MODLITWA ZA ZMARŁYCH

Modlitwa za zmarłych

Zapraszamy w czasie oktawy dnia zadusznego ( tj od 2 -8 listopada),o godz. 18.00  Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach  i Nieszpory za zmarłych z wypominkami.

Zapraszamy do modlitwy za zmarłych. Dołącz do nas i módl się z nami!

  We wtorek 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych , środę, czwartek  i piątek

  o godz. 18.00 Msza św.  za zmarłych poleconych w wypominkach i Nieszpory za zmarłych z wypominkami.

W sobotę 6 listopada  oraz w niedzielę  7 listopada

o godz. 17.15  Nieszpory za zmarłych  z wypominkami, o godz. 18.00 Msza św.  za zmarłych poleconych w wypominkach.

W poniedziałek 8 listopada

o godz. 18.00 Msza św.  za zmarłych poleconych w wypominkach i Nieszpory za zmarłych z wypominkami,

W ciągu roku w każdy wtorek Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach.

Od 1-go do 8-go listopada można zyskać odpust zupełny za odwiedzenie cmentarza i modlitwę – choćby myślną – w intencji zmarłych. Odpust ten można ofiarować każdorazowo za jedną osobę zmarłą

„Nie tylko w listopadzie pamiętajmy o tych, którzy odeszli”

Dni modlitwy 

1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych, a 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Z tego powodu zapalamy znicze

Gesty te są wyrazem naszej pamięci, a ona prowadzi do modlitwy, która jest najcenniejszym darem.

(Nie)szczęście dusz czyśćcowych

W kaplicy zakonnej w Skórcu wisi obraz namalowany przez o. Jana Niezabitowskiego, marianina. Na nim św. Stanisław Papczyński otoczony zakonnikami odprawia Mszę świętą. U góry w obłokach są postacie niebiańskie, a wśród nich Najświętsza Maryja Panna Niepokalanie Poczęta z rękami wyciągniętymi w stronę kapłana w geście pośredniczki. Spod urwanej posadzki (jakby z krypty) wyciągają swe ręce postacie cierpiące wśród płomieni. Jeden z zakonników podaje im różaniec (raczej: decymkę, symbol reguły Dziesięciu Cnót), drugi – szkaplerz niebieski na znak udzielanej pomocy modlitewnej. Na obrazie widzimy postacie żołnierzy cierpiących w czyśćcu. Ze względu na sytuację naszego kraju w XVII wieku, towarzyszenie królowi w wyprawach wojennych, nietrudno było św. Stanisławowi Papczyńskiemu wczuć się w sytuację ludzi umierających nagłą śmiercią. I dziś pamięć o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny, jest przez Polaków otoczona czcią i szacunkiem.

Św. Stanisław Papczyński, orędownik modlitwy za cierpiących w czyśćcu
Założyciel Zgromadzenia Księży Marianów zostawił swoim duchowym synom specjalną misję przychodzenia z pomocą duszom cierpiącym w czyśćcu. Według niego najwyższym przejawem miłości jest modlitwa i pełnienie uczynków pokutnych za zmarłych, których dusze przebywają w czyśćcu. Mówił: „Błagam was, módlcie się za zmarłych, bo straszne cierpią męczarnie”. Pomoc „bratnią” okazywaną zmarłym św. Stanisław Papczyński nazywa „dziełem szlachetnej miłości”, gdyż dotyczy takich ludzi, „od których nie oczekuje się żadnej nagrody, wdzięczności lub pochwały”. W testamencie pisał: „Przyrzekłem złożyć na ręce Boga podwójną nagrodę dla tych, którzy postanowią wspierać to niewielkie Zgromadzenie Niepokalanego Poczęcia, powołane przez Boga do istnienia, aby pomagać zmarłym”.

Modlitwa za zmarłych za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego

Panie Jezu, za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego, proszę Cię za tymi,

którzy przekroczyli już bramę śmierci i oczekują twojego miłosierdzia w czyśćcu.

Spraw, abym w Twoim domu spotkał się z moimi bliskimi i wszystkimi braćmi i siostrami,

których powołałeś do życia wiecznego. Amen.

Scroll to Top