28.11.2021

Informujemy, że Msza św. o godz. 20.00 będzie odprawiana w każdą niedzielę przez cały rok.

Msza św. w niedzielę

o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00

 1. Rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem Posłani, by nieść pokój Chrystusa.

Przy wyjściu z Kościoła zachęcamy do zabrania książeczki Jak pomóc dziecku wierzyć  oraz Zdrapki Adwentowej.

 1. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty o godz. 7.00.
 2. Dla  Dzieci Roraty we wtorki i soboty  o godz. 7.00
 3. Zapraszamy do przygotowywania paczek dla rodzin. Kartki są do odebrania przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Kosz na dary adwentowe dla potrzebujących wystawiony jest przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Kto by chciał się dołożyć do paczek świątecznych i pomóc przygotować Wigilię dla potrzebujących to może uczynić to wpłacając na konto parafii z dopiskiem „pomoc świąteczna”
 4. W kiosku parafialnym, w zakrystii i kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne oraz  świece „Caritas”.
 5. Zapraszamy do włączenia się w modlitewną akcję Adwentowe Światło do Nieba. W związku z wieloma problemami, z którymi doświadczamy:módlmy się za siebie nawzajem, o pokój i jedność w naszej ojczyźnie i na całym świecie, abyśmy potrafili dostrzec człowieka, każdego wspierać, towarzyszyć. Prośmy, byśmy przyjmując Chrystusowy pokój, potrafili go zanosić innym, szczególnie chorym i cierpiącym, tym, którzy nie mogą zatroszczyć się sami o siebie, tym, którzy uciekają przed wojną, niesprawiedliwością i wykorzystaniem, tym, którzy cierpiąc, wołają o naszą solidarność i konkretną braterską pomoc, za rodziny – kryzysy małżeńskie, rozwody, problemy z dziećmi, choroby, uzależnienia, depresje, nerwice.

Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się zeszyt, do którego można wpisywać intencje.

W tych intencjach będziemy się modlić w każdą niedziele adwentu podczas Mszy św. o godz. 13.00.

 1. W piątek, 10 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się,
  ogólne spotkanie w ramach trwającego obecnie Synodu i jego
  pierwszego etapu – konsultacyjnego. Spotkanie odbędzie się w podziemiach kościoła. Będziemy mogli porozmawiać / posłuchać się wzajemnie / bazując na pierwszych trzech obszarach, a są to:
 2. Jakie jest Twoje doświadczenie wspólnotowego odkrywania Boga, bliźniego i siebie w Kościele?  Podkreśl wartość tego, co jest dobre, godne rozwinięcia i pogłębienia, wskaż również obszar wymagający poprawy, a może dostrzegasz wyraźny brak i masz pomysł jak temu zaradzić? Jak Kościół może i powinien wyjść naprzeciw oddalonym i pogubionym?
 3. Czy we wspólnocie wiary mam sprzyjające środki, by „usłyszeć” głos Boga? Czy słyszę głos bliźniego? Czy słyszę, co inni mówią w Kościele i o Kościele? Czy nie odrzucam z zasady poglądów innych niż swoje? Na ile sam jestem słuchany? Jakie mogą być powody „głuchoty” w Kościele i jak tej „chorobie” zaradzić?
 4. Czy jestem przygotowany, by zabrać głos we wspólnocie Kościoła? Czy jestem gotów w sposób odważny, szczery i odpowiedzialny wypowiedzieć się na ważne dla mnie zagadnienia? Jeśli nie – na jakie przeszkody napotykam? Czego się obawiam? Dlaczego milczę? Gdzie dostrzegam winę braku szczerości i odwagi w wypowiedziach wiernych, dlaczego modne jest „szemranie”, a brak konstruktywnej rozmowy? Czy dbam o to, aby nie skupiać się tylko na krytyce i własnym „ja”, lecz na tym, co może pozytywnie wpłynąć na moją wspólnotę?
 5. Chętnych zachęcamy również do przesyłania, krótkich i zwięzłych odpowiedzi na adres e-mailowy parafii. parafiamarianie@gmail.com
 6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy

10 grudnia w piątek a zakończymy 12 grudnia w III Niedzielę Adwentu.

Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Szostek MIC.

 1. Trwa remont. Dziękujemy za modlitwę oraz za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie

i przekazywane na konto bankowe parafii  oraz za modlitwę.

Konto bankowe parafii:

PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 3159

Dziękujemy za Waszą życzliwość, wsparcie modlitewne i finansowe.

Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych

W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy paczki żywnościowe – odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

Parafialny zespół –„Caritas” – pomoc ubogim, bezdomnym,  przygotowywanie paczek…itp.,

współpraca z OPS Żoliborz. Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka.

Zapraszamy zobacz i posłuchaj:  Kanał na YouTube: „Kultura na Gorce”-vlogi o historii naszego kościoła i otaczającego terenu.

 1. Odeszli do Pana:

Śp. Krystyna Bułacińska  z ul. Zabłocińskiej

Śp. Zina Mitek  z ul. Groszkowskiego

Śp. Teresa Maria Olizar-Zakrzewska z ul. Kościańskiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

 1. Mariańskie Duszpasterstwo Akademickie – spotkania w trzecią niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.  Spotkanie dla młodzieży szkół średnich,  studentów .
 2. Nowy chór parafialny IN GLORIA NUMERATI  ogłasza NABÓR!

Zapraszamy. Próby odbywają się w środy o godz. 18.00  w podziemiach kościoła wejście od ul. Dembińskiego.

Kontakt: tomasz.cepiel@gmail.com , 600-901-765

Dyrygent TOMASZ CEPIEL Mam 23 lata. Jestem studentem III roku Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tam przygotowuję się do zawodu dyrygenta chóralnego. Na uczelni rozwijam swoją ogromną pasję jaką jest muzyka. Chcę się nią z Wami podzielić.

 1. Zapraszamy na Spotkania małżeńskie –

Spotkania to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Spotkania dają także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty. Spotkania raz w miesiącu. W parafii istnieje 6 kręgów.. Celem Kręgów Małżeńskich jest wspieranie małżonków w budowaniu coraz głębszej więzi z Bogiem i między sobą, tym samym stwarzając najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Jeśli pragniesz wraz z innymi dzielić się wiarą, szukasz osób, które pragną na tych samych wartościach chrześcijańskich budować rodzinę – zapraszamy! Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza

 1. Przypominamy o  stosowaniu higienicznych zasad bezpieczeństwa, w duchu odpowiedzialności za zdrowie innych oraz własne.
  – Podczas Mszy św. i nabożeństw wierni w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą i muszą stosować maseczki zakrywając usta i nos.
  – Dopóki trwa pandemia, zalecaną formą jest udzielanie Komunii św. na dłoń wiernego.

Udzielamy komunii św. jeden ks. udziela na rękę drugi do ust,

jeśli udziela jeden ks. najpierw podchodzą osoby przyjmujące na rękę potem do ust.
Przestrzeganie tych zasad da nam wszystkim poczucie bezpiecznego uczestniczenia w życiu sakramentalnym i parafialnym w czasie pandemii.

Dziękujemy Wam, za Wasze modlitwy za naszą wspólnotę. 

Dziękujemy za wszelkiego rodzaju pomoc… Niech Bóg błogosławi Wasze dobre serca!

Dobrego tygodnia …   Z Bożym błogosławieństwem

 1. Marcin Jurak MIC proboszcz z duszpasterzami.