21.11.2021

Informujemy, że Msza św. o godz. 20.00 będzie odprawiana w każdą niedzielę przez cały rok.

Msza św. w niedzielę

o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00

 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata  kończy rok liturgiczny i przygotowuje nas do przejścia w czas adwentu. Jest to święto patronalne Służby Liturgicznej oraz Akcji Katolickiej oraz Światowy dzień młodzieży.

W dniu dzisiejszym dodatkowe Msze św.

o godz. 14.00 Msza św. w intencji młodzieży wspólnota Przymierze Miłosierdzia

o godz. 15.00 Msza św. w intencji  dzieci i młodzieży z udziałem harcerzy z 301 WDH-y Knieja im. rtm. Witolda Pileckiego.

O godz. 16.00 Msza św. w intencji dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców

 1.  Za tydzień I Niedziela Adwentu . Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.
 2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. z Nieszporami za zmarłych -w intencji zmarłych poleconych w wypominkach.
 3. W sobotę 27 listopada o godz. 19.00 w Sali podziemiach naszego kościoła Teatr Kropka Zapraszamy na spektakl Dialog Śmierci (w Ogrodzie Rajskim) na podstawie wiersza Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią

Adaptacja i reżyseria – Jolanta Juszkiewicz

Wykonanie – Jolanta Juszkiewicz, Cezary Zygmunt Molenda.

 1. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy

10 grudnia w piątek a zakończymy 12 grudnia w III Niedzielę Adwentu.

Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Szostek MIC.

 1. Trwa remont. Dziękujemy za modlitwę oraz za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie   i przekazywane na konto bankowe parafiioraz za modlitwę.

Konto bankowe parafii:

PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 3159

Dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie modlitewne i finansowe. Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych

W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy paczki żywnościowe – odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

Parafialny zespół –„Caritas” – pomoc ubogim, bezdomnym,  przygotowywanie paczek…itp.,

współpraca z OPS Żoliborz. Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka.

Zapraszamy zobacz i posłuchaj:  Kanał na YouTube: „Kultura na Gorce”-vlogi o historii naszego kościoła i otaczającego terenu.

 1. Odeszli do Pana:

śp. Barbara Chądzyńska z ul. Podleśnej

śp. Wanda Misiak z ul. Bieniewickiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 1. Mariańskie Duszpasterstwo Akademickie – spotkania w trzecią niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.  Spotkanie dla młodzieży szkół średnich,  studentów .
 2. Nowy chór parafialny IN GLORIA NUMERATI  ogłasza NABÓR!

Zapraszamy. Próby odbywają się w środy o godz. 18.00  w podziemiach kościoła wejście od ul. Dembińskiego.

Kontakt: tomasz.cepiel@gmail.com , 600-901-765

Dyrygent TOMASZ CEPIEL Mam 23 lata. Jestem studentem III roku Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tam przygotowuję się do zawodu dyrygenta chóralnego. Na uczelni rozwijam swoją ogromną pasję jaką jest muzyka. Chcę się nią z Wami podzielić.

8.    Zapraszamy na Spotkania małżeńskie –

Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty. Spotkania raz w miesiącu. W parafii istnieje 6 kręgów.. Celem Kręgów Małżeńskich jest wspieranie małżonków w budowaniu coraz głębszej więzi z Bogiem i między sobą, tym samym stwarzając najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Jeśli pragniesz wraz z innymi dzielić się wiarą, szukasz osób, które pragną na tych samych wartościach chrześcijańskich budować rodzinę – zapraszamy! Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza

 1. Misja apostolska Kościoła wciąż trwa! -zapraszamy do rozmowy

Słowa Chrystusa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” (Mk 16, 15) nie zostały odwołane.

Zadaj sobie pytanie, czy i co zrobić, aby docierać z Ewangelią do obojętnych, wątpiących, odchodzących z Kościoła czy obojętnych wobec  Chrystusa, których spotykamy w naszych rodzinach, szkołach, zakładach pracy i wśród przyjaciół.

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty  masz pytania  dotyczące życia … wiary…, wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności,

niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

 1. Przypominamy o  stosowaniu higienicznych zasad bezpieczeństwa, w duchu odpowiedzialności za zdrowie innych oraz własne.
  – Podczas Mszy św. i nabożeństw wierni w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą i muszą stosować maseczki zakrywając usta i nos.
  – Dopóki trwa pandemia, zalecaną formą jest udzielanie Komunii św. na dłoń wiernego.

Udzielamy komunii św. jeden ks. udziela na rękę drugi do ust,

jeśli udziela jeden ks. najpierw podchodzą osoby przyjmujące na rękę potem do ust.
Przestrzeganie tych zasad da nam wszystkim poczucie bezpiecznego uczestniczenia w życiu sakramentalnym i parafialnym w czasie pandemii.

Dziękujemy Wam, za Wasze modlitwy za naszą wspólnotę. 

Dziękujemy za wszelkiego rodzaju pomoc… Niech Bóg błogosławi Wasze dobre serca!

Dobrego tygodnia …   Z Bożym błogosławieństwem

ks. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami.