Warsztaty chorału gregoriańskiego

30.07.2022 w godzinach od 11.00 -19.00

Serdecznie zapraszamy na otwarte darmowe warsztaty chorału gregoriańskiego, które odbędą się w sobotę 30 lipca przy kościele Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie. Będziemy śpiewać modlitwy z oficjum o świętym Olafie ze średniowiecznego norweskiego manuskryptu. Warsztaty zaczynają się o godzinie 11 i trwają do wieczornej Mszy o 18 (z przerwą na obiad ~13.30-15). Można dołączać w trakcie. Po wieczornej Mszy zaśpiewamy poznane fragmenty nabożeństwa w kościele. 

Warsztaty poprowadzi Marta Chachulska, która od kilku lat bada i śpiewa najdawniejszą muzykę chrześcijaństwa – między innymi na studiach Monodii Liturgicznej Uniwersytetu Papieskiego, warsztatach pod kierunkiem Marcina Bornusa Szczycińskiego, Marcela Peresa i w różnych europejskich centrach naukowych. Od dwóch lat prowadzi zespół Huma Ensemble zajmujący się chorałem gregoriańskim i średniowieczną muzyką chrześcijańską.

Dzień przed warsztatami – 29 lipca – będzie można wysłuchać krótkiego koncertu ze śpiewami gregoriańskimi na uroczystość Krwi Chrystusa w wykonaniu zespołu. 

Scroll to Top