27.03.2022

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu  27 marca 2022

1. Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne:  modlitwa, post i jałmużna.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.

Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.15.

o godz. 18.30; dla młodzieży i dorosłych.

2. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne.

Nauki rekolekcyjne będzie głosił  o. Michał Mrozek OP.

Temat: Odmień znowu nasz los o Panie ( Ps. 126).

Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy św.

W poniedziałek, wtorek, środa o godz. 8.00, 12.00, 18.00, 20.00

3. Rekolekcje Akademickie 10- 12 kwietnia 2022.

Nauki rekolekcyjne będzie głosił  ks. Daniel Szafarz.

W niedzielę o godz. 18.00, 20.00

Poniedziałek i wtorek godz. 20.00.

4..  W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 8.00 Msza św.  wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz modlitwa różańcowa, którą prowadzi wspólnota Żywego Różańca, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

5. W czasie Wielkiego Postu wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na wspólną modlitwę poranną – Jutrznię. Będzie odmawiana od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w sali w domu parafialnym.

6. W parafii zawiązała się grupa pomocy uchodźcom Zespół organizuje dla nich mieszkania i pomaga w poszukiwaniu pracy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy w przyjęciu uchodźców oraz organizowaniu pomocy. W kancelarii parafialnej można składać dalsze oferty pomocy. Od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00 Przystanek Marymont spotkania dla osób z Ukrainy- dla mam z dziećmi.  Organizujemy również zbiórki darów (artykuły chemiczne, spożywcze – dary można składać w kancelarii parafialnej.

7. Young Life Warszawa zaprasza na cykl spotkań dla młodzieży licealnej w każdą sobotę w Wielkiego Postu o 18:30. Spotkania odbywają się w podziemiach kościoła. (Wejście od ul. Dembińskiego).

8. Trwa układanie posadzki w kościele oraz docieplenie poddasza. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tace, indywidualnie i przekazywane na konto bankowe parafii  oraz za modlitwę.

Msze św. od godz. 12.00 w poniedziałek do godz. 12.00 w czwartek w sali za kościołem (wejście od ul. Dembińskiego).

PKO BP 19 1020 1026 0000 1802 0102 31599. W środy organizujemy pomoc dla ubogich i bezdomnych.

przygotowujemy paczki żywnościowe – odbiór  o godz. 18.00. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzięki którym możemy to robić, podziękowania dla Fundacji Prodoteo –  prodoteo.pl

Parafialny zespół –„Caritas” – pomoc ubogim, bezdomnym,  przygotowywanie paczek…itp.  współpraca z OPS Żoliborz.

Chrześcijanin powołany do miłości, której owocem jest miłosierdzie, powinien swoim postępowaniem odzwierciedlać postawę miłości Boga wobec ludzi. Czynienie innym miłości i poświęcanie się dla nich jest wyzwaniem skierowanym przez Chrystusa do nas wszystkich. Odpowiedzialni -Akcja katolicka.

10. Odeszła do Pana:

Śp. Alina Golczyk-Wojnar z ul. Belgradzkiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

11.  Módlmy się  w intencji pokoju na świecie i w Ukrainie

Pod Twoją obronę…

Trwajmy na modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie,

w intencji pokoju zaprzestania walk, nawrócenia i pokoju w sercach wszystkich ludzi.

Modlitwa o pokój niech Nam towarzyszy

podczas każdej Mszy św. i osobistej modlitwy. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 – modlitwa różańcowa.

Jeśli chcesz porozmawiać, skorzystać z sakramentu pokuty,

masz pytania dotyczące życia  … wiary …,

wątpliwości …, czy tracisz poczucie sensu,

albo chcesz na nowo odkrywać  Boga……  przyjdź….

Chcemy Wam towarzyszyć w tym  czasie,

który może być doświadczeniem bezsilności, niepewności

czy porady w mierzeniu się z sytuacją trwającego zagrożenia.

Pamiętaj warto rozmawiać ….

Czekamy na Ciebie zadzwoń, pod tel.  501 989 771.

ks. Marcin Jurak MIC z duszpasterzami