  3. Kochaj bliźniego 4. Bądź trzynastym apostołem. Zapraszamy - Spotkania będą odbywały się w I piątki miesiąca.

Mariańskie Duszpasterstwo Młodych - Spotkania dla młodzieży gimnazjalnej ponadgimnazjalnej  i studentów. Dołącz do nas. Nie musisz się zapisywać, po prostu przyjdź na któreś ze spotkań. Spotkania w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym. Nasze duszpasterstwo to ludzie, z którymi można porozmawiać o wierze, pomodlić się, ale też po prostu miło spędzić wolny czas. Spotkania pod hasłem RAZEM SIĘGAJMY WYŻEJ.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać do scholii. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10.30 w Sali w Domu Parafialnym.

Zapraszamy do poradni rodzinnej, można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

W drugi poniedziałek miesiąca w naszej parafii o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin. Modlimy się za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego.

W każdy drugi czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy Św. o godz. 18.00 na modlitwę w intencji osób cierpiących na depresję i choroby psychiczne oraz ich rodzin. Zapraszamy rodziny, przyjaciół, sąsiadów oraz parafian, którzy chcą ofiarować swoją modlitwę w powyższej intencji.

Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii.  Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. Kontakt:  PIOTR SZEWCZYK: 515 792 756.

„MOJE ŻYCIE PO ROZSTANIU” „Szkoła Miłości” Fundacji MEDIARE zaprasza do udziału w Rozwojowej Grupie Wsparcia dla osób, które po zakończeniu ważnego dla nich związku, chcą odzyskać wpływ na własne życie, zamknąć to, co „niedomknięte”, być sobą w relacjach bez „cienia przeszłości”, wrócić do sił i korzystać w pełni ze swojego potencjału. Poczucie wspólnoty i wzajemne zaangażowanie w proces rozwojowy umożliwiający poradzenie sobie z kryzysem, działają uzdrawiająco!!! Wystarczy to poczuć, chcieć, uznać za priorytet i dać sobie ten czas w życiu!!! Zapraszam serdecznie, służąc swoim ponad 18-letnim doświadczeniem w pracy mediacyjnej i terapeutycznej z parami w kryzysach, rozwodach, budowaniu opieki rodzicielskiej po rozstaniach.

Alicja Kuczyńska – Krata mediator, terapeuta relacji, trener empatycznej komunikacji, www.fundacjamediare.pl , informacje i rezerwacja miejsc: alicjakrata@fundacjamediare.pl, tel. 609 537 807

Archiwum ogłoszeń parafialnych.