Koncert kolęd – Warszawski chór papieski

Informacja o chórze:

Warszawski Chór Papieski im. św. Jana Pawła II działa przy Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa Jana Chrzciciela w Warszawie. Duszpasterzem zespołu jest ks. prałat Bogdan Bartołd – proboszcz parafii. Pod obecną nazwą chór funkcjonuje od 2014 r., choć jego korzenie sięgają dnia śmierci Papieża Jana Pawła II w 2005 r. Zespół gromadzi pasjonatów chóralistyki, z którymi współpracuje profesjonalna kadra instruktorska. Około 30-osobowy chór ma w swoim repertuarze zarówno utwory a cappella, jak i duże dzieła wokalno-instrumentalne, np. „Requiem” W. A. Mozarta i „Mesjasz” G. F. Händla. Wykonuje muzykę dawną, ale propaguje też dokonania kompozytorskie twórców współczesnych, takie jak „Pasja wg św. Jana” Arvo Pärta czy Oratorium „Czternaście Encyklik” Stanisława Szczycińskiego. Przy doborze repertuaru szczególnie uwzględniany jest duchowy wymiar prezentowanych utworów. Chór aktywnie uczestniczy w życiu liturgicznym Kościoła, włączając się w śpiew podczas Mszy Świętych oraz przygotowując specjalne koncerty na poszczególne okresy roku liturgicznego. Zespół koncertuje w Warszawie oraz innych polskich miastach. Współpracuje z uznanymi kompozytorami, orkiestrami i dyrygentami.

Założycielką i dyrygentką chóru jest Zofia Borkowska.

Informacje w Internecie: