Adoracja Najświętszego sakramentu

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu:
od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.00. 
w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 do 19.30 

 w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 do 20.00.
W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 do 24.00.
W pierwszą sobotę od 11.00 do 12.00. 
W trzecią sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 do 20.00.

Papież Franciszek powiedział:„W życiu chrześcijańskim nie wystarczy wiedzieć. Nie poznamy Boga, jeśli nie wyjdziemy poza samych siebie, jeśli Go nie spotkamy i nie będziemy Go adorować. Na niewiele lub na nic zdadzą się teologia i zdolności duszpasterskie, jeśli nie padniemy na kolana; jeśli nie czynimy tak, jak Mędrcy, którzy byli nie tylko mądrymi organizatorami podróży, ale byli w drodze i adorowali – mówił Papież. – Kiedy adorujemy, zdajemy sobie sprawę, że wiara nie sprowadza się do zestawu pięknych doktryn, lecz jest relacją z żywą Osobą, którą się kocha. Stając twarzą w twarz z Jezusem, poznajemy Jego oblicze. Adorując, odkrywamy, że życie chrześcijańskie to dzieje miłości z Bogiem, w których nie wystarczają dobre idee, ale trzeba postawić Go na pierwszym miejscu, tak jak to czyni ktoś zakochany z osobą, którą miłuje. Taki właśnie musi być Kościół, adorujący i zakochany w Jezusie, swoim Oblubieńcu.“

Scroll to Top