08.05.2022

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna

Dziś 4 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Prosimy o modlitwę w intencji powołań zakonnych i kapłańskich  z naszej wspólnoty parafialnej.1.Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

w niedzielę  o godz. 17.15

w tygodniu  po Mszy świętej o godz. 18.00,

2. Jutro drugi poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela naszego Zgromadzenia,  rozpoczynamy również  nowennę przed uroczystością św. Stanisława Papczyńskiego, która przypada 18 maja.

3. Również jutro, w poniedziałek, 9 maja celebrujemy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, natomiast w sobotę, 14 maja, Święto św. Macieja, Apostoła.

4. Trwa remont w naszym kościele. Dziękujemy za modlitwę, za ofiary złożone na tacę oraz wpływające na konto bankowe parafii wsparcie modlitewne i finansowe,

W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych w domu parafialnym.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

W parafii zawiązała się grupa pomocy uchodźcom zespół organizuje dla nich mieszkania i pomaga w poszukiwaniu pracy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy w przyjęciu uchodźców oraz organizowaniu pomocy. Od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00 – Przystanek Marymont spotkania dla osób z Ukrainy- dla mam z dziećmi.

Módlmy się  w intencji pokoju na świecie i w Ukrainie  –

Pod Twoją obronę…..

5. Odeszli do Pana:

Śp. Janina Winiarska z ul. Podczaszyńskiego,

Śp. Beata Niemczyk z ul. Podleśnej

Wieczny odpoczynek Racz im dać Panie ….

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty
masz pytania  dotyczące życia …, wiary…, wątpliwości…,
czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….
Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności,
niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.
Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771
Ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami