13.02.2022

13 luty 2022

Módlmy się o pokój dla naszych serc i dla świata całego, o łaskę zdrowia dla wszystkich chorych i cierpiących,

o łaskę umocnienie i nadziei dla tych którzy utracili swoich bliskich.

1. Jutro  o godz. 18.00 Msza św. w intencji małżeństw oczekujących

i pragnących potomstwa i rodzin, za wstawiennictwem św. o. Stanisława Papczyńskiego.

14 lutego, przypadają tzw. Walentynki. „Nie może zabraknąć  w dzień świętego Walentego skierowania myśli i życzeń dla narzeczonych i zakochanych”. „Towarzyszę im moją modlitwą i ich błogosławię” – powiedział Papież Franciszek.  Będziemy się  przez wstawiennictwo Świętego Walentego w intencji narzeczonych i małżonków z prośbą o wzrost miłości, wierności, dobroci i radość.

2. We wtorek  15 lutego wspomnienie bł. Michała Sopoćki spowiednika siostry Faustyny,

posługiwał w naszej parafii w latach 1918-1924.
3.  W każdą sobotę od godz. 19.00 do 20.00.  Zapraszamy na Adorację z Maryją.
Prowadzą wspólnoty uwielbienia z naszej parafii.

4. Zapraszamy   chóru parafialnego IN GLORIA NUMERATI.
Próby odbywają się w środy o godz. 18.40  w podziemiach kościoła wejście od ul. Dembińskiego.

5. W Kościele powszechnym  trwa Synod . Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących.

Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu.

Odbyło się już 3 spotkania, kolejne spotkanie 25 lutego w piątek o godz. 19.00. w Sali w podziemiach  kościoła.

Temat spotkania: „Chrzest, źródło jedności chrześcijan”. Papież Franciszek nam przypomina, że chrzest wyraża naszą najgłębszą tożsamość.

Przez chrzest stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania

Jaka jest twoja świadomość tego faktu? Jak to przekłada się na twoje życie w rodzinie, Kościele, pracy i społeczeństwie?

Czy rodzina  spełnia swoją rolę wychowania dzieci w wierze?

Jak jej pomóc? Czy celebrowanie sakramentu chrztu w naszych parafiach przyczynia się do budowania kościelnej wspólnoty?

Chętnych zachęcamy również do przesyłania, krótkich i zwięzłych odpowiedzi na adres e-mailowy parafii.

parafiamarianie@gmail.com

Istotą synodu jest doprowadzenie do spotkania, gotowość wzajemnego słuchania, umiejętność rozeznawania.

5. Zapraszamy zobacz i posłuchaj:

Kanał na YouTube: „Kultura na Gorce”-vlogi o historii naszego kościoła i otaczającego terenu.

6. Trwa remont w naszej świątyni, ocieplenie poddasza kościoła oraz  zamontowanie systemu przeciwpożarowego.

Dziękujemy za  modlitwę oraz wszystkie ofiary złożone na tace,

indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii.

Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych.

7. W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych.

przygotowujemy paczki żywnościowe – odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

Parafialny zespół –„Caritas” – pomoc ubogim, bezdomnym,  przygotowywanie paczek…itp.,współpraca z OPS Żoliborz.

Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka.

5.    W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:śp. Ludwik Brzozowski z Siemiradzkiego,śp. Alicja Oparska z ul. Broniewskiego
śp. Jacek Oparski z ul. Myśliborska
sp. Jadwiga Świderska z ul. Podleśnej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin,

urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

W związku z sytuacją epidemiczną bardzo prosimy stosować się do zaleceń sanitarnych:

pilnowania dystansu, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni.

Liczba wiernych niezaszczepionych w kościele 120 osób.

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty  masz pytania  dotyczące życia … wiary…, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

Dziękujemy Wam, za Wasze modlitwy za naszą wspólnotę.  Dziękujemy za wszelkiego rodzaju pomoc…

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami