13.11.2022

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy duchowej i materialnej. Zatrzymaj się, co mógłbyś uczynić, jak pomóc  ….

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2.  Przez cały rok w każdy wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach.

3. Spotkania  młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania

w niedzielę o 16.30 odbędą się w następujące dni:   20.11.2022, 4.12.2022, 18.12.2022.

4. W przyszła niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 katecheza dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.

5. Dziękujemy za modlitwę,  za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie   i przekazywane na konto bankowe parafii  i  wszelką pomoc materialną składamy serdeczne Bóg Zapłać .

Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych

W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy paczki żywnościowe – odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl .

Parafialny zespół –„Caritas” – pomoc ubogim, bezdomnym,  przygotowywanie paczek…itp., współpraca z OPS Żoliborz. Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka.

6. Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków,
bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy
i osobowy z elementami psychoterapii.
Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby.
w godz.  9:00 – 18:00 –  tel.  515 792 756    Piotr Szewczyk.

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty  masz pytania  dotyczące życia … wiary…,
wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….
Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności,
niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

Dziękujemy Wam, za Wasze modlitwy za naszą wspólnotę.
Dziękujemy za wszelkiego rodzaju pomoc…