24.10.2021

Informujemy, że Msza św. o godz. 20.00

będzie odprawiana w każdą niedzielę przez cały rok.

Msza św. w niedzielę

o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00

Dzisiaj Niedziela Misyjna – Światowy Dzień Misyjny 2021

Tematem Orędzia są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20).„Żyć misją to mieć odwagę pielęgnować te same uczucia, które miał Jezus Chrystus, i wierzyć, że ten, kto jest obok mnie, jest także moim bratem i siostrą”. W naszej parafii gościmy misjonarza O. Krzysztofa Malejko kilka lat posługiwał na misjach w Wietnamie, stąd zna język i posługuje obecnie wietnamskim katolikom, którzy emigrowali do Polski. Wielu z nich pracuje w pobliskim w Chińskim Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej, skupiającym hurtowników odzieży, sprzętu elektronicznego z państw dalekiej Azji, m.in. z Chin i Wietnamu. Opuścili swój kraj w poszukiwaniu lepszych warunków do życia dla siebie i bliskich. Najwięcej z nich osiedliło się w Warszawie i okolicach.  Po mszy św. będzie można złożyć ofiarę na cele misyjne.

1.    Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o godz. 17.15.

w dni powszednie  po Mszy św. o godz. 18.00.

W czwartek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

1.  W dniu dzisiejszym  w godz. 10:00 – 15:00   będzie odbywać się akcja oddawania krwi. Każda osoba chętna do oddania krwi musi być zdrowa, po śniadaniu i posiadać przy sobie dowód tożsamości. Krew będzie można oddać w pomieszczeniach domu parafialnego przystosowanych do przeprowadzenia akcji.
  2. Spowiedź

– w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej

-Spowiedź  w tygodniu  w kościele podczas Mszy św.

o godz. 12.00 wieczorem od 17.45 do 18.30.

W tygodniu o spowiedź można również poprosić

księdza po Mszy Świętej  o godz. 8.00, 12.00.

1. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Zbieramy na wypominki , Kartki, na których można zgłaszać imiona zmarłych są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zapraszamy do modlitwy za zmarłych od 2 do 8 listopada, we wtorek, środę, czwartek  i piątek

o godz. 18.00 Msza św.  za zmarłych poleconych w wypominkach i Nieszpory za zmarłych z wypominkami,

w sobotę oraz w niedzielę o godz. 17.15  Nieszpory za zmarłych wypominkami, o godz. 18.00 Msza św.  za zmarłych poleconych w wypominkach.

Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

1. Zapraszamy na spotkania grupy Słów Życia- Ruchu Fokolare, które odbywają się w salce domu parafialnego w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19.00.
  2. Zapraszamy do nowo powstałegochór parafialny IN GLORIA NUMERATI.

Próby odbywają się w środy o godz. 18.00  w podziemiach kościoła wejście od ul. Dembińskiego.

1. Parafialny zespół –„Caritas” – pomoc ubogim, bezdomnym,przygotowywanie paczek…itp., współpraca z OPS Żoliborz. Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka.
  2. Program Warsztatu „Wreszcie żyć” opiera się na Programie 12 kroków, bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii. Celem pracy w Warsztacie jest integralny rozwój osoby. w godz. 9:00 – 18:00 –  tel.  515 792 756    Piotr Szewczyk.
  1. Od poniedziałku 25 listopada rozpoczynamy remont przedsionków naszego kościoła i głównej nawy kościoła.

Za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie   i przekazywane na konto bankowe parafii

oraz za modlitwę  i  wszelką pomoc materialną składamy serdeczne Bóg Zapłać .

Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych

W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych przygotowujemy paczki żywnościowe – odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty  masz pytania  dotyczące życia … wiary…,

wątpliwości…, czy tracisz poczucie sensu, albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie, który może być doświadczeniem bezsilności,

niepewności  czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771

Odszedł do Pana śp. Jan Michrowski z ul. Grochowskiej. Wieczny odpoczynek Racz jej dać Panie ….

Dziękujemy Wam, za Wasze modlitwy za naszą wspólnotę.  Dziękujemy za wszelkiego rodzaju pomoc…