17.04.2022

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msza św.: o godz. 6.00 rezurekcja z procesją,

8.30, 10.00, 11.30,  13.00, 18.00, 20.00

1.     Dziękujemy wszystkim, za dary złożone przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, za przygotowanie paczek, wszystkim tym, którzy swoim czynnym zaangażowaniem pomagali innym przeżywać liturgie Triduum Paschalnego: czy przez dekoracje, sprzątanie, śpiew, czytania, komentarze. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom, osobom ubogim, bezdomnym.

2.      Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych.

Msza św. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30,  13.00, 18.00, 20.00

2. Najbliższy tydzień to oktawa Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z oktawą w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.  W piątek 22 kwietnia o godz. 19.30 spotkanie dla rodziców

dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. ( spotkanie w kościele).

4.   W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie z Adoracją Najświętszego Sakramentu przed świętem Miłosierdzia Bożego  do godz. 20.00.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Pan obficie wylewał swoje Miłosierdzie na każdego człowieka.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.

W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Mszę św. o godz. 15.00.

5. Trwa remont w naszym kościele. Dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie modlitewne i finansowe,
W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych w domu parafialnym.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić,
podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

W parafii zawiązała się grupa pomocy uchodźcom zespół organizuje dla nich mieszkania i pomaga w poszukiwaniu pracy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy w przyjęciu uchodźców oraz organizowaniu pomocy.
Od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00 Przystanek Marymont spotkania dla osób z Ukrainy- dla mam z dziećmi.
Módlmy się  w intencji pokoju na świecie i w Ukrainie  –  Pod Twoją obronę

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty
masz pytania  dotyczące życia …, wiary…, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….
Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności,
niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.
Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

Wszystkim naszym parafianom, jak również wiernym spoza parafii uczęszczającym do naszego kościoła oraz gościom składamy serdeczne życzenia świąteczne.

Aby każdy z nas w swoim sercu doświadczył spotkania ze Zmartwychwstałym, bowiem tylko w ten sposób Święta Wielkanocne staną się dla każdego z nas radosnym czasem oraz dodadzą nam siły i odwagi, by w pełni żyć i świadczyć o wielkiej miłości Boga względem nas Niech Chrystus Zmartwychwstały pomoże swoją łaską każdemu z nadzieją patrzeć na kolejny dzień; niech umocni wiarę i miłość, abyśmy potrafili wzajemnie być dla siebie pomocą i wsparciem. Te słowa świątecznych życzeń kierujemy także do Waszych bliskich, zwłaszcza chorych i cierpiących, których serdecznie pozdrawiamy za Waszym pośrednictwem!  Radosnego Alleluja

Ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami