Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Zbliża się Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Głównej Patronki Zgromadzenia Księży Marianów. Z tej racji zapraszamy Was do wspólnej modlitwy, szczególnie w Godzinie Łaski i podczas Mszy Świętej konwentualnej z udziałem wszystkich Marianów posługujących w naszej Parafii o godz. 18.00. Uroczystość ta jest dla nas tym bardziej doniosła, że wpisuje się w obchody jubileuszu 350 lecia istnienia naszego zgromadzenia.

Niepokalane Poczęcie jest znakiem nieskończonego Miłosierdzia Bożego, jest znakiem darmowosci łaski. Jest dla nas także znakiem nadziei na zbawienie i spotkanie się z Bogiem w niebie. Niepokalane Poczęcie przypomina nam ponadto o wielkiej godności człowieka, która wynika z tego, ze człowiek jest stworzony do dialogu z Bogiem.

Niepokalane Poczęcie Maryi Dziewicy niech nam będzie zbawieniem i obroną!