3.04.2022

3 kwietnia 2022

1.     W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje w naszej parafii potrwają do środy.

Nauki rekolekcyjne głosi o. Michał Mrozek OP,

Temat  Odmień znowu nasz los o Panie.

nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy św..

Poniedziałek, wtorek , środa- godz. 8.00, 12.00,18.00 i 20.00.

2. Nabożeństwa wielkopostne.  Gorzkie Żale  w niedziele o godz. 17.15.

Droga Krzyżowa:  w piątek  dla dzieci  o godz. 17.15,  dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

Zachęcamy do indywidualnej i rodzinnej modlitwy.

3.     Zapraszamy po Mszy św. na wystawę podhalańskiego malarstwa na szkle

autorstwa pani Janiny Walczak-Budzicz : Moja pasja – w podziemiach kościoła.

 Biogram artystki znajdziesz pod tym linkiem:

https://www.jaszczurowka.org/artysci-janina-walczak-budzicz

4.   W środę 6 kwietnia o godz. 19.00”Wyrwany z bezdomności” –

 świadectwo osoby, która wyszła z bezdomności w kościele.

5.   W piątek 8 kwietnia o godz. 20.00

Projekcja filmu „Spowiedź”, spotkanie z reżyserem – Marcinem Kwaśnym w podziemiach kościoła

6.   W sobotę 9 kwietnia o godz. 16.00 w kościele zapraszamy:

 Koncert Wielkopostny „Pustynia” to projekt stworzony specjalnie na czas Wielki Post. Koncert jest opowieścią o czasie wyjścia na pustynie w poszukiwaniu Boga. Na pustyni, zawieszeni między niebem i ziemią będziemy poszukiwać tego pokoju serca, którego możemy doświadczyć tylko wtedy, kiedy będąc prawdziwie sobą, nawiążemy relację z Bogiem. Momentem, do którego doprowadza nas to poszukiwanie -punktem kulminacyjnym jest Pasja Chrystusa. Bóg wziął na siebie moje grzechy i przez to pojednał mnie ze Sobą. Czas Wielkiego Postu to czas wyjścia na pustynię. Tam, gdzie nie ma innych ludzi możemy spotkać siebie i spotkać Boga. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc Ukrainie.

7.     Za tydzień Niedziela Palmowa Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. U młodzieży przed kościołem będzie można nabyć palmy przed każdą Mszą świętą. Obrzęd poświęcenia palm na początku każdej Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje Akademickie nauki rekolekcyjne o godz. 18.00 i 20.00.

W 11 kwietnia poniedziałek i  12 kwietnia wtorek o godz. 20.00. Głosi ks. Daniel Szafarz.

8. W parafii zawiązała się grupa pomocy uchodźcom Zespół organizuje dla nich mieszkania i pomaga w poszukiwaniu pracy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy w przyjęciu uchodźców oraz organizowaniu pomocy. Od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00 Przystanek Marymont spotkania dla osób z Ukrainy- dla mam z dziećmi.

9. Young Life Warszawa zaprasza na cykl spotkań dla młodzieży licealnej w każdą sobotę w Wielkiego Postu o 18:30. Spotkania odbywają się w podziemiach kościoła. (Wejście od ul. Dembińskiego). 

10.      Zapraszamy do przygotowywania paczek dla rodzin. Kosz wystawiony jest  przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Kto by chciał się  złożyć ofiarę na  paczkę świąteczną to może uczynić to również wpłacając na  Konto bankowe parafii: z dopiskiem „pomoc świąteczna . Dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie modlitewne i finansowe. Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych

11.W kiosku parafialnym są do nabycia Wielkanocne Świece Caritas.

12. Trwa układanie posadzki w kościele oraz docieplenie poddasza kościoła i zamontowanie systemu przeciwpożarowego.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie  i przekazywane na konto bankowe parafii oraz za modlitwę  i  wszelką pomoc materialną.  

Konto bankowe parafii:

PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 3159

W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych w domu parafialnym. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

W parafii zawiązała się grupa pomocy uchodźcom Zespół organizuje dla nich mieszkania i pomaga w poszukiwaniu pracy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy w przyjęciu uchodźców oraz organizowaniu pomocy. Od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00 Przystanek Marymont spotkania dla osób z Ukrainy- dla mam z dziećmi

7. W drugi poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji rodzin pragnących i oczekujących potomstwa oraz wszystkich rodzin za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela naszego Zgromadzenia

  W ostatnim tygodniu odeszli  do Pana:

 śp. Czesława Frejowska z ul. Potockiej,

śp. Zenon Kempiński z ul. Potockiej,

 śp. Teresa Zembrzuska z ul. Potockiej ,

śp. Danuta Ciepielewska z ul. Podleśnej,  

śp. Jadwiga Jarząb  z ul. Lektykarska

śp. Mateusz Mąka z ul. Kolektorskiej  

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….  

  Módlmy się  w intencji pokoju na świecie i w Ukrainie  –  Pod Twoją obronę

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty

masz pytania  dotyczące życia …, wiary…, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami .