Pomoc poszkodowanym na ukrainie

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi!”

Okazując solidarność mieszkańcom Ukrainy

Trwajmy na modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, w intencji pokoju  zaprzestania walk, nawrócenia i pokoju w sercach wszystkich ludzi.

Podejmujemy stałą modlitwę za naszą Ojczyznę! Potrzeba nam nowego wylania Ducha Świętego na Polskę.

W sobotę 5 marca po Mszy św. o godz. 8.00 różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca oraz po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja do 20.00 w intencji pokoju. Modlitwa o pokój niech Nam towarzyszy podczas każdej Mszy św. i osobistej modlitwy.

Biorąc pod uwagę możliwość pojawienia się fali uchodźców, jesteśmy gotowi  do okazania życzliwej pomocy uchodźcom z Ukrainy. Dziękujemy tym wszystkim,którzy wyrazili chęć pomocy w przyjęciu uchodźców do własnych domów, w parafii też mamy już przygotowane miejsca dla kilku rodzin lub kilkunastu osób.

Papież Franciszek wezwał nas, aby w Środę Popielcową objąć sytuację w Ukrainie modlitwą i postem. Tego dnia kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy w intencji Ukrainy
 w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 20.00.

Wsparcie finansowe

Prosimy także o wsparcie posługi naszych braci marianów.

Agresja Rosji na Ukrainę, której jesteśmy świadkami, powoduje dramat milionów naszych sąsiadów. Marianie znajdują się w centrum tych tragicznych wydarzeń. Posługują w pięciu placówkach na Ukrainie: w Charkowie, Chmielnickim, Mohylowie Podolskim, Czerniowcach i Gródku. Nie zamierzają opuszczać swoich wiernych. Chcą im przyjść z pilną pomocą, ale potrzeby wykraczają poza ich możliwości.

Dlatego prosimy Was, Bracia i Siostry, o modlitwę za poszkodowanych w wyniku działań wojennych i o materialne wsparcie dla nich. Wasze ofiary bezpośrednio pomogą zarówno tym, którzy pozostali na miejscu, jak i tym, którzy docierają do Polski. W obecnym czasie najlepsze, co możemy zrobić, to być solidarni z potrzebującymi.

Ofiary prosimy wpłacać na konto:
Centrum Pomocników Mariańskich
Bank Pekao S.A. VII O/Warszawa
z dopiskiem:  POMAGAM UKRAINIE

ZBIÓRKA DARÓW

• Od poniedziałku  (28.02) w kancelarii będziemy prowadzić zbiórkę darów; rzeczy, które zbieramy:
    • ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

• KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

• ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

• Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

• UWAGA! Nie zbieramy odzieży.