23.01.2022

1. Niedziela Słowa Bożego. Ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego, papież akcentuje rolę Kościoła jako wspólnoty, w której Słowo Boże winno być odczytywane, rozważane, kontemplowane i którym Kościół się modli. Zachęcamy do medytacji słowa Bożego.

W czwartek po Mszy św. zapraszamy na adorację po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 19.30

oraz w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 do 20.00.

Módlmy się o jedność wśród chrześcijan oraz o pokój w naszych sercach i rodzinach.

1.     W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 zapraszamy na koncert Warszawskiego  Chóru Papieskiego im. św. Jana Pawła II

2.     Jutro w poniedziałek godz.18.00: Msza Święta w intencji Mieszkańców ulic: Potocka, Raduńska, Rudzka, Rymkiewicza, Schulza, Siemiradzkiego oraz  w intencji tych, którzy przychodzą do nas  z poza parafii terytorialnej,  parafian serca.

3. We wtorek  25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w  czwartek 27 stycznia święto bł. Jerzego Matulewicza Odnowiciela naszego Zgromadzenia Księży Marianów, dzięki jego staraniom 2 lutego 1916 została utworzona tutaj kaplica i rozpoczęła się posługa naszego Zgromadzenia.

3.     Zapraszamy do chóru  parafialnego  IN GLORIA NUMERATI .

Próby odbywają się w środy o godz. 18.00  w podziemiach kościoła wejście od ul. Dembińskiego.

4.     W Kościele powszechnym  trwa Synod . Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu.

Odbyło się już 3 spotkania, kolejne spotkanie 25 lutego w piątek o godz. 19.00. w Sali w podziemiach  kościoła.

Zapraszamy  do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej.  Temat spotkania 25 luty godz. 19.00

Jak dojść do tej jedności w różnorodności do której nas zachęca Papież Franciszek?

Chętnych zachęcamy również do przesyłania, krótkich i zwięzłych odpowiedzi na adres e-mailowy parafii.

parafiamarianie@gmail.com

Istotą synodu jest doprowadzenie do spotkania, gotowość wzajemnego słuchania, umiejętność rozeznawania.

5. Zapraszamy zobacz i posłuchaj:

Kanał na YouTube: „Kultura na Gorce”-vlogi o historii naszego kościoła i otaczającego terenu.

6. Trwa remont w naszej świątyni .

Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tace,

indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii  oraz za modlitwę

Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych.

7. W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych.

przygotowujemy paczki żywnościowe – odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

Parafialny zespół –„Caritas” – pomoc ubogim, bezdomnym,  przygotowywanie paczek…itp.,

współpraca z OPS Żoliborz.

Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka.

8. Prosimy o skrupulatne przestrzeganie zasad sanitarnych.

9. Odeszli do Pana

śp. Hubert Wanyura z ul. Słowackiego,

śp. Ewa Trzos z ul. Oksywskiej,

śp. Marianna Juszczyńska z ul. Lektykarskiej,

śp. Dariusz Gałązka z ul. Włościańskiej.

Wieczny odpoczynek Racz im dać Panie …..

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty  masz pytania dotyczące życia  … wiary …,

wątpliwości …, czy tracisz poczucie sensu,

albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie,

który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności

czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Pamiętaj warto rozmawiać ….

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771.

Staraj się tylko o coraz większe zjednoczenie się z wolą Bożą, o coraz
większe przejęcie się duchem Chrystusowym, nauką Chrystusa,
intencjami i zamiarami, o coraz większe wznoszenie się do Boga, a
wówczas i sumienie będzie się coraz bardziej rozjaśniało. Kieruj się
świętą roztropnością, która nie pobłaża zbytnio sobie, ale też liczy
się ze słabością natury i z rozumnymi jej potrzebami.
 bł. Jerzy Matulewicz