27.11.2022

1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Kościółzaprasza nas do podjęcia tematu: Wierzę w Kościół Chrystusowy.
Stajemy Wobectajemnicy Kościoła, mając w pamięci trudne doświadczenia ostatnich miesięcy.Chcemy na nowo odkrywać Kościół, który z jednej strony jest obarczony ludzkąsłabością i grzechem, z drugiej zaś jest tym samym Kościołem Chrystusa,który jest naszym domem i naszą Matką. Kościołem, w którym poszukujemy Boga,przyjmujemy sakramenty, odkrywamy wspólnotowy wymiar wiary. Niech ten czasbędzie dla nas zachętą do modlitwy za Kościół, a jednocześnie niech będzieto czas jeszcze większego przylgnięcia do Kościoła, w którym świętość Bogajest ciągle darem dla nas, a nasza modlitwa i życiowa postawa może sięprzyczyniać do uświęcenia tego Kościoła i pokazania Jego ewangelicznegooblicza współczesnemu światu.

2.       W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty
od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.
Dla  Dzieci Roraty w soboty o godz. 8.00
W pierwszy czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji powołań kapłańskich,
 zakonnych, w intencji powołań z naszej parafii.
W sobotę o godz. 11.15. – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi modlitwa różańcowa, którą poprowadzi wspólnota Żywego Różańca, o godz. 12.00 Msza św.
W niedzielę, po Mszy świętej o godz. 8.30 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

4.       Zapraszamy do przygotowywania paczek dla rodzin w naszej parafii i na Ukrainie.
 Kartki są do odebrania przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Kto by chciał się dołożyć do paczek świątecznych i pomóc przygotować Wigilię dla potrzebujących to może uczynić to wpłacając na konto parafii z dopiskiem „pomoc świąteczna”

5.       W kiosku parafialnym, w zakrystii i kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne oraz  świece „Caritas”.

6.       Zapraszamy do włączenia się w modlitewną akcję Adwentowe Światło do Nieba.
W związku z wieloma problemami, z którymi borykają się rodziny – kryzysy małżeńskie, rozwody, problemy z dziećmi, choroby, uzależnienia, depresje – intencje możemy przesyłać sms – 501989771 ks. Proboszcz Marcin lub e-mailem.
W tych intencjach będziemy się modlić
w każdą niedziele adwentu podczas Mszy św. o godz. 13.00.

7.       Rekolekcje adwentowe w naszej parafii
rozpoczniemy 11 grudnia  2022.
Nauki rekolekcyjne w niedziele podczas każdej Mszy św.
W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 12.00, 18.00, 20.00.
 Nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Dariusz Piórkowski SJ
Temat: „Pokrzepcie ręce osłabłe” o nadziei chrześcijańskiej

9.   Od poniedziałku do czwartku  od godz. 17.00  do 18.00.
Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
W czwartek adoracja po Mszy św. do godz. 19.30.
Dziękujemy za modlitwę,  za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie  i przekazywane na konto bankowe parafii
  i  wszelką pomoc materialną składamy serdeczne Bóg Zapłać .
Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych
W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy
paczki żywnościowe – odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania
wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl .

Parafialny zespół –„Caritas” – pomoc ubogim, bezdomnym,
przygotowywanie paczek…itp., współpraca z OPS Żoliborz.
Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie,
powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi.
Czynienie innym miłości i poświęcanie się
 dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich.
Odpowiedzialni -Akcja katolicka.
Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty  masz pytania  dotyczące życia … wiary…,
wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….
Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności,
niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.
Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771
Dziękujemy Wam, za Wasze modlitwy za naszą wspólnotę.
Dziękujemy za wszelkiego rodzaju pomoc…