15.05.2022

1. Dzisiaj o godz. 17.15  różaniec i nabożeństwo majowe w intencji pokoju.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe:
w niedzielę  o godz. 17.15
w tygodniu  po Mszy świętej o godz. 18.00,

2. W tym tygodniu Biały tydzień dla dzieci, które przyjęły I komunię Św.
od poniedziałku do środy o godz. 18.00.
W tym roku w naszej parafii przyjmie I komunię św. 140 dzieci. Pamiętajmy w modlitwie w intencji dzieci i rodziców.

3.  Jutro uroczystość św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski.

4. W środę 18 maja wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego założyciela naszego Zgromadzenia Księży Marianów.

5. W czwartek 19 maja o godz. 19.30 w domu parafialnym, zapraszamy na kolejne
spotkanie dla kobiet ” Emocje. Jak sobie z nimi radzić?, które poprowadzi psycholog s. Maria Santus.

W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00  zapraszamy na modlitwę uwielbienia-  prowadzi wspólnota Miriam

6. W dniach 20 – 22 maja  w Górze Kalwarii, odbędzie się Mariańskie Spotkanie Młodych Marianki 2022.
Zapraszamy do udziału młodzież w wieku 15 – 20 lat. Informacje i zapisy u ks. Michała.

7.  Trwają prace remontowe. Za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie
i przekazywane na konto bankowe parafii, oraz za modlitwę i wszelką pomoc materialną składamy serdeczne Bóg Zapłać. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na kontynuację prac.

W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych w domu parafialnym.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić,

podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

W parafii zawiązała się grupa pomocy uchodźcom zespół organizuje dla nich mieszkania i pomaga w poszukiwaniu pracy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy w przyjęciu uchodźców oraz organizowaniu pomocy. Od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00 – Przystanek Marymont spotkania dla osób z Ukrainy- dla mam z dziećmi.

Módlmy się  w intencji pokoju na świecie i w Ukrainie  –

Pod Twoją obronę…..

8. Wczoraj dwóch mariańskich seminarzystów w Lublinie przyjęło święcenia diakonatu.
Pamiętajmy w modlitwie o nich i prośmy o dar nowych powołań zakonnych i kapłańskich z naszej parafii.

10.  Odeszli do Pana:
śp. Maria Wurm z ul. Dzielnej,
śp. Piotr Noszczyk z ul. Bieniewickiej,
śp. Anna Świątkowska z ul. Marii Kazimiery.  Wieczny odpoczynek Racz Mu dać Panie

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty
masz pytania  dotyczące życia …, wiary…, wątpliwości…,
czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….
Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności,
niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.
Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

Ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami