VI NIEDZIELA WIELKANOCNA-

Od dnia 4 maja br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może  uczestniczyć maksymalnie do 27 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por.www.gov.pl).

Msze św. transmitowana dziś tylko

o godz. 11.30  przez stronę internetowa naszej parafii  www.parafia-marymont.pl

Od przyszłej niedzieli nie będzie transmisji Mszy św.

1. Nabożeństwo  majowe

w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00., w niedziele  o godz. 17.15.

1. Spowiedź w tygodniu podczas Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 ,w niedzielę podczas każdej Mszy św., po każdej Mszy św. można poprosić o spowiedź.
  1. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w kościele.
  1. W czwartek o godz. 19.30 spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do bierzmowania.
  1. Sakrament do bierzmowania dla osób dorosłych odbędzie się 18 czerwca o godz. 19.00.
  1. Terminy I komunii św. na maj i czerwiec, kolejne grupy we wrześniu.

- 22 maj o godz. 10.30 dzieci z klasy III a ze szkoły nr 65

20 maj o godz. 17.00 przygotowanie,

21 maj o godz. 17.00 - I spowiedź dla dzieci i rodziców

-29 maj o godz. 10.30 dzieci z klasy III b, c ze szkoły podstawowej nr 53

27 maj o godz. 17.00 próba i I spowiedź dla dzieci i rodziców.

- 29 maj o godz. 12.00

28 maj o godz. 17.00 próba i I spowiedź dla dzieci i rodziców.

-12 czerwca godz. 10.30

11 czerwca piątek  godz. 19.00 próba i spowiedź

I Komunia

- 19 czerwca o godz. 10.30 dzieci z III a szkoła nr 53.

17 czerwca godz. 17.00 próba i I spowiedź dla dzieci i rodziców.

Pamiętajmy w modlitwie w intencji dzieci i rodziców

1.   W sobotę zapraszamy na modlitwę uwielbienia po Mszy św. o godz. 18.00 do 20.00.
  1. Dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie modlitewne za złożone ofiary na tacę  i wpływające na konto bankowe parafii . Dziękujemy firmie ogrodniczej pana Michała Traczyk z Zakrętu za uporządkowanie terenu wokół, kościoła  i nowe nasadzenia.

W przyszłą niedzielę taca na kontynuację remontu wnętrza naszej świątyni- malowanie, wymiana elektryki i zamontowanie nowych grzejników.

Konto bankowe parafii:

PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 3159

z dopiskiem na cele kultu religijnego.

W czwartki organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy paczki żywnościowe.  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo -  prodoteo.pl

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty

masz pytania  dotyczące życia ..., wiary..., wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu,

albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności,

niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

GRUPA WSPARCIA PO UTRACIE OSOBY BLISKIEJ

Jeśli straciłeś bliską osobę i masz poczucie, że nie radzisz sobie ze stratą i zastanawiasz się czy to co przeżywasz jest naturalne.

Jeśli nie wiesz jak dalej żyć i chciałbyś zostać zrozumiany z tym co przeżywasz…Serdecznie zapraszamy Cię na spotkanie z osobami zmagającymi się z podobnymi trudnościami. Dzięki otwartej rozmowie o tym co dzieje się w żałobie będziesz mógł pomóc sobie i innym. Grupa jest miejscem w którym znajdziesz wsparcie i pomoc w przejściu przez żałobę.

Osoby zainteresowane, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat spotkań prosimy o kontakt z osobą  prowadzącą –

Anna Putro psycholog  507-330-700. -   Zapisy do grupy  bezpośrednio u prowadzącej.

Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków,bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata,

łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii.

Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby.

tel. w godz. 9:00 - 18:00  : 515 792 756 Piotr Szewczyk

Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku rzucił wyzwanie:

„Nie podoba się wam świat dookoła? Zamiast narzekać, wstańcie z kanapy i zacznijcie go zmieniać.

Napełnijcie go wartościami, zarażając innych optymizmem i radością, która rodzi się z miłości Boga”.

Podziel się swoimi pomysłami na dobre uczynki.

Znajdź inspirację i inspiruj innych do czynienia dobra.

Poznawaj Słowo Boże - czytaj fragment Ewangelii wybrany na każdy dzień przez Kościół.

Inspiruj się cytatami z mistrzów życia duchowego.

AKT ZAWIERZENIA  MATCE BOŻEJ ŁASKAWEJ  PATRONCE WARSZAWY

Matko Słowa Wcielonego, Pani Łaskawa, miej w opiece Warszawę, jej mieszkańców i całą naszą Ojczyznę! Strzeż obecności Twojego Syna w sercach wszystkich ochrzczonych, aby pamiętali zawsze o swej godności ludzi odkupionych krwią Chrystusa, wezwanych do ufności Bogu i do służenia z miłością człowiekowi.

Wypraszaj, Maryjo Twojemu ludowi wytrwałość, której potrzebuje, aby mógł pełnić wolę Ojca niebieskiego i dostąpić spełnienia obietnicy zbawienia. Niech pod Twoją opieką ziarno świętości, tak bogato posiane na polskiej ziemi, stale się rozwija ożywiane łaską Ducha Świętego i wydaje obfite owoce w kolejnych pokoleniach. Amen

Warszawa, 13 czerwca 1999 roku

Archiwum ogłoszeń parafialnych.