27.02.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.02.2022

Modlitwa w intencji pokoju: W sobotę 5 marca po Mszy św. o godz. 8.00 różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca oraz po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja do 20.00. Modlitwa o pokój niech Nam towarzyszy podczas każdej Mszy św. i osobistej modlitwy. Modlitwa o pokój niech Nam towarzyszy podczas każdej Mszy św. i osobistej modlitwy.

Biorąc pod uwagę możliwość pojawienia się fali uchodźców, jesteśmy gotowi  do okazania życzliwej pomocy uchodźcom z Ukrainy.  Dziękujemy tym wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy w przyjęciu uchodźców oraz organizowaniu pomocy

Zbiórka ofiar na pomoc dla uchodźców z Ukrainy –  przed kościołami. Polecamy Wam te dzieła miłosierdzia i wzajemnej troski.

1.    Środa Popielcowa: W środę 2 marca, rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty i przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

2.    Msze św. W środę popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie: 7:00, 8:00,10:00, 12:00, 18:00 oraz  20:00.

Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Gorzkie Żale  w niedziele o godz. 17.15.

Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci  o godz. 17.15.

o godz. 18.30; dla młodzieży i dorosłych.

W najbliższy piątek podczas wieczornej Drogi Krzyżowej będziemy modlić się razem z całym Kościołem w Polsce szczególnie za małoletnie ofiary wykorzystania seksualnego.

Zgodnie z decyzją Episkopatu w całej Polsce Kościół podejmuje post, pokutę i modlitwę za małoletnie ofiary wykorzystania seksualnego. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego: „Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy. (…) Zachęcam cały święty wierny lud Boży do modlitwy pokutnej i postu, zgodnie z poleceniem Pana, które rozbudza nasze sumienia, naszą solidarność i nasze zaangażowanie na rzecz kultury ochrony, oraz mówienia «nigdy więcej» wszelkim rodzajom i formom nadużyć” (Franciszek, List do Ludu Bożego).

4. W dniu dzisiejszym w  niedzielę  27 lutego  Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci  przygotowujących się do I komunii św. i rodziców.

W trakcie Wielkiego Postu zapraszamy w każdy piątek o godz. 17.15 Droga krzyżowa dla dzieci.

5.Przypominamy, że przy parafii od wielu lat istnieje klub Anonimowych Alkoholików, który tworzy wspólnotę osób wzajemnie wspierających się na drodze trzeźwości. Mityngi otwarte odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.

Mityngi grupy AE w poniedziałek godz. 18.00 oraz mityngi GRUPY AL-ANON we wtorek o godz. 17.00, dla osób, które mają w rodzinie lub wśród bliskich przyjaciół kogoś chorującego na alkoholizm. Spotkania odbywają się w domu parafialnym.

6.  Rekolekcje weekendowe w naszym seminarium!

Zapraszamy wszystkich chłopaków do Lublina – będzie okazja do modlitwy, sportu, rekreacji i wspólnego spędzenia dobrego czasu.  Zapisy prowadzimy mailowo, adres: seminarium@marianie.pl.

7. Zapraszamy zobacz i posłuchaj:

Kanał na YouTube: „Kultura na Gorce”-vlogi o historii naszego kościoła i otaczającego terenu.

8.    Trwa remont w naszej świątyni. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii  oraz za modlitwę

Dziękujemy za złożone ofiary na pomoc dla ubogich i bezdomnych.

9.     W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych.

przygotowujemy paczki żywnościowe – odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

Parafialny zespół –„Caritas” – pomoc ubogim, bezdomnym,  przygotowywanie paczek…itp.  współpraca z OPS Żoliborz.

Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka.

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty,

masz pytania dotyczące życia  … wiary …,

wątpliwości …, czy tracisz poczucie sensu,

albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie,

który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności

czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Pamiętaj warto rozmawiać ….

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771.

Odeszli do Pana:

Śp. Jadwiga Świderska z ul. Podleśnej

Śp. Bogdan Dzik z ul. Marii Kazimiery

Wieczny odpoczynek Racz im dać Panie ……