28.08.2022

1.   W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Siostry Felicjanki z grupą wolontariuszy, którzy powiedzą nam o powstającym Hospicjum.
Hospicjum ma być oknem na świat dla chorych w czasie cierpienia. Dla ich najbliższych, którzy cierpią z bezsilności. Dla wolontariuszy i pracowników, którzy udzielając pomocy chcą wzrastać. Hospicjum to okno na świat wewnętrzny drugiego człowieka. To świat bezpieczeństwa, akceptacji i miłości. Razem możemy to okno otworzyć. Prosimy o Wasze wsparcie tego dzieła, bo „Żyjemy dzisiaj”! Link do profilu Hospicjum Felicjanek: https://www.facebook.com/hospicjumfelicjanek

2.   W czwartek  1 września 83 rocznicę  wybuchu II wojny światowej.

Naszą modlitwą otaczajmy wszystkie ofiary tej dziejowej tragedii oraz naszą Ojczyznę prosząc o pokój.

Od czwartku, 1 września, codziennie w tygodniu będzie odprawiana Msza święta o godz. 12.00.

Od przyszłej niedzieli będzie Msza święta o godz. 13.00.

3.   W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

W czwartek  prosimy o modlitwę w intencji powołań zakonnych i kapłańskich,

adoracja po Mszy św. o godz. 18.00 do 19.30.

W piątek  spowiedź podczas każdej Mszy św., popołudniu od godz.17. 30.

4. W sobotę o godz. 11.15 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca w intencji pokoju,

o godz. 12.00  Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

5.   W niedzielę 9 października o godz. 13.00 będzie  Msza św. podczas której małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłe rocznice ślubu będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Małżeństwa,

które pragną uczestniczyć w tej uroczystości, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. i kancelarii parafialnej.

6.  Zapisy młodzieży szkół średnich pragnących przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania  w kancelarii  parafialnej do 25 września. Pierwsze spotkanie 25 września w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Rodziców oraz dzieci , które w tym roku szkolnym pragną przyjąć I Komunię Świętą w naszej parafii

zapraszamy na spotkanie od 12  do 16 września w godz. od 16.00 do 19.00 w kancelarii.

Bliższe informacje u ks. proboszcza.

Pierwsze spotkanie dla rodziców 23 września w piątek o godz. 19.30 w kościele.

8. Trwają prace remontowe -. Za modlitwę oraz wszystkie ofiary złożone na tace,

indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za i wszelką pomoc materialną dziękujemy.

Bóg zapłać wszystkim, którzy angażują się swoją ofiarą w to dzieło. W przyszłą niedzielę taca na kontynuacje prac remontowych.

9. W naszej parafii kończy posługę  duszpasterską brat Dominik,

od października wraca na kolejny rok studiów w Lublinie, dziękujemy za zaangażowanie i posługę w parafii.

10. Odeszli do Pana śp. Lidia Kowalska z ul. Podleśnej,

Śp. Piotr Głuszkowski z ul. Łochocińskiej.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….