Światowe Dni Młodzieży 2022 

W sobotę 19 listopada br., w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na Wilanowie odbędzie się DIECEZJALNE SPOTKANIE MŁODYCH. Wpisuje się ono w obchody 37. Światowego Dnia Młodzieży.

Od zeszłego roku decyzją papieża Franciszka Światowy Dzień Młodzieży w kościołach lokalnych obchodzony jest w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata.

Hasłem tegorocznego ŚDM są ewangeliczne słowa „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Stały się one tytułem papieskiego orędzia skierowanego do młodych i punktem wyjścia do podjętych w nim rozważań. Zachęcamy do zapoznania młodzieży z jego tekstem we wspólnotach parafialnych. Wyznacza ono drogę, którą ma podążać młodzież Kościoła w najbliższym roku duszpasterskim. Przetłumaczony na język polski tekst papieskiego orędzia na 37. Światowy Dzień Młodzieży, jest łatwy do odnalezienia w internecie (m.in. na stronie: https://sdmpolska.pl/oredzie). Wspólna jego lektura z młodymi i dzielenie się zawartym w nim przesłaniem to dobry sposób na duchowe przygotowanie do naszego DIECEZJALNEGO SPOTKANIA MŁODYCH  w Świątyni Opatrzności Bożej.

W planie wydarzenia przewidziano: program ewangelizacyjny, świadectwa, wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutis, adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, wspólną Eucharystię, a po Niej koncert zespołu „dlaTego” połączony z prezentacją wspólnot  młodzieżowych działających w parafiach naszej archidiecezji.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich młodych:  młodzież szkolną i akademicką oraz postakademicką.